Cieľom Motorola One Macro je sprístupniť fotografiu zblízka

Okrem štandardných jednotiek Moto X, Z, G a Z od spoločnosti Lenovo spoločnosť nedávno predstavila novú značku „Motorola One“ pozostávajúcu z telefónov ako One Zoom alebo One Action. Táto linka sa zameriava na uvedenie pokročilých funkcií fotoaparátu do strednej triedy, takže nie je prekvapujúce, že najnovší prírastok do rodiny má tiež jedinečný objektív. Motorola One Macro bolo predstavené dnes a prichádza s veľmi blízkym fotoaparátom, ako už názov napovedá. V súčasnosti je výhradne pre Indiu.

2MP f /2,2 Makro objektív sľubuje, že vám pomôže priblížiť sa až päťkrát pri fotografovaní. Má 13MP f /2,0 hlavný senzor a hĺbkový senzor, ktorý vám tiež umožní vytvárať pravidelné portrétové snímky s efektom bokeh. Všetky šošovky sú umiestnené v ľavom hornom rohu zadnej časti makra, podobné modelu Huawei P30 Pro a do istej miery Samsungu. Galaxy Poznámka pod čiarou č. 10. Spája sa pomocou laserového automatického zaostrenia a blesku. Ak zapnete telefón, všimnete si to 6,2-inch predný displej s uhlopriečkou 1520 × 720 prichádza s pomerne veľkou bradou na spodnej časti a hackom na slzy, ktorý obsahuje predný strelec s veľkosťou 8 MP pre selfie. Na spodnej strane má makro port USB-C a navrchu je konektor pre slúchadlá – vďaka bohu.

Vlajková loď spoločnosti MediaTek Helio P70 SoC ovláda telefón a spája sa s ním 4 GB RAM a 64 GB skladovanie. Ten je možné rozšíriť pomocou karty microSD, musíte sa však rozhodnúť medzi väčším priestorom pre vaše dáta alebo druhým slotom pre kartu SIM. ONE 4Batéria s kapacitou 1000 mAh dodáva batériu energiu a vzhľadom na obrazovku s relatívne nízkym rozlíšením by mala umožniť pomerne dobrý čas obrazovky.

Aj keď je zrejmé, že Motorola One Macro je najlacnejšou jednotkou v zostave One, stále má čo robiť. Port USB-C, konektor pre slúchadlá a batéria slušnej veľkosti nenájdete v príliš mnohých ďalších telefónoch v cenovom rozpätí. Makro objektív sa však môže ukázať ako trik, ak nemáte záujem o umelecké zábery kvetov a iných motívov zátiší – nie som si istý, ako dobre to bude fungovať s portrétnou fotografiou.

Jednotka bude uvedená na trh v Indii 11. októbra a bude sa predávať na Flipkart za 10 000 (~ 140 dolárov). V súčasnej dobe je makro k dispozícii iba v modrej farbe – na fialovej farbe nie je slovo, ktoré uniklo skôr.