Chrome pre Android, najnovšia verzia spotrebuje ešte menej

Google pr├şprava na distrib├║ciu najnov┼íej verzie Chrome pre Android, verzia 52, Prehliada─Ź najnov┼íieho opera─Źn├ęho mobilu zavedie nieko─żko vylep┼íen├ş ako v┼żdy, vr├ítane jedn├ęho omnoho r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie vide├ş, ich plynulej┼íia reprodukcia a jedna men┼í├ş vplyv na ├║pln├║ auton├│miuv─Ćaka zn├ş┼żenej spotrebe bat├ęrie.

Google Chrome Android1

Vo videu to vy┼ílo YouTube Napr├şklad v priamom porovnan├ş s predch├ídzaj├║cou verziou sa zobrazuje najnov┼íia verzia prehliada─Źa Chrome pre Android nahrajte obsah takmer 5 kr├ít r├Żchlej┼íie a t├íto konkr├ętna optimaliz├ícia by v├ím mala umo┼żni┼ą spotrebova┼ą menej, a preto by mal v├í┼í smartphone vydr┼ża┼ą dlh┼íie.

Re┼żim ┼áetri─Ź d├ít tie┼ż pom├íha nahr├íva┼ą komprimovanej┼íie a teda jednoduch┼íie vide├í (o ktor├Żch takmer hovor├şme 50%), ak ukon─Źujete mno┼żstvo d├ítov├ęho prenosu, ktor├Ż spr├şstupnil v├í┼í coln├Ż profil. Ako uv├ídza spolo─Źnos┼ą Google, optimaliz├ícia bude fungova┼ą HTML 5, je preto pravdepodobn├ę, ┼że vzru┼íuj├║ce predstavenia s videom Flash zostan├║ nezmenen├ę.

Moment├ílne nie je stanoven├Ż ┼żiadny term├şn distrib├║cie prehliada─Źa Chrome 52 Android, hoci sa zd├í, ┼że sa u┼ż za─Ź├şna roz┼íirova┼ą.