Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam

Fresh ‘n Rebel Clam ANC sú to nové slúchadlá s aktívnou redukciou šumu prezentované na IFA v Berlíne. Vsádzajú všetko pohodlie a samostatnosť, ktoré sú v tomto cenovom rozpätí silné, môžu však vyniknúť aj z hľadiska kvality zvuku, najmä pokiaľ ide o cenu zvuku 150 eur,

Vďaka jednoduchému dizajnu a štyrom rôznym farbám je produkt mladistvý, svieži a vzpurný, rovnako ako názov spoločnosti, ale stále dokáže uspokojiť svoje každodenné použitie, aj keď s určitými kompromismi.

Dizajn a materiály

Slúchadlá, ktoré sú k dispozícii v benzínovej modrej farbe, ako je model nášho testu, ľadovo šedá, búrková šedá a prášková ruža, sa dodávajú v balení, v ktorom je k dispozícii aj kábel micro USB na nabíjanie a pomocný kábel od spoločnosti 3,5 milimeter, ak chcete použiť káblové pripojenie, ako aj mäkkú spojkovú tašku. Vrátane všetkého príslušenstva má rovnakú farbu ako veko, čo je vlastnosť, ktorá venuje pozornosť detailom.

V ruke sú veľmi ľahké, iba 260 gramov, viac-menej toľko ako iPhone XS Max s koženým puzdrom, ktoré uľahčuje prepravu a podporuje najmä ergonómiu, ktorú uvidíme neskôr. Čelenka je navrhnutá tak, aby lepšie sledovala tvar hlavy a čalúnenie je potiahnuté textíliou, aby sa umožnila väčšia priedušnosť. Vonkajšia časť je vyrobená z plastu, dobrej kvality a nevystavená nečistotám a odtlačkom prstov, čo je pozitívna vec pre slúchadlá určené na mobilné použitie.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 1

Pavilón je tiež plastový, naklonený a otočný o 90 stupňov, funkcie, ktoré vám poskytnú väčšie pohodlie pri umiestnení slúchadiel okolo krku. Na pravom slúchadle nájdete vypínač, kolískový ovládač hlasitosti, vstup micro USB a mikrofón na ľavých slúchadlách je tlačidlo na aktiváciu alebo deaktiváciu redukcie šumu – alebo ANC alebo redukcia šumu – a stavová LED.

Pavilóny typu uší sú z prírodnej kože, s čalúnením, ktoré poskytuje strednú trvanlivosť.

ergonomika

Komfort je veľmi dobrý, Na jednej strane je to vďaka ľahkosti a dôvodu použitých materiálov, na druhej strane sa Fresh ‘n Rebel odvážil inštalovať naozaj veľké pavilóny. V porovnaní so súčasným špičkovým produktom, ako je napríklad Bose QuietComfort 35 alebo Sony WH-1000XM2, je voľným okom viditeľný väčší priemer mušlí ANC.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 2

To umožňuje, aby sa manžeta úplne ovinula okolo ucha bez toho, aby sa laloky lepili a aby zostal dobrý priestor pre minimálne vetranie. Tí, ktorí ich plánujú kúpiť za letu aj niekoľko hodín, nebudú ľutovať výber,

Sú tiež lepšie ako porovnateľné slúchadlá ako Sennheiser HD 40.40 alebo 4.50, ktorý má namiesto toho oveľa menšie pavilóny a tuhšiu štruktúru, čo vedie k väčším kompromisom.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 3

Fresh ‘n Rebel tiež uviedol, že použitá koža je taká mäkká a pružná, že sa dá bezpečne používať v telocvični alebo pri športe. Neradi športujeme s veľkými slúchadlami a dávame prednosť slúchadlám, ale v posledných horúcich dňoch septembra s priemernou teplotou 27 ° C, ANC Clams však dokázali byť únosnejšie ako ostatné uvedené slúchadlá,

Tlačidlá sú ľahko dosiahnuteľné a základné použitie v dosahu každého. Pridržaním tlačidiel hlasitosti na niekoľko sekúnd zmeníte skladbu a dvojitým kliknutím na tlačidlo napájania môžete vyvolať posledné číslo v protokole hovorov.

Zníženie hluku a hluku

Redukcia hluku sa musí aktivovať pomocou pravého vypínača na ľavých slúchadlách. Jeho účinok má zásadný vplyv na kvalitu zvuku, hoci je diskrétny.

Keď je ANC vypnutý, slúchadlá znejú dobre, lepšie ako Sennheiser HD 40.40, s jedným čistejšie, teplejšie zvuky a pomerne verná reprodukcia frekvencie, Dobre reprodukované basy a priestor, zatiaľ čo vyššie frekvencie zostávajú trochu pozadu. Zvuk, ale pekný, vzhľadom na cenové rozpätie a priamych konkurentov, teda ostatné slúchadlá so znížením hluku medzi 100 a 150 eurami, ktoré sa dobre hodia na dlhodobé počúvanie.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 4

Keď je aktivovaný spínač redukcie šumu, situácia sa dramaticky zmení, Prvým efektom, ktorý budeme mať, je prázdnota, čo nás však najviac prekvapilo drastickými zmenami v akustike. Nielenže takmer zmiznú nižšie frekvencie, ale výrazne klesne aj objem.

Fresh ‘n Rebel preto použil veľmi agresívny prístup, ktorý uprednostňuje zníženie hluku na kvalitu zvuku. Redukcia hluku, ktorá stále funguje dobre, dokáže eliminovať neustále zvuky, ako napríklad tie, ktoré prepravujú cestovný vlak alebo let, namiesto toho predstavuje limity mestského hluku, premávky, električky, ktorá sa zastaví pískaním bŕzd. Dokáže obmedziť 70% vonkajšieho hluku. Vystúpenie je však porovnateľné s najbližšími súpermi.

Autonómia a Bluetooth

Vstavaná batéria je veľmi výkonná. Slúchadlá sme používali takmer každý deň od ich prijatia v Berlíne. Po prvom nabití pokračovali až do konca septembra a jeden vrátiliautonómia asi za 25 hodín, Ak necháte redukciu hluku vypnutú, dosiahnete 30 hodín, zatiaľ čo pri aktívnej redukcii hluku budete presahovať 20 hodín. Vynikajúci výsledok, a to aj vzhľadom na vyššie konečné návrhy.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 5

Nezabudnite si však vypnúť redukciu šumu, keď vypnete slúchadlá. V skutočnosti musí byť ANC deaktivovaný pomocou spínača a nie automaticky vypnutý. Ak zabudnete, že je aktivovaný, je možné pri ďalšom použití nájsť úplne vybité slúchadlá.

Recepcia je veľmi dobrá a je tu tiež aptX, čo umožňuje lepší prenos údajov a tým vyššiu kvalitu reprodukcie. Pri používaní slúchadiel v hlavnej stanici v Miláne sme počas špičky objavili určité váhanie. Extrémna situácia s desiatkami a desiatkami porúch, ktoré však neviedli k prepojeniu.

súd

Fresh ‘n Rebel odviedol dobrú prácu so svojimi prvými pármi slúchadiel s aktívnym znížením hluku. Tí, ktorí hľadajú súčasne vynikajúcu kvalitu zvuku a redukciu šumu, nemusia nájsť to, čo hľadajú. Ale ANC Clams majú výhodu, že ich nemožno prehliadať.

Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 6Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 7Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 8Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 4
Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 1Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 11Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 12Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 5Čerstvé slúchadlá s redukciou šumu ANC Rebel Clam 3

Veľmi veľké pavilóny a vynikajúca použitá koža skutočne zaručujú viac ako primeranú zvukovú izoláciu v bežných situáciách počúvania. Či už ich používate v knižnici alebo na ulici, sotva budete cítiť potrebu aktivovať redukciu hluku. Zníženie, ktoré stále existuje a ktoré môže byť užitočné vo všetkých prípadoch, keď chcete prerušiť ďalšie nepríjemné zvuky, aby sa zvýšila ich koncentrácia. Účinnosť je dobrá, takže môžete znížiť asi 70% externého zvuku, ale pod podmienkou, že obetujete čistú kvalitu zvuku.