Chýry o ukončení Minecraftu boli veľmi prehnané

Hráči na celom svete sú znepokojení Minecraft vypínať. Zdá sa však, že je to len fáma. V skutočnosti existuje podobná povesť o vypnutí Robloxu, ale je veľmi nepravdepodobné, že by sa v blízkej dobe ukončila ktorákoľvek z týchto dvoch veľmi populárnych platforiem.

Vypína sa Minecraft? Nie je pravdepodobné

Povesti o Minecraft odstavenie koluje od minulého leta, ale v poslednom čase naberajú najmä paru. Servery hry sa údajne vypnú 21. decembra 2020. Jeden článok to tvrdí Minecraft sa vypína, cituje Mojang Twitter účet pre nárok, ale Mojang od januára 2019 nič tweetoval.

Minecraft-súvisiace tweety boli presunuté do a Minecraft Twitter účet z účtu Mojang a z tohto silvestrovského tweetu znie, že do roku 2020 je pred nami veľa nového obsahu. Ak

Minecraft môže byť najpredávanejšou hrou všetkých čias s viac ako 176 miliónmi predaných kópií. Táto hra má zhruba 112 miliónov aktívnych hráčov mesačne a je to stroj na zarábanie peňazí pre spoločnosť Microsoft, takže by nemalo žiadny obchodný zmysel ju vypínať.

Povesti o Minecraft kedy sa mohlo vypnutie začať Minecraft: Story Mode bol zatvorený v júni. Vývojár Telltale Games mal určité finančné problémy a skončil v konkurze a predal mnoho svojich titulov iným vývojárom.

The Minecraft tím minulý rok v oficiálnom blogovom príspevku uviedol, že prestali podporovať Story Mode, pretože vývojár prestal pracovať. To však nemá nič spoločné s vypínaním Minecraftservery.

Preto sa dá bezpečne povedať, že povesti sú veľmi prehnané.

Hovorí sa aj o tom, že sa Roblox vypne

Minulé leto začali kolovať aj klebety o tom, že sa populárna herná platforma Roblox vypne v roku 2020. Jeden rozdiel s Minecraft povráva sa, že údajne sa Roblox vypne v marci a nie v decembri.

Mnoho ľudí sa pokúsilo tímu Roblox poslať e -mail o tejto klebete a e -mailová odpoveď zdieľaná spoločnosťou PiunikaWeb potvrdila, že tieto klebety sú nepravdivé. PocketGamer navyše v októbri oznámil, že tím Roblox chce do roku 2022 dosiahnuť ročný príjem od 40 miliónov do 50 miliónov dolárov. Je zrejmé, že niekto s takýmto plánom sa nechystá ho vypnúť.