Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Chcete odomknúť počítač Mac pomocou telefónu iPhone? Tu sú dva spôsoby

Chcete odomknúť počítač Mac pomocou telefónu iPhone? Tu sú dva spôsoby 1

Uzamknutie počítača Mac pomocou hesla je vždy dobrý nápad. Avšak, samozrejme, opakované zadávanie tohto hesla sa môže rýchlo obťažovať.

Ak vlastníte Apple Watch, váš problém už bol vyriešený vďaka ľahkej odblokovacej funkcii WatchOS. To isté platí pre zariadenia MacBook Pro alebo MacBook Air s Touch ID.

Majiteľom stolných počítačov Mac alebo tých, ktorí svoje notebooky často používajú v stolnom režime, však zostávajú bez možnosti prvej strany.

Aj keď je to určite pravdepodobné Apple v budúcnosti pridá odblokovanie pre iPhone-Mac, medzitým budete musieť ísť s riešeniami tretích strán. V skutočnosti existuje aj dosť riešení tretích strán. Tu sú dve možnosti, ktoré sú hodnotené a cenovo dostupné.

Blízko zámku

Blízko zámku je dobrá voľba, ktorá používateľom umožňuje odomknúť svoje počítače Mac pomocou telefónov iPhone. A na rozdiel od väčšiny ostatných riešení tam, základné funkcie Near Lock sú zadarmo (aj keď môžete odomknúť Pro Mode s $3999 nákup v aplikácii). Budete však potrebovať iPhone 6s alebo novší.

Je to systém založený na blízkosti, ktorý uzamkne alebo odomkne váš Mac na základe toho, ako ďaleko je váš iPhone od neho. Vzdialenosť je nastaviteľná používateľom a pre zvýšenie bezpečnosti môžete tiež pridať požiadavku autentifikácie pomocou Touch ID.

K dispozícii je tiež možnosť, ktorá odomkne váš Mac pomocou niekoľkých „klepaní“ alebo „klepnutí“ na vašom iOS zariadení, ako aj možnosť, ktorá udržiava váš Mac odomknutý, pokiaľ je váš iPhone momentálne v rovnakej sieti Wi-Fi.

A nebojte sa o záludných šmolkov: budete dostávať upozornenia, keď bude váš Mac zamknutý alebo odomknutý. Pre túto dodatočnú špionážnu funkciu môžete tiež nastaviť počítač Mac tak, aby odosielal obrázok z webovej kamery do vášho iPhone, keď sa niekto pokúsi odomknúť váš Mac bez vášho vedomia.

Unlox

Unlox je vytvorený vývojármi jedného z najznámejších mien medzi riešeniami aplikácií odomykania Mac, MacID. Predchádzajúca verzia fungovala skvele, ale vývojári ju úplne prepracovali novým vzhľadom a menom, ako aj niektorými pridanými funkciami.

Nie je to zadarmo, ale verzie MacOS aj iOS môžete nabiť za paušálny poplatok $ $3.99. Upozorňujeme, že vaše zariadenie Mac bude potrebovať funkciu Bluetooth LE, aby aplikácia správne fungovala. Po nastavení môžete Mac na svojom iPhone odomknúť pomocou Touch ID, Face ID alebo prístupového kódu zariadenia.

Aplikácia tiež ponúka možnosť overenia určitých citlivých funkcií, ktoré by za normálnych okolností vyžadovali heslo správcu a automatické uzamknutie počítača Mac, keď je váš iPhone v určitej vzdialenosti od neho.

Existujú aj ďalšie elegantné funkcie. Môžete zdieľať schránky vo svojom zariadení Mac a iOS, prehrávať Spotify alebo iTunes z vášho Mac na diaľku, alebo vytvárať schémy URL, takže môžete integrovať funkcie odomykania Mac do klávesových skratiek Siri.