Chyba syst├ęmu s├║borov s tukom zapnut├í Windows 10 [FULL FIX]


 • FAT FILE SYSTEM je modr├í obrazovka chyby smrti a rovnako ako v┼íetky ostatn├ę chyby BSoD, re┼ítartuje po─Ź├şta─Ź, aby nedo┼ílo k jeho po┼íkodeniu.
 • Ak chcete vyrie┼íi┼ą tento probl├ęm, najprv sa uistite, ┼że v├í┼í Windows 10 sa aktualizuje na najnov┼íiu verziu a aktualizuj├║ sa aj v┼íetky ovl├ída─Źe. Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom sprievodcovi ni┼ż┼íie.
 • Nem├┤┼żete ignorova┼ą chybu BSoD jednoducho preto, ┼że je to v├í┼żne. Rie┼íenia n├íjdete priamo v na┼íej sekcii Rie┼íenie probl├ęmov s chybami BSoD.
 • Existuje viac ch├Żb v Windows 10 z toho, ─Źo chceme, ale na┼í┼ąastie m├íme rie┼íenia pre v┼íetk├Żch v na┼íom Windows 10 ch├Żb Hub,

FAT FILE SYSTEM je modr├í obrazovka chyby smrti a rovnako ako v┼íetky ostatn├ę chyby BSoD, re┼ítartuje po─Ź├şta─Ź, aby nedo┼ílo k jeho po┼íkodeniu.

T├íto chyba je zvy─Źajne sp├┤soben├í pevn├Żm diskom a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu syst├ęmu FAT FILE v syst├ęme Windows Windows 10)

Ako oprav├şm chybu BSoD FAT_FILE_SYSTEM v syst├ęme Windows Windows 10?

 1. Aktualizujte svoje Windows a ovl├ída─Źe
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Pok├║ste sa spusti┼ą po─Ź├şta─Ź pomocou jedn├ęho pevn├ęho disku
 6. Skontrolujte, ─Źi v├í┼í hardv├ęr funguje spr├ívne
 7. Odin┼ítalujte softv├ęr Ochrana prie─Źinkov a Zablokovanie prie─Źinkov
 8. Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr
 9. reštart Windows 10

Kroky na opravu syst├ęmu s├║borov FAT Windows 10 chyba

rie┼íenie 1 – Aktualizujte svoje Windows a ovl├ída─Źe

Naj─Źastej┼íie chyby BSoD s├║ sp├┤soben├ę zastaran├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, preto v├ím na odstr├ínenie tohto probl├ęmu odpor├║─Źame, aby ste si stiahli najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoju z├íkladn├║ dosku, ─Źipov├║ s├║pravu, grafick├║ kartu a ─Ćal┼íie nain┼ítalovan├ę zariadenia. V┼íetky potrebn├ę s├║bory si m├┤┼żete stiahnu┼ą z webovej str├ínky v├Żrobcu.

Okrem s┼ąahovania najnov┼í├şch ovl├ída─Źov je tie┼ż ve─żmi d├┤le┼żit├ę s┼ąahova┼ą a in┼ítalova┼ą Windows 10 aktualiz├íci├ş. Spolo─Źnos┼ą Microsoft usilovne pracuje na n├íjden├ş a oprave konfliktov hardv├ęru a softv├ęru av niektor├Żch pr├şpadoch je mo┼żn├ę FAT FILE SYSTEM opravi┼ą vykonan├şm Windows 10 aktualiz├íci├ş.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

─Äal┼í├şm n├ístrojom, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą, je Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov 10. Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky druhy syst├ęmov├Żch probl├ęmov vr├ítane ch├Żb BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD v 10:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme testova┼ą, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż sl├║┼żi ako syst├ęmov├Ż skener a je rovnako efekt├şvny ako v podstate ak├Żko─żvek in├Ż existuj├║ci n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowChyba syst├ęmu s├║borov s tukom zapnut├í Windows 10 [FULL FIX] 1
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

Nakoniec posledn├Żm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą, je DISM. Tento n├ístroj znova zobraz├ş obraz syst├ęmu, tak┼że je mo┼żn├ę, ┼że odstr├íni mo┼żn├ę chyby BSOD. Zahrnutie chyby syst├ęmu FAT FILE SYSTEM (d├║fajme).

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthChyba syst├ęmu s├║borov s tukom zapnut├í Windows 10 [FULL FIX] 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Pok├║ste sa spusti┼ą po─Ź├şta─Ź pomocou jedn├ęho pevn├ęho disku

Ako sme u┼ż uviedli, SYST├ëM FAT FILE je zvy─Źajne sp├┤soben├Ż pevn├Żm diskom a niekedy ho m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą odpojen├şm druh├ęho pevn├ęho disku a spusten├şm Windows 10 bez neho. Ak nem├íte dva alebo viac pevn├Żch diskov, m├┤┼żete toto rie┼íenie presko─Źi┼ą a vysk├║┼ía┼ą in├ę.

Ak chcete pevn├Ż disk odpoji┼ą, mus├şte otvori┼ą kryt po─Ź├şta─Źa a odpoji┼ą nap├íjac├ş k├íbel, ktor├Ż sa prip├íja k pevn├ęmu disku. Uistite sa, ┼że to urob├şte pre v┼íetky pevn├ę disky okrem t├Żch, ktor├ę maj├║ Windows 10, ktor├Ż je na ┼łom nain┼ítalovan├Ż.

Pou┼ż├şvatelia okrem intern├Żch pevn├Żch diskov odpor├║─Źaj├║ odstr├íni┼ą aj v┼íetky ─Ćal┼íie pam├Ą┼ąov├ę karty a jednotky USB, ktor├ę mohli by┼ą pripojen├ę k po─Ź├şta─Źu.

Ak je chyba BSoD syst├ęmu FAT FILE opraven├í aj po odpojen├ş ─Ćal┼í├şch pevn├Żch diskov, m├┤┼żete vypn├║┼ą po─Ź├şta─Ź a pok├║si┼ą sa ho znova pripoji┼ą, k├Żm nen├íjdete ten, ktor├Ż sp├┤sobuje chybu syst├ęmu FAT FILE SYSTEM.

rie┼íenie 6 – Skontrolujte, ─Źi v├í┼í hardv├ęr funguje spr├ívne

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti m├┤┼że by┼ą ─Źasto sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, a ak je to tak, mus├şte n├íjs┼ą chybn├Ż hardv├ęr a vymeni┼ą ho. Ak je v├í┼í hardv├ęr nov├Ż a ned├ívno nain┼ítalovan├Ż, nemus├ş by┼ą kompatibiln├Ż s va┼í├şm po─Ź├şta─Źom.

V pr├şpade, ┼że nem├íte nain┼ítalovan├Ż ┼żiadny hardv├ęr, znamen├í to, ┼że v├í┼í aktu├ílny hardv├ęr nefunguje spr├ívne.

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że tento probl├ęm sp├┤sobuje chybn├í z├íkladn├í doska, preto si ho vysk├║┼íajte. Majte na pam├Ąti, ┼że tento probl├ęm m├┤┼że sp├┤sobi┼ą takmer ak├Żko─żvek in├Ż hardv├ęr. Ak potrebujete pomoc pri diagnostike chybn├ęho hardv├ęru, je najlep┼íie privies┼ą po─Ź├şta─Ź do servisu.

rie┼íenie 7 – Odin┼ítalujte softv├ęr Protect Folder Lock a Folder Lock

Ur─Źit├Ż softv├ęr na ┼íifrovanie a ochranu prie─Źinkov m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa objav├ş FAT_FILE_SYSTEM. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że softv├ęr ako Folder Protect a Folder Lock sp├┤sobi┼ą chybu BSoD, preto┼że jej met├│da ┼íifrovania interferuje s pevn├Żm diskom.

Ak pou┼żijete tieto n├ístroje, jedin├Żm rie┼íen├şm je ich odin┼ítalovanie z po─Ź├şta─Źa.

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że k nim nemaj├║ pr├şstup Windows 10, tak┼że nem├┤┼żu odin┼ítalova┼ą tento softv├ęr. Ak chyba syst├ęmu FAT FILE SYSTEM neumo┼ż┼łuje pr├şstup Windows 10, m├┤┼żete sk├║si┼ą odin┼ítalova┼ą tieto n├ístroje z bezpe─Źn├ęho re┼żimu. Ak chcete z├şska┼ą pr├şstup do n├║dzov├ęho re┼żimu, mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. Po spusten├ş po─Ź├şta─Źa ho re┼ítartujte. Tento krok budete musie┼ą nieko─żkokr├ít zopakova┼ą predt├Żm, ako po─Ź├şta─Ź spust├ş proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart, Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa stla─Źte F5 alebo 5 prihl├ísi┼ą N├║dzov├Ż re┼żim so sie┼ąov├Żmi funkciami,

Po vstupe do n├║dzov├ęho re┼żimu by ste mali by┼ą schopn├ş probl├ęmov├Ż softv├ęr bez probl├ęmov odstr├íni┼ą.

rie┼íenie 8 – Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr

V d├┤sledku probl├ęmov s nekompatibilitou m├┤┼że antiv├şrusov├Ż softv├ęr sp├┤sobi┼ą chybu syst├ęmu FAT FILE SYSTEM. Ak sa t├íto chyba vyskytla v Windows 10, odpor├║─Źame odstr├íni┼ą aktu├ílne nain┼ítalovan├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr a skontrolova┼ą, ─Źi sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi.

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru, na odstr├ínenie antiv├şrusov├ęho softv├ęru bude mo┼żno potrebn├ę pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílny odin┼ítala─Źn├Ż program. Mnoho antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka n├ístroje, ktor├ę v├í┼í antiv├şrusov├Ż softv├ęr ├║plne odin┼ítaluj├║, tak┼że si jeden z t├Żchto n├ístrojov stiahnite a pou┼żite na odstr├ínenie antiv├şrusu.

Ak odstr├ínenie probl├ęmu odstr├íni antiv├şrusov├Ż softv├ęr, mus├şte do po─Ź├şta─Źa nain┼ítalova┼ą in├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Vytvorili sme zoznam najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch programov pre Windows 10 a odpor├║─Źame v├ím, aby ste sa s ┼łou poradili.

rie┼íenie 9 – re┼ítart Windows 10

Ak zlyhaj├║ v┼íetky ostatn├ę rie┼íenia, m├┤┼żete ich resetova┼ą Windows 10. V┼íimnite si, ┼że re┼ítartujte Windows 10 odstr├íni v┼íetky nain┼ítalovan├ę aplik├ície, tak┼że ich budete musie┼ą stiahnu┼ą a znova nain┼ítalova┼ą. re┼ítart Windows 10, mali by ste urobi┼ą toto:

 1. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa malo za─Źa┼ą s automatickou opravou.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź,
 3. M├┤┼żete si vybra┼ą mo┼żnos┼ą Ponecha┼ą moje s├║bory a Odstr├íni┼ą v┼íetko. Nain┼ítaluje sa prv├í mo┼żnos┼ą Windows 10, ale va┼íe osobn├ę s├║bory a prie─Źinky sa neodstr├ínia. Druh├í mo┼żnos┼ą odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky, ktor├ę m├íte na jednotke C. Ak prv├í mo┼żnos┼ą pre v├ís nefunguje, m├┤┼żete tieto kroky v┼żdy zopakova┼ą a vybra┼ą mo┼żnos┼ą Odstr├íni┼ą v┼íetko.
 4. Proces re┼ítartovania sa za─Źne teraz, tak┼że ho nezastavujte.

Ak mo┼żnos┼ą resetovania nepom├┤┼że, m├┤┼żete v┼żdy vykona┼ą ─Źist├║ prein┼ítalovanie a ├║pln├ę naform├ítovanie oblasti pevn├ęho disku. Upozor┼łujeme, ┼że tieto postupy odstr├ínia niektor├ę va┼íe s├║bory a prie─Źinky, preto sa uistite, ┼że m├íte k dispoz├şcii z├ílohu.

SYST├ëM FAT FILE Modr├í chyba smrti m├┤┼że by┼ą nepr├şjemn├í, ale d├║fame, ┼że v├ím niektor├ę z na┼íich rie┼íen├ş pomohli.

Naj─Źastej┼íie ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac inform├íci├ş o chyb├ích S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU

 • ─îo je chyba FAT FILE SYSTEM?

Chyba syst├ęmu FAT FILE SYSTEM je chyba BSoD zvy─Źajne sp├┤soben├í pevn├Żm diskom, ale m├┤┼że to by┼ą tie┼ż probl├ęm s chybn├Żmi ovl├ída─Źmi alebo po┼íkoden├Żmi syst├ęmov├Żmi s├║bormi.

 • ─îo je chyba syst├ęmu s├║borov NTFS?

T├íto chyba predstavuje chybu BSoD s├║visiacu s diskovou jednotkou a s├║borov├Żm syst├ęmom. Po┼íkoden├ę syst├ęmov├ę s├║bory a ned├ívno nain┼ítalovan├ę aplik├ície tret├şch str├ín tie┼ż sp├┤sobuj├║ r├┤zne modr├ę obrazovky.

 • Ako oprav├şm chybu s├║borov├ęho syst├ęmu?

Aktualizujte svoje Windows a ovl├ída─Źe, spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD Windows, upravte skenovanie SFC a DISM, sk├║ste spusti┼ą po─Ź├şta─Ź s jedn├Żm pevn├Żm diskom, ak m├íte viac ako jeden, skontrolujte, ─Źi hardv├ęr spr├ívne funguje, odin┼ítalujte softv├ęr Ochrana prie─Źinkov a Z├ímok prie─Źinkov, ak je nain┼ítalovan├Ż, odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr a nakoniec re┼ítart Windows 10)

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v okt├│bri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.