Chcete požiadať o nezamestnanosť? Tu vás naučíme, ako to urobiť z internetu …

ako požiadať o mobilný štrajk v Španielsku

Máte nárok na dávku v nezamestnanosti a chcete o ňu požiadať, no neviete ako? Je to naozaj jednoduché a tu vás naučíme, ako to urobiť z mobilu za menej ako kohút zaspieva. Koniec koncov, je to jeden z mála spôsobov, ako o to požiadať, pretože veci sú spôsobené koronavírusom.

Pred pokračovaním vám pripomíname, že z tohto článku si môžete urobiť výkaz príjmov z mobilu. Keďže nosíte, môžete zabiť dve muchy jednou ranou a nechať všetky svoje úpravy hotové.

Ako požiadať o dávky v nezamestnanosti v Španielsku pomocou mobilu

Prvá vec, ktorú si treba ujasniť, je, že ak ste jedným z tých, ktorých sa týka a ERTE Nemali by ste to robiť, je to niečo veľmi odlišné, čo by sa nemalo zamieňať.

Ak to viete, môžete pokračovať. Vďaka SEPE môžete požiadať o štrajk online, kancelárie sú zatvorené. Hoci vás naučíme, ako to urobiť z mobilu, zvládnete to aj s počítačom. Postup je takmer rovnaký. Existujú dve metódy rôzne:

Máte PIN, certifikát alebo elektronické DNI?

Toto sa nám zdá najjednoduchšie a s ktorým, ak máte niektorú z týchto troch vecí, to zvládnete pomerne rýchlo. Máte tri spôsoby, ako sa identifikovať.

  • PIN kód: ak máte túto metódu “univerzálny” Pre prístup ku všetkým službám Elektronickej kancelárie odporúčame jej využívať. Je to naozaj pohodlné, stačí zadať ID a dostanete heslo do aplikácie. Musíte byť zaregistrovaný vopred.
  • Elektronické DNI: Na oficiálnej webovej stránke elektronického DNI nájdete všetky informácie súvisiace s touto službou. Je to celkom užitočné.
  • S elektronický certifikát ktoré ste nainštalovali.

požiadať o identifikáciu mobilného stopu Španielsko

Keď vás identifikujú (ak chcete, môžete to urobiť neskôr) pomocou ktorejkoľvek z týchto metód, môžete prejsť na webovú stránku SEPE a vyhľadať sekciu, ktorá hovorí “Požiadajte o dávku v nezamestnanosti alebo príspevok.” Uvidíte niekoľko možností, kliknite na jednu “Spoznajte svoju službu v súčasnosti prostredníctvom jej webovej stránky.”

Teraz musíte ísť “Spustiť rozpoznávanie” Pred tým všetkým je však potrebné spomenúť niekoľko detailov:

  • Najprv sa uistite, že máte certifikát spoločnosti zodpovedajúce a niekoľko ďalších dokumentov potrebných k žiadosti o dávku. Všetko je podrobne uvedené priamo nad tlačidlom.
  • Druhá vec je, že túto službu je možné iba využívať 8 od rána do 8 od pondelka do piatku popoludní.

požiadať o nezamestnanosť Španielsko mobilný krok 2

Po spustení procesu už len musíte postupujte podľa všetkých krokov že sa vás Elektronický úrad pýta. Viac už nie je, ak máte všetky papiere v krátkom čase, žiadosť o nezamestnanosť a pomoc budete mať na svojom bankovom účte.

Môžete to urobiť aj vtedy, ak sa neviete identifikovať

Druhá metóda je v prípade, že nemáte žiadnu z troch metód, ktoré sme vás naučili identifikovať. Všeobecne povedané, je to urobiť a predbežná aplikácia aby sa s vami neskôr spojili a s pomocou manažéra ste všetko dokončili.

Zadajte webovú stránku SEPE a prejdite na “Formulár na individuálnu predžiadosť o dávku v nezamestnanosti” a na ďalšej stránke kliknite tam, kde je to napísané “Formulár”.

požiadať o nezamestnanosť Španielsko bez identifikácie mobilu

Dostanete formulár, kde vyplníte všetky údajov (uistite sa, že sú všetky správne) a zadaním písmen a číslic nižšie dokončite bezpečnostnú kontrolu. Keď to urobíte, pošle vás do kroku 2: “Potvrdenie o prijatí”. Dá vám číslo, ktoré si budete musieť uložiť, pretože si ho vypýtajú, keď vám zavolajú.

Zostáva len, aby vás kontaktovali kvôli čomu uschovajte si mobil a potrebné doklady zavrieť v najbližších dňoch. To je všetko, čo vám môžeme povedať, aby ste mohli požiadať o štrajk zo svojho mobilu alebo počítača, ak máte nejaké otázky, môžete ich zanechať v sekcii komentárov. 😉