Chýbajú vám vaši zosnulí blízki? nájdete ich v Mapách Google

Mapy Google sú veľmi užitočným nástrojom. Pomáha vám nielen s navigáciou, ale ponúka aj ďalšie praktické funkcie, ako napríklad odporúčanie miest, označovanie miest záložkami a ďalšie. Používatelia však našli ešte jedno použitie Máp Google, na ktoré vyhľadávací gigant možno nikdy ani nepomyslel. Mnoho ľudí dnes používa aplikáciu na nájdenie obrazu zosnulých blízkych. Zvláštne, ale pravdivé!

Nájdenie obrázku zosnulých: ako to začalo?

Všetko sa to začalo tým, že žena sa podelila o svoju skúsenosť s tým, ako našla obrázok svojho zosnulého starého otca v službe Google Maps Street View. Ako viete, o službe Google Maps Street View sa dá povedať, že je svetovým albumom, ktorý obsahuje panoramatické obrázky nasnímané z áut alebo prispievateľov služby Google Street View. Leslie Barraza našla v tomto zobrazení Google Maps obraz svojho zosnulého starého otca.

Keď Barraza hovorila o tom, ako prišla na toto používanie Máp Google, pre CNN povedala, že so sestrou skúmali ulice okolo domu svojho starého otca v meste Durango v Mexiku, keď na svoje prekvapenie uvideli obraz svojho starého otca sediaceho mimo svojho domu.

Barrazin starý otec zomrel asi pred dvoma rokmi a hovorí, že nedostala šancu rozlúčiť sa s ním.

“Môj starý otec bol kameňom mojej rodiny,” povedala Barraza pre CNN. “Bol jedinou otcovskou postavou v mojom živote a to, že som ho videl naposledy, mi poskytlo taký pocit pohodlia.”

Ako sa to stalo virálnym?

Po dojímavom prekvapení Barraza zdieľala celý incident ďalej Twitter tiež. Začal sa trend, keď stovky ľudí zdieľali záznamy na obrazovke (zachytené službou Google Maps Street View), ktoré ukazovali ich zosnulých blízkych, ako sa pohybujú v ich každodennom živote.

https://twitter.com/RufussMom/status/1215029491237392385?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1215029491237392385&ref_url=https%3A%2F%2Finter2 letmé pohľady na zosnulých-milovaných

Jedna používateľka menom Paula Sullivan, 22, sa podelila o svoje skúsenosti s BuzzFeed News. Sullivan povedala, že našla svojho otca, keď sa pozrela do jeho domu v Southamptone v Pensylvánii. “Bolo to zábavné, pretože vidím, že vchodové dvere blokuje strom.” Vidím teda jeho nohu, hrám sa s ňou a v pravom uhle som ho našiel kráčať, “povedal Sullivan.

“Bol to pre mňa emocionálny moment.” Naozaj som nemala nádej, že ho nájdem, “povedala.

Sullivan pre BuzzFeed povedala, že jej otec nečakane zomrel a že nedostala šancu rozlúčiť sa s ním. Aj keď má niekoľko fotografií svojho otca, vidieť nový obrázok (prostredníctvom služby Google Street View) bolo niečo zvláštne.

“Ten obrázok ste ešte nevideli, takže vás to trochu zaskočí,” povedala.

Potom, čo sa tento trend stal virálnym, reagoval Google aj na Barrazin tweet. “Je potešujúce vidieť, že Mapy Google a Street View pomáhajú toľkým ľuďom pamätať si svojich blízkych špeciálnym spôsobom a podeliť sa o svoju pamäť s celým svetom,” povedal Google pre CNN.

Odporúčame vám, ak nájdete obrázok zosnulých blízkych prostredníctvom služby Google Maps Street View, ihneď ho uložte. Google obrázky v priebehu času aktualizuje, takže je možné, že súčasné obrázky budú v budúcnosti nahradené.

Ak sa služba Google Maps Street View ešte nedostala do oblasti, v ktorej žijete, potom z tohto odkazu nájdete rozvrh spoločnosti Google.

Ako používať Street View v Mapách Google

Ak neviete, ako používať funkciu Street View služby Mapy Google, nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

„Vďaka funkcii Street View môžete objavovať svetové pamiatky, spoznávať prírodné divy a vkročiť do miest, ako sú múzeá, arény, reštaurácie alebo malé firmy,“ popisuje Google Street View.

Pri prezeraní fotografií Street View postupujte podľa nasledujúcich pokynov (pre iOS aj Android):

Krok 1: Spustite aplikáciu Mapy Google.

Krok 2: Vyhľadajte požadované miesto alebo pustite špendlík (na mape podržte a podržte).

Krok 3: Klepnite na meno alebo adresu v spodnej časti.

Krok 4: Teraz prejdite na fotografiu s názvom „Street View“. Môžete tiež vybrať miniatúru s ikonou Street View 360.

To je všetko!

Street View môžete tiež preskúmať nasledujúcimi spôsobmi:

  • Klepnutím na kompas alebo potiahnutím prsta na obrazovke sa rozhliadnete v Street View.
  • V Street View sa môžete pohybovať potiahnutím doľava alebo doprava alebo potiahnutím nahor alebo nadol po modrej čiare.
  • Otočením zariadenia nabok získate širší záber alebo režim na šírku.
  • Ak chcete priblížiť alebo oddialiť zobrazenie, stláčaním prstov otvorte a zatvorte obrazovku.