Ceny webhostingu v roku 2020

Ko─żko stoj├ş hosting webovej str├ínky teraz? Odpove─Ć v├ís m├┤┼że prekvapi┼ą. Ke─Ć host├şte veci, m├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że je to perfektn├Ż sp├┤sob, ako u┼íetri┼ą nejak├ę peniaze. Koniec koncov, ak chcete pracova┼ą na svojom aute a robi┼ą pr├ícu sami, m├┤┼żete u┼íetri┼ą ve─ża pe┼łaz├ş. Podobne, ak potrebujete vykona┼ą opravu domu, dokon─Źenie opravy v├ím u┼íetr├ş peniaze.

Bohu┼żia─ż, ke─Ć sa pok├║site hosti┼ą webov├║ str├ínku, m├┤┼że to nakoniec st├í┼ą ove─ża viac pe┼łaz├ş ako obvykle. Niektor├ş odborn├şci uverej┼łuj├║ pre v├í┼í postup rozsah od 1 000 do 4 000. Ak uva┼żujete o hos┼ąovan├ş webov├Żch str├ínok sami, je to ove─ża viac ako len n├íkup po─Ź├şta─Źa a pou┼żitie jeho k├│pie Windows Server ako opera─Źn├Ż syst├ęm. Mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o bezpe─Źnosti, ─Źo je skuto─Źne d├┤le┼żit├ę, aby ste zabr├ínili hackerom v tom, aby vkladali a pou┼ż├şvali va┼íe ├║daje. Mali by ste myslie┼ą aj na v├Żvoj webov├Żch aplik├íci├ş. Pren├íjom webov├ęho v├Żvoj├íra nebude lacn├Ż a oni v├ím bud├║ ├║─Źtova┼ą poplatok za ich slu┼żby.

Kto m├┤┼żete pou┼żi┼ą ako spracovate─ża platby? Op├Ą┼ą mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ktor├í spolo─Źnos┼ą dostane v┼íetky va┼íe platby online a ak├Ż percentu├ílny podiel bude ├║─Źtova┼ą. ├Üdr┼żba je tie┼ż d├┤vodom na prem├Ż┼í─żanie, preto┼że vo svete technol├│gi├ş nie je ni─Ź statick├ę. Veci sa neust├íle aktualizuj├║ a menia sa na lep┼íiu verziu. Ak si nie ste vedom├ş t├Żchto zmien, z dlhodob├ęho h─żadiska to m├┤┼że st├í┼ą ove─ża viac. Potrebujete osobu alebo t├şm, ktor├ęmu d├┤verujete, aby ste boli informovan├ş o v┼íetk├Żch zmen├ích vykonan├Żch na va┼íom webhostingu a viete, ako vykona┼ą potrebn├ę zmeny, aby v┼íetko fungovalo hladko a bezpe─Źne.

So v┼íetk├Żmi dodato─Źn├Żmi n├íkladmi je ─żahk├ę vidie┼ą, ┼że je lep┼íie pracova┼ą iba s hostite─żom, ktor├Ż u┼ż m├í v┼íetko vybavenie a vedomosti na hos┼ąovanie va┼íich webov├Żch str├ínok. Kto s├║ najlep┼í├ş hostitelia a ak├í je cena?

Bluehost je najlacnej┼íia hostingov├í slu┼żba

1, Bluehost

S Bluehost m├┤┼żete za─Źa┼ą iba za 20,95 dol├írov mesa─Źne. T├íto ├║vodn├í ponuka sa zv├Ż┼íi na $ 70,99 s ─Źasom, ale dostanete webov├║ str├ínku spolu s 24-hodinovou podporou a bezplatn├Żm SSL, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą s nastaven├şm. Ni┼ż┼íie je uveden├Ż pl├ín Plus za 50,45 dol├írov mesa─Źne. Toto prich├ídza s neobmedzen├Żm po─Źtom webov├Żch str├ínok, ─Źo z neho rob├ş neuverite─żn├║ ponuku. Navy┼íe to nakoniec dosiahne 10,99 dol├írov mesa─Źne, ale st├íle je toho ve─ża, ak vezmete do ├║vahy, ┼że m├┤┼żete ma┼ą to─żko str├ínok, ko─żko chcete. Posledn├Ż je pl├ín Pro. Za 13,95 dol├írov m├íte vyhraden├║ adresu IP, ktor├í je skvel├í, ak h─żad├íte vysok├ę r├Żchlosti a nebojte sa o zdie─żan├Ż hosting.

WP Engine je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

2, Motor WP

Potrebujete mal├Ż blog s a┼ż 25 000 n├ív┼ítevami mesa─Źne? Pla┼ąte motorom WP Engine za po─Źiato─Źn├Ż pl├ín a bude st├í┼ą iba 300,00 dol├írov v priebehu cel├ęho roka. Ak potrebujete a┼ż 100 000 n├ív┼ítev, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok, ktor├Żm je 1150 dol├írov ro─Źne. Pre ve─żk├║ spolo─Źnos┼ą, ktor├í o─Źak├íva ve─żk├║ prem├ívku, vyberte pl├ín Escala za 2900,00 dol├írov ro─Źne. To umo┼ż┼łuje 400 000 n├ív┼ítev mesa─Źne. Skvel├í ponuka!

Siteground je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

3, Stránka webu

S WordPress z├şskate len 11,95 dol├írov 1 a a┼ż 10 000 n├ív┼ítev na va┼íom webe. Skvel├Ż sp├┤sob, ako za─Źa┼ą s profesion├ílnym hostite─żom. Ke─Ć sa va┼íe potreby roz┼í├şria, prejdite na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł, ktor├í stoj├ş 19,95 dol├írov mesa─Źne a pon├║ka neobmedzen├ę weby. To je ove─ża v├Ą─Ź┼íia flexibilita a a┼ż 25 000 n├ív┼ítev mesa─Źne. Najlep┼íia ├║rove┼ł je 34,95 dol├írov mesa─Źne a budete ma┼ą a┼ż 100 000 n├ív┼ítev, ktor├Żch sa m├┤┼żete z├║─Źastni┼ą. Siteground m├í dobr├║ poves┼ą, preto si pozrite jeden z t├Żchto pl├ínov dnes.

HostingForest je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

4, Hostingforest

Pre Hosting Forest bude 20,99 dol├írov mesa─Źne poskytova┼ą webov├║ str├ínku a a┼ż 30 GB skladovania. Viac ako dos┼ą na mal├║ jednoduch├║ webov├║ str├ínku. Ak chcete trochu zv├Ż┼íi┼ą, pre─Ź├ştajte si pl├ín na $ 9.59 za mesiac, ke─Ć dostanete a┼ż 100 GB priestoru. Ak potrebujete neobmedzen├Ż po─Źet str├ínok, vyberte si Deluxe, ktor├Ż stoj├ş iba 13,19 dol├írov. Pomocou tohto pl├ínu m├┤┼żete vytvori┼ą to─żko str├ínok, ko─żko potrebujete, aby ste mohli napredova┼ą vo svojom podnikan├ş.

Hosting Kinsta je najdrah┼í├ş hostite─ż

5, KINŠTA

Za 30,00 dol├írov mesa─Źne budete ma┼ą pr├şstup jedn├Żm kliknut├şm k in┼ítal├ícii WordPress, jednej z najpopul├írnej┼í├şch platforiem na svete. Inovujte na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł, ─Źo je pl├ín Pro, a duplikuje v┼íetko, ─Źo z├şskate v p├┤vodnom pl├íne. To znamen├í zdvojn├ísobenie n├ív┼ítev na 40 000 n├ív┼ítev za mesiac, 20 GB priestoru, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą a 2 In┼ítal├ície WordPress. V pr├şpade spolo─Źnost├ş, ktor├ę potrebuj├║ prekro─Źi┼ą limit n├ív┼ítev za mesiac, s├║ ich pl├íny primeran├ę a bud├║ st├í┼ą 200,00 dol├írov mesa─Źne, s maxim├ílnym limitom 250 000 n├ív┼ítev mesa─Źne. Mysl├şm si, ┼że by sme v┼íetci radi videli tak├Ż rast a to─żko ├║spechov na na┼íich str├ínkach.

Podrobn├ę n├íklady na webhosting

Zamyslime sa nad niektor├Żmi n├íkladmi, ktor├Żm nem├┤┼żete vyhn├║┼ą. Najprv bude n├ízov dom├ęny. Nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źi host├şte web s├ím alebo idete s in├Żm hostite─żom, preto┼że st├íle mus├şte zaregistrova┼ą svoje dom├ęnov├ę meno u niekoho. To m├┤┼że st├í┼ą okolo desiatich dol├írov.

─Äalej potrebujete certifik├ít SSL. Ak to nedok├í┼żete sami vygenerova┼ą, n├íklady sa m├┤┼żu pohybova┼ą od 100 do 300 USD, aby sa odborn├şk postaral o t├║to d├┤le┼żit├║ bezpe─Źnostn├║ funkciu. Neodpor├║─Źa sa, aby ste prevzali t├║to zodpovednos┼ą, ak si nie ste ist├ş, ako ├║lohu vykon├íva┼ą spr├ívne, preto┼że je vysoko z├ívisl├í od v├Żkonnostn├ęho certifik├ítu.

Graf SSL

Ni┼ż┼íie n├íjdete n├íklady na ubytovanie. To, ┼że nebudete pou┼ż├şva┼ą tradi─Źn├ęho hostite─ża ako Namecheap alebo Hostgator, neznamen├í to, ┼że m├┤┼żete presko─Źi┼ą hardv├ęr. St├íle budete musie┼ą prenaja┼ą server od spolo─Źnosti a o─Źak├íva┼ą, ┼że bud├║ dostato─Źne lok├ílni pre va┼íich z├íkazn├şkov, aby mohli z├şska┼ą r├Żchly a pohotov├Ż web.

Ak h─żad├íte server s dostato─Źn├Żm v├Żkonom pre r├Żchle na─Ź├ştanie a prenos d├ít a videa, o─Źak├ívajte, ┼że za opr├ívnenie na pou┼ż├şvanie zariaden├ş tret├şch str├ín zaplat├şte a┼ż 200 dol├írov ro─Źne.

┼Żiadna webov├í str├ínka by nebola ├║pln├í bez toho, aby niekto navrhol rozlo┼żenie. Ak ste vlastn├şkom firmy, pravdepodobne nie ste grafick├Ż dizajn├ęr so sk├║senos┼ąami s modern├Żm web dizajnom. Ak si vyberiete dizajn├ęra, ktor├Ż pr├íve za─Ź├şna a na spodnom konci spektra, m├┤┼że to st├í┼ą iba 500,00 dol├írov za jednoduch├Ż web, ale ak h─żad├íte nie─Źo zlo┼żitej┼íie s mnoh├Żmi str├ínkami, ktor├ę je potrebn├ę navrhn├║┼ą, m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, ┼że zaplat├şte tis├şce. ─î├şm dlh┼íie budete ─Źaka┼ą na prevzatie dizajn├ęra, t├Żm viac si bud├║ ├║─Źtova┼ą svoje sk├║senosti a schopnos┼ą vytv├íra┼ą pr├şjemn├ę vzory.

─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőna ktor├║ by ste mali myslie┼ą, s├║ n├ístroje, ktor├ę n├ívrh├ír potrebuje pri ich prij├şman├ş. Pri pokuse stava┼ą dom mus├şte zaplati┼ą za materi├íl a materi├íl, ktor├Ż vstupuje do domu, ktor├Ż staviate. Nechty, tehly a sadrokart├│nov├ę dosky je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą a prida┼ą k fakt├║re spolu s pr├ícou na konci. Podobne m├┤┼że by┼ą potrebn├ę, aby v├ím v├í┼í dizajn├ęr na vytvorenie va┼íich webov├Żch str├ínok ├║─Źtoval drah├ę ┼íabl├│ny a v├Żvojov├ę n├ístroje.

Mo┼żno prev├ídzkujete jedine─Źn├║ firmu, ktor├í stavia doplnky pre v├Żstavn├ę kone. Toto je ┼ípecializovan├Ż podnik, ┼íanca pracovnej sily, ktor├í uspokoj├ş tento sektor, je n├şzka. V├Żvoj├ír pracuj├║ci so svoj├şm dizajn├ęrom bude musie┼ą vytvori┼ą vlastn├ę bloky pre web pomocou k├│dovania PHP, ─Źo je ┼ąa┼żk├ę zvl├ídnu┼ą. Nielen to, ale ak je prv├í str├ínka neuspokojiv├í, budete musie┼ą plati┼ą za rev├şzie a zmeny dizajnu. To v┼íetko stoj├ş ─Źas a peniaze, ak projekty e┼íte nie s├║ k dispoz├şcii a bud├║ dobre fungova┼ą s va┼íou firmou.

Okrem toho budete musie┼ą investova┼ą do siete na doru─Źovanie obsahu alebo do siete CDN, ak ste napadnut├ş hrotom v syst├ęme DDOS alebo ak existuje neo─Źak├ívan├Ż tok prenosu, ktor├Ż ste neo─Źak├ívali. To znamen├í, ┼że budete musie┼ą do s├║─Źtu prida┼ą ─Ćal┼í├şch 200,00 dol├írov ro─Źne, aby ste sa uistili, ┼że v├í┼í obsah je distribuovan├Ż na mnoh├Żch serveroch a ┼że m├┤┼żete r├Żchlo a efekt├şvne oslovi┼ą ─żud├ş na celom svete.

Nebudeme sa zaobera┼ą spracovan├şm platieb, preto┼że to bude medzi odvetviami ve─żmi odli┼ín├ę a na akom objeme pracujete. Malo by sa to vzia┼ą do ├║vahy, preto┼że to bude percento z ka┼żd├ęho predaja. V┼íeobecne odpor├║─Źame, aby ste si vybrali vynikaj├║cu a lacn├║ hostingov├║ slu┼żbu.