CES 2020 nám zanechal päť úžasných telefónov a všetky sú…

najlepšie ces 2020 concept one telefóny

Len jeden deň od konca CES 2020, je vhodný čas na inventarizáciu. Na jednej strane Samsung predstavil obrovské množstvo nových zariadení, vďaka ktorým bude naša domácnosť inteligentnejšia. Medzitým na druhej strane mnohé značky ukázali svoje nové televízory, roboty, technologický pokrok v oblasti zdravia a ďalšie.

CES je pre každého jednou z najočakávanejších udalostí roka, na Androidphorii nás však zarážajú mobilné telefóny a gadgety s tým súvisiace. Preto dnes chceme urobiť a súhrn toho najlepšieho smartphones prezentované na tomto veľtrhu.

The 5 najlepšie mobily CES 2020

Uvedenie mobilov v tejto edícii bolo vzácne a predpokladáme, že je to preto, že Američania príliš uprednostňujú Samsung a Apple. V dôsledku toho tento trh už nie je atraktívny pre iných výrobcov. Tu však zanechávame kompiláciu s najlepšími telefónmi prezentovanými na veľtrhu.

OnePlus Concept One, mobil s miznúcimi fotoaparátmi

OnePLus-Concept-One

Tento zoznam musel bezpochyby začať najinovatívnejší mobil na CES 2020, Concept One. OnePlus s ním predstavil prvý mobilný prototyp s miznúcimi fotoaparátmi vďaka použitiu elektrochromatického skla.

Toto bola jedna z vecí, ktoré sme spomenuli v našom článku o budúcnosti mobilných fotoaparátov na rok 2020, no nepredpokladali sme, že to príde tak rýchlo. Prostredníctvom malých elektrických impulzov sa sklo, ktoré pokrýva zadné komory Prvý koncept Podľa potreby sa stane nepriehľadným alebo priehľadným.

Nie všetko je však len kozmetické, keďže vďaka tejto technológii bude mať mobil OnePlus továreň neutrálny filter. Vďaka tomu môžeme fotiť v jasných podmienkach bez obáv z „prepáleného“ efektu na fotografii alebo chromatického skreslenia. OnePlus nebude Concept One predávať, no je to chuťovka k tomu, čo výrobca na tento rok chystá.

Samsung Galaxy S10 Lite, nie tak malý brat

galaxy s10 lite

Mnoho výrobcov bolo roky kritizované za „Lite“ verzie ich vlajkových telefónov, najmä Samsung. Stalo sa, že tieto telefóny prišli s veľmi zníženými špecifikáciami v porovnaní so staršími bratmi a nedoplatili na predajnú cenu.

ale Galaxy S10 Lite je trochu iný. Napriek tomu, že ide o „Lite“ verziu, jej špecifikácie sú celkom pôsobivé. Mať Procesor Snapdragon 855, 6 alebo 8 GB RAM a 4500 mAh batéria. V niektorých častiach má dokonca lepšie vlastnosti ako jeho starší bratia.

The S10 Lite Predstavuje sa ako lákavá možnosť, ktorá sa v krátkom čase môže stať bestsellerom. Má však určité obmedzenia, ktoré otupujú jeho jas, napríklad menej úhľadné telo ako štandardný S10, alebo fakt, že žiadny konektor pre slúchadlá.

Teracube One s celosvetovou štvorročnou zárukou

teracube-one-sustainable-phone

Mobil, o čo menej, zvedavý. Prečo to hovoríme? Pretože z hľadiska špecifikácií nevyniká ničím výnimočným, Mediatek Helio P60 SoC, 6 GB RAM a 128 GB úložného priestoru, všetko veľmi dobre vidieť. Jeho lesk však pochádza z iného aspektu, ktorý ho robí výnimočným.

Najprv treba poznamenať, že ide o kolektívne financovanie mobilu, ktorý pochádza z projektu prezentovaného na Kickstarteri. A po druhé, že má báječné štvorročná záruka, ak platíte náklady na dopravu, ak ste mimo USA. To je dvojnásobok času, ktorý ponúka Európska únia. Ale je toho viac:

  • Výrobca sľubuje, že za tie štyri roky podpory dostane bezpečnostné aj Android aktualizácie.
  • Všetky opravy budú stáť 39 dolárov, cca 35 eur na zmenu. Aj keď ide o opravu obrazovky.
  • Ak sa batéria počas záručnej doby príliš znehodnotí, výmena bude bezplatná.

Teracube One je závan čerstvého vzduchu bezuzdnému konzumu. Aj keď nemá najlepšie špecifikácie, hardvér, ktorý obsahuje, by mohol vydržať tie štyri roky, ak nie sme tak nároční. To sa premieta do nižšieho dopadu na životné prostredie.

TCL 10 Pro, stávka pre americký trh

TCL 10 Pro

TCL stojí za výrobcom značiek ako BlackBerry, Palm či Alcatel a práve vďaka nim sa mu podarilo otvoriť malú dieru na trhu. Spoločnosť však v tomto roku 2020 vsádza na to, aby sa dostala z tieňa a umiestnila sa ako zaujímavá možnosť.

Túto prácu bude mať na starosti TCL 10, 10 Pro a 10 5G, tri mobily, o ktorých toho zatiaľ príliš veľa nevieme, no znamenajú oficiálny vstup výrobcu na trh. Vieme, že TCL Pro vybaví sériu Snapdragon 700 a bude obsahovať OLED obrazovku so zakrivenými stranami.

Okrem toho bude mať a nastavenie quad zadnej kameryna čele so 64MP snímačom. Spoločnosť prezradila, že bude stáť menej ako 450 eur a zatiaľ bude exkluzívny pre americký trh. Na februárovom MWC sa o tomto mobile a jeho bratoch dozvieme oveľa viac.

Coolpad Legacy 5G, najrýchlejšia sieť dostupná pre každého

coolpad legacy 5g

Rok 2019 znamenal príchod 5G siete do mobilov a rok 2020 bude rokom jej masifikácie. Na ponuke tejto novej a rýchlej komunikačnej siete už pracujú všetci veľkí operátori na svete a nezaostávajú ani výrobcovia mobilných telefónov.

Coolpad vsádza na lacný mobil s 5G kompatibilitou, niečo zatiaľ málo vídané. Legacy 5G bude na americkom trhu stáť len 360 dolárov, za zmenu niečo vyše 320 eur. Naozaj málo v porovnaní s tým, aká exkluzívna bola táto funkcia doteraz.

Legacy 5G bude mať a FHD + displej 60,53 palcov, 4000 mAh batéria a 48 MP + duálny zadný fotoaparát 8 MP, ako aj 16MP zvod. Nie je to zlé pre smartfón, ktorý vsádza, že každý bude mať čoskoro prístup k 5G. Ostatné špecifikácie budú predstavené v priebehu roka.

Týmto pre dnešok končíme a nezostáva nič iné, len sa vás opýtať: Páčil sa vám niektorý z týchto mobilov?