Chcete chrániť súbory vo svojom systéme Android? Tu máte 5 top …

Mobilné telefóny už dávno prestali byť jednoduchými nástrojmi na komunikáciu. Dnes, smartphones zachraňujú celý náš osobný život vo forme fotografií, videí, súborov, konverzácií atď. Preto keď váš priateľ, váš partner, vaše dieťa alebo ktokoľvek iný zoberie váš mobil a začne ho používať, iste znervózniete, pretože v ňom máte veci, o ktoré sa nechcete deliť so všetkými. Preto je potrebné vytvoriť úplne súkromný a bezpečný priestor na vašom vlastnom mobile, ku ktorému budete mať prístup iba vy.

Hovoríme o priestore, kde môžete uložiť všetky tie súbory, obrázky a videá, ktoré nechcete, aby ľudia vo vašom telefóne našli. Ak máte mobilný telefón Samsung, môžete si taký priestor vytvoriť pomocou aplikácie Secure Folder, ale ak máte Android inej značky, pozrite sa na nasledujúce aplikácie. S nimi môžete získať ten bezpečný priečinok, ktorý tak veľmi potrebujete aby ste zachovali svoje najtajnejšie tajomstvá.

Keepsafe: bezpečný trezor na ochranu vašich fotografií a videí

aplikáciu keepsafe

Keepsafe je jednou z najstarších aplikácií v oblasti skrývania fotografií a videí v systéme Android. Vyniká jednoduchým a ľahko použiteľným rozhraním a širokou škálou možností, ktoré ponúka na ochranu požadovaného obsahu z mobilu. Prvá vec, ktorú musíte pri inštalácii urobiť, je nastavte spôsob zabezpečenia: PIN, vzor alebo odtlačok prsta. Potom môžete začať prenášať fotografie, videá a súbory do bezpečného trezoru Keepsafe, ku ktorému je prístup iba s nakonfigurovaným spôsobom zabezpečenia.

Ponúka ďalšie zaujímavé možnosti, ako napríklad možnosť aby ste uložili svoje fotografie a videá v cloude a zablokovali aplikáciu, keď položíte telefón hore nohami. Albumy, priečinky alebo videá môžete tiež jednotlivo uzamknúť pomocou kódu PIN alebo fotografovať ľudí, ktorí sa pokúšajú získať prístup do trezoru, ale aby ste mohli využívať tieto funkcie, musíte si zaplatiť prémiové predplatné. Hlavné funkcie Keepsafe sú však bezplatné a bez reklám, čo z neho robí aplikáciu, ktorú musíte zvážiť.

Keepsafe Photo Vault: Bezpečne skryte fotografie

Kalkulačka Photo Vault: kalkulačka, ktorá skrýva vaše najhlbšie tajomstvá

kalkulačka aplikácie Photo Vault

Teraz, ak nechcete, aby ľudia mali podozrenie, že veci skrývate v mobile, nemali by ste mať aplikáciu s názvom „bezpečný priečinok“ alebo podobnú aplikáciu. Čo musíte urobiť, je zamaskovať priečinok bezpečnej kalkulačky, rovnako ako to robí aplikácia Calculator Photo Vault. Táto aplikácia používa normálnu ikonu kalkulačky a keď ju otvoríte, je to kalkulačka, ale stačí doň zadať číselný kód, aby ste odhalili, že ide vlastne o trezor tajomstvo. Samozrejme ponúka aj možnosť odomknúť trezor pomocou odtlačku prsta.

V tomto trezore môžete bezpečne skryť svoje najosobnejšie fotografie, videá a súbory. Aplikácia obsahuje tajný prehliadač na sťahovanie obrázkov a videí z internetu bez zanechania stôp. Kalkulačka Photo Vault môže tiež fotografovať votrelcov pomocou kalkulačky. V skutočnosti, ak vás niekto prichytí pomocou aplikácie, môžete ju okamžite zavrieť zatrasením telefónu. Okrem toho je jeho rozhranie veľmi pekné a organizované, takže stojí za to ho vyskúšať.

Kalkulačka - skryte svoje fotografie

GalleryVault: chráňte svoje fotografie, videá a súbory

aplikácia trezor galérie

Ďalšou skvelou aplikáciou na skrytie akéhokoľvek typu súborov vo vašom mobile je GalleryVault. V skutočnosti má táto aplikácia možnosť skryte vlastnú ikonu spúšťača, aby ju nikto nenašiel. Preto si myslíme, že je skvelé nechať zvedavé oči mimo svojho mobilu. GalleryVault má všetko, čo potrebujete od aplikácie tohto typu: šifruje skryté súbory, skrýva fotografie a videá na vašej karte microSD, má vstavaný prehliadač, zlyháva pri trasení telefónu atď.

Je tiež schopný odblokujte sa falošným PINom a zobrazte falošný obsah, aby ste oklamali votrelcov. Navyše má systém varovania pred votrelcami, ktorý vám povie, kto sa pokúšal vidieť váš zabezpečený priečinok. Mimochodom, túto aplikáciu môžete zabezpečiť pomocou kódu PIN, vzoru alebo odtlačku prsta. Tiež stojí za zmienku, že GalleryVault môže nahrávať súbory, ktoré chcete skryť, v šifrovanom formáte do vášho cloudu Disku Google. Čo viac si môžete priať?

GalleryVault - Skryť fotografie, videá a súbory

Zámok priečinka: vytvorte na svojom mobile bezpečné a súkromné ​​miesto

aplikácia na uzamknutie priečinka

Folder Lock je aplikácia, ktorá vám umožní chrániť heslom, PINom, vzorom alebo odtlačkom prsta všetky tie fotografie, videá, kontakty, audio a poznámky, ktoré nechcete zdieľať s každým. Čo je viac, môže chrániť informácie o vašej kreditnej alebo debetnej karte, ako aj váš pas, licencie a ďalšie dôležité dokumenty. Túto aplikáciu je možné skryť aj ako kalkulačku, aby ju nikto nenašiel.

A ak by to nestačilo, vám umožňuje ukladať vaše súkromné ​​veci do cloudu a dokonca blokovať niektoré aplikácie aby boli ďaleko od votrelcov. Na druhej strane má systémy ochrany, ako napríklad falošný prístup a fotografovanie votrelcov, takže si môžete byť istí, že nikto váš bezpečný priečinok neobjaví.

Zámok priečinka

Privary: skryte svoje súkromné ​​obrázky a súbory

súkromná aplikácia

V neposlednom rade tu máme aplikáciu Privary. S touto aplikáciou môžete robiť to isté, ako s predtým zobrazenými aplikáciami, ale Privary šifruje vaše veci šifrovaním AES CTR. Tak budú všetky vaše súkromné ​​fotografie, videá a súbory neviditeľné pre všetkých okrem vás. V skutočnosti, ak z nejakého dôvodu nájdu vaše súkromné ​​súbory, bude pre nich veľmi ťažké ich dešifrovať. Očividne ich môžete ľahko vidieť iba vložením hesla, PIN alebo odtlačku prsta do aplikácie.

Privary vám navyše ponúka veľmi príjemné rozhranie, takže si môžete všetky svoje zabezpečené priečinky usporiadať tým najlepším spôsobom. Navyše, Má podporu pre karty microSD a umožňuje skryť jeho ikonu pred spúšťačom aby ju nikto nepodozrieval. A ak niekto nájde Privary, môžete nakonfigurovať falošný trezor, aby si votrelci mysleli, že do aplikácie neukladáte nič zaujímavé. Brilantné, nie?

Skryť súkromné ​​súbory a obrázky - PRIVÁRNE

Zatiaľ tento výber najlepšie aplikácie pre zabezpečené priečinky. Povedzte nám, čo si myslíte a ak poznáte inú aplikáciu tohto typu, ktorú stojí za to odporučiť.