Chrome pre Android pridáva tlačidlo Sledovať pre informačné kanály RSS

Aj keď sa pravdepodobne nikdy nedočkáme návratu služby Google Reader, spoločnosť svojim používateľom predhodila kosť v podobe nového tlačidla Sledovať v prehliadači Chrome. Táto funkcia je momentálne k dispozícii iba v systéme Android, aj keď je teraz prítomná v stabilnej zostave prehliadača. Zavedenie funkcie pre každého nasleduje po teste spoločnosti začiatkom tohto roka.

Nové tlačidlo Sledovať v prehliadači Chrome je presne také, ako to znie: špeciálne tlačidlo, ktoré umožňuje používateľom prehliadača Chrome v systéme Android sledovať informačný kanál RSS webových stránok. Aktualizácie zo sledovaných webových stránok sa zobrazujú v novom vyhradenom informačnom kanáli s názvom „Sledované“, ktorý sa nachádza na stránke novej karty, čo používateľom uľahčuje mať aktuálne informácie o aktuálnom obsahu z webových stránok, ktoré sledujú.

Funkcia Sledovať sa zavádza do stabilného prehliadača Chrome pre Android; za predpokladu, že k nemu už máte prístup, túto možnosť uvidíte po ťuknutí na trojbodkovú ponuku v pravom hornom rohu prehliadača a potom prejdete do spodnej časti ponuky. Ak ešte nevidíte tlačidlo Sledovať, môžete ho povoliť manuálne.

Táto funkcia sa ešte nedostala do prehliadača Chrome na mojom zariadení, ale na základe podrobností, ktoré zdieľala softvérová inžinierka prehliadača Chrome Adrienne Porter Felt, bolo možné túto funkciu manuálne povoliť za menej ako minútu. Otvorte novú kartu a zadajte chrome://flags, potom vyhľadajte výraz „web feed“.

Klepnutím na rozbaľovacie pole a výberom možnosti „Povolené“ zapnite tlačidlo Sledovať a po zobrazení výzvy na automatické zatvorenie a opätovné otvorenie prehliadača Chrome klepnite na tlačidlo „znova spustiť“. V ponuke s tromi bodkami sa po reštartovaní prehliadača Chrome zobrazí možnosť Sledovať, po ktorej používatelia iba klepnú na tlačidlo a sledujú stránky, ktoré sa im páčia. Používatelia prehliadača Chrome v systéme iOS si budú musieť na prístup k tejto funkcii počkať do budúceho roka.