Chrome bude blokovať upozornenia, ktoré sa vás pokúšajú oklamať alebo oklamať

Chrome bude blokovať reklamu

Pred časom sa hovorilo, že Chrome bude mať integrovaný blokovač reklám a pravdou je, že zatiaľ neprišiel. Chrome však pracuje veľmi tvrdo trpieť čoraz menej tými najotravnejšími reklamami a upozorneniami.

Existuje mnoho webových stránok, ktoré na to využívajú upozornenia a reklamu phishing, získavanie škodlivého softvéru alebo odosielanie falošných správ, napodobňujúc rôzne aplikácie, ktoré môžete mať vo svojom mobile, čakajúc na interakciu používateľa, ktorá padne do pasce.

Chrome 86 vám zabráni v zámene s webovými upozorneniami

V jednej z najnovších verzií prehliadača Chrome aplikácia zmenila spôsob zobrazovania upozornení. Prehliadač zistí webové stránky, ktoré odosielajú urážlivé upozornenia, a potichu ich zobrazí, aby ste na ne nemohli kliknúť.

Chrome zobrazí upozornenie a oznámi vám, že príslušný web má upozornenia zablokované, pretože môžu sa vás pokúsiť oklamať alebo oklamať.

A urobí to, ako ukazuje tento obrázok, kde odblokovanie týchto upozornení bude oveľa komplikovanejšie než je teraz. Táto funkcia už bola prítomná v prehliadači Chrome 84, ale teraz sa bude používať pre všetky stránky, ktoré majú podozrivé vzory upozornení a vedú používateľov ku klikaniu tam, kde by nemali.

Chrome bude postupne využívať všetky svoje technológie, detekciu týchto webových stránok a blokovanie ich upozornení pre ostatných používateľov. teda používatelia budú surfovať bezpečnejšie a menej padnú do pasce mnohých podvodníkov…

Ak ste správcom webu, zaujíma to aj vás, pretože Chrome začne upozorňovať tých, ktorí majú webovú stránku, na podozrivé upozornenia prostredníctvom služby Search Console v nástrojoch správcu webu Google. Ak máte problém a ste označený ako podozrivý, Google má a kompletný sprievodca ktoré vám pomôžu problém vyriešiť (ak vaše upozornenia nie sú skutočne nebezpečné).

Viac informácií o tejto novej funkcii nájdete na blogu Chrome.