Ceny webhostingu do roku 2020

Ko─żko stoj├ş moment├ílne hosting webovej str├ínky? Odpove─Ć v├ís m├┤┼że prekvapi┼ą. Ke─Ć host├şte veci sami, m├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że je to perfektn├Ż sp├┤sob, ako u┼íetri┼ą nejak├ę peniaze. Koniec koncov, ak chcete pracova┼ą na svojom aute a robi┼ą pr├ícu sami, m├┤┼żete u┼íetri┼ą ve─ża pe┼łaz├ş. Podobne, ak mus├şte urobi┼ą opravu domu, ke─Ć dokon─Ź├şte opravu sami, u┼íetr├ş v├ím to peniaze.

Bohu┼żia─ż, ke─Ć sa pok├║site hosti┼ą web sami, m├┤┼że to nakoniec st├í┼ą ove─ża viac pe┼łaz├ş ako obvykle. Niektor├ş odborn├şci zverej┼łuj├║ rozsah z├ílohy od 1 000 Sk do 4 000 Sk pre z├ílohu. Ak uva┼żujete o hos┼ąovan├ş str├ínok na vlastn├║ p├Ąs┼ą, prich├ídza to omnoho viac, ako len n├íkup po─Ź├şta─Źa a pou┼żitie jeho k├│pie Windows Server ako opera─Źn├Ż syst├ęm. Mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o bezpe─Źnosti, ─Źo je skuto─Źne d├┤le┼żit├ę, aby ste zabr├ínili hackerom v tom, aby vkladali a prij├şmali va┼íe ├║daje. Mali by ste myslie┼ą aj na v├Żvoj webov├Żch aplik├íci├ş. Pren├íjom webov├ęho v├Żvoj├íra nebude lacn├Ż a za svoje slu┼żby si bud├║ ├║─Źtova┼ą poplatok.

Kto m├┤┼żete pou┼żi┼ą ako spracovate─ża platby? Op├Ą┼ą mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o tom, ktor├í spolo─Źnos┼ą prevezme v┼íetky va┼íe online platby a ak├ę percento v├ím bude ├║─Źtova┼ą. ├Üdr┼żba je tie┼ż d├┤vod na prem├Ż┼í─żanie, preto┼że ni─Ź v technickom svete nie je statick├ę. Veci sa neust├íle aktualizuj├║ a pos├║vaj├║ smerom k lep┼íej verzii. Ak si nie ste vedom├ş t├Żchto zmien, z dlhodob├ęho h─żadiska v├ís to m├┤┼że st├í┼ą ove─ża viac. Potrebujete osobu alebo t├şm, ktor├ęmu d├┤verujete, aby ste boli informovan├ş o v┼íetk├Żch zmen├ích webhostingu a vedeli, ako vykona┼ą potrebn├ę zmeny, aby v┼íetko fungovalo hladko a bezpe─Źne.

So v┼íetk├Żmi pridan├Żmi n├íkladmi je ─żahk├ę vidie┼ą, ┼że je lep┼íie pracova┼ą iba s hostite─żom, ktor├Ż u┼ż m├í v┼íetko vybavenie a znalosti na hos┼ąovanie va┼íich str├ínok. Kto s├║ najlep┼í├ş hostitelia a ak├í je cena?

1, Bluehost

S Bluehost m├┤┼żete za─Źa┼ą iba za $ 20,95 mesa─Źne. T├íto ├║vodn├í ponuka sa zv├Ż┼íi na $ 70,99 v priebehu ─Źasu, z├şskate v┼íak webov├║ str├ínku spolu s 24-hodinovou podporou a bezplatn├Żm SSL, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri nastavovan├ş. Nasleduje Plus pl├ín pre $ 50,45 mesa─Źne. Toto prich├ídza s neobmedzen├Żm po─Źtom str├ínok, ─Źo z neho rob├ş ├║┼żasn├║ ponuku. Navy┼íe sa nakoniec zv├Ż┼íi na 10,99 dol├írov mesa─Źne, ale st├íle je toho ve─ża, preto┼że m├┤┼żete ma┼ą to─żko str├ínok, ko─żko chcete. Posledn├Żm z nich je pl├ín Pro. Za 13,95 dol├írov m├íte vyhraden├║ adresu IP, ktor├í je skvel├í, ak h─żad├íte vysok├ę r├Żchlosti a nezauj├şma v├ís zdie─żan├Ż hosting.

WP Engine je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

2, WP motor

Potrebujete mal├Ż blog s a┼ż 25 000 n├ív┼ítevami mesa─Źne? Pla┼ąte motorom WP Engine za p├┤vodn├Ż pl├ín a jeho cena bude st├í┼ą len 300,00 dol├írov ro─Źne. Ak potrebujete a┼ż 100 000 n├ív┼ítev, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok, ktor├Żm je 1150,00 dol├írov ro─Źne. Pre ve─żk├║ spolo─Źnos┼ą, ktor├í o─Źak├íva ve─żk├║ prem├ívku, vyberte pl├ín mierky za 2900,00 dol├írov ro─Źne. To umo┼ż┼łuje ka┼żd├Ż mesiac 400 000 n├ív┼ítev. Skvel├í ponuka!

Siteground je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

3, Stránka webu

S WordPress z├şskate len 11,95 dol├írov 1 a a┼ż 10 000 n├ív┼ítev na va┼íom webe. Skvel├Ż sp├┤sob, ako za─Źa┼ą s profesion├ílnym hostite─żom. Ke─Ć sa va┼íe potreby roz┼í├şria, prejdite na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł, ktor├í je 19,95 dol├írov mesa─Źne, a z├şskate tak neobmedzen├ę str├ínky. To je ove─ża v├Ą─Ź┼íia flexibilita a a┼ż 25 000 n├ív┼ítev ka┼żd├Ż mesiac. Najlep┼íia ├║rove┼ł je 34,95 dol├írov ka┼żd├Ż mesiac a budete ma┼ą a┼ż 100 000 n├ív┼ítev, ktor├ę sa m├┤┼żete z├║─Źastni┼ą. Siteground m├í dobr├║ poves┼ą, preto si dnes pozrite jeden z t├Żchto pl├ínov.

HostingForest je hostingov├í spolo─Źnos┼ą so stredn├Żmi cenami

4, Hostingforest

Pre Hosting Forest, $ 20,99 za mesiac v├ím poskytne webov├║ str├ínku a a┼ż 30 GB skladovania. Viac ako dos┼ą pre mal├ę a jednoduch├ę str├ínky. Ak chcete ├şs┼ą o nie─Źo v├Ą─Ź┼í├ş, pozrite sa na pl├ín na $ 9.59 mesiac, ke─Ć dostanete a┼ż 100 GB Z vesm├şru. Ak potrebujete neobmedzen├Ż po─Źet str├ínok, vyberte si Deluxe, ktor├Ż stoj├ş iba 13,19 dol├írov. Pomocou tohto pl├ínu m├┤┼żete vytvori┼ą to─żko str├ínok, ko─żko potrebujete, aby ste posunuli svoje podnikanie vpred.

Hosting Kinsta je najdrah┼í├ş hostite─ż

5, KINŠTA

Za 30,00 dol├írov ka┼żd├Ż mesiac z├şskate pr├şstup jedn├Żm kliknut├şm k in┼ítal├ícii pre WordPress, jednu z najpopul├írnej┼í├şch platforiem na svete. Inovujte na ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł, ─Źo je pl├ín Pro, a duplikuje v┼íetko, ─Źo z├şskate s p├┤vodn├Żm pl├ínom. To znamen├í zdvojn├ísobenie n├ív┼ítev na va┼íich str├ínkach na 40 000 n├ív┼ítev ka┼żd├Ż mesiac, 20 GB priestoru, ktor├Ż m├┤┼żete pou┼żi┼ą a 2 In┼ítal├ície WordPress. Pre spolo─Źnosti, ktor├ę potrebuj├║ prekro─Źi┼ą limit n├ív┼ítev za mesiac, s├║ ich pl├íny primeran├ę a bud├║ st├í┼ą 200,00 dol├írov mesa─Źne s maxim├ílnym limitom 250 000 n├ív┼ítev mesa─Źne. Mysl├şm si, ┼że by sme v┼íetci radi videli tak├Ż rast a to─żko ├║spechov na na┼íich str├ínkach.

Podrobn├ę n├íklady na webhosting

Zamyslime sa nad niektor├Żmi n├íkladmi, ktor├Żm sa nem├┤┼żete vyhn├║┼ą. Najprv by to malo by┼ą dom├ęnov├ę meno. Nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źi host├şte web sami alebo idete s in├Żm hostite─żom, preto┼że st├íle mus├şte zaregistrova┼ą dom├ęnov├ę meno u niekoho. To m├┤┼że st├í┼ą okolo desiatich dol├írov.

─Äalej potrebujete certifik├ít SSL. Ak to nem├┤┼żete vygenerova┼ą sami, n├íklady na odborn├şka, ktor├Ż sa postar├í o t├║to d├┤le┼żit├║ bezpe─Źnostn├║ funkciu, sa m├┤┼żu pohybova┼ą od 100 do 300 dol├írov. Neodpor├║─Źa sa prebera┼ą t├║to zodpovednos┼ą, ak si nie ste ist├ş, ako ├║lohu vykon├íva┼ą spr├ívne, preto┼że to vo ve─żkej miere z├ívis├ş od osved─Źenia o v├Żkone.

Graf SSL

Pozrite sa ni┼ż┼íie na n├íklady na ubytovanie. To, ┼że nebudete pou┼ż├şva┼ą tradi─Źn├ęho hostite─ża ako Namecheap alebo Hostgator, neznamen├í, ┼że m├┤┼żete presko─Źi┼ą hardv├ęr. St├íle budete musie┼ą prenaja┼ą server od spolo─Źnosti a d├║fa┼ą, ┼że s├║ dostato─Źne lok├ílni pre va┼íich z├íkazn├şkov, aby mohli z├şska┼ą r├Żchly a pohotov├Ż web.

Ak h─żad├íte server, ktor├Ż m├í dostatok energie na r├Żchle na─Ź├ştanie a prenos d├ít a videa, o─Źak├ívajte, ┼że za opr├ívnenie na pou┼ż├şvanie zariaden├ş tret├şch str├ín zaplat├şte a┼ż 200 dol├írov ro─Źne.

┼Żiadna webov├í str├ínka by nebola ├║pln├í bez toho, aby niekto navrhol rozlo┼żenie. Ak ste vlastn├şkom firmy, je pravdepodobn├ę, ┼że nie ste grafick├Ż dizajn├ęr so sk├║senos┼ąami s modern├Żm webov├Żm dizajnom. Ak idete s dizajn├ęrom, ktor├Ż sa pr├íve za─Ź├şna a na spodnom konci spektra, m├┤┼że to st├í┼ą iba 500,00 dol├írov za jednoduch├Ż web, ale ak h─żad├íte nie─Źo zlo┼żitej┼íie s mnoh├Żmi str├ínkami, ktor├ę je potrebn├ę navrhn├║┼ą, m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, ┼że zaplat├şte tis├şce , ─î├şm dlh┼íie budete ─Źaka┼ą na prevzatie dizajn├ęrom, t├Żm viac v├ím bud├║ ├║─Źtova┼ą poplatky za ich sk├║senosti a schopnos┼ą vytv├íra┼ą pr├şjemn├ę vzory.

─Äal┼íou vecou, ÔÇőÔÇőo ktorej by sme mali prem├Ż┼í─ża┼ą, by boli n├ístroje, ktor├ę n├ívrh├ír potrebuje, ke─Ć ich najme. Ke─Ć sa sna┼ż├şte postavi┼ą dom, mus├şte zaplati┼ą za materi├íl a materi├íl, ktor├Ż vstupuje do domu, ktor├Ż staviate. Nechty, tehly a sadrokart├│nov├ę dosky je potrebn├ę vzia┼ą do ├║vahy a potom ich prida┼ą na fakt├║ru spolu s pr├ícou na konci. Podobne m├┤┼że by┼ą potrebn├ę, aby v├ím v├í┼í dizajn├ęr na vytvorenie va┼íich str├ínok ├║─Źtoval drah├ę ┼íabl├│ny a v├Żvojov├ę n├ístroje.

Mo┼żno prev├ídzkujete firmu, ktor├í je jedine─Źn├í a stavia doplnky pre v├Żstavn├ę kone. Toto je ┼ípecializovan├Ż podnik, ┼íanca pracovnej sily, ktor├í uspokoj├ş tento priemysel, je n├şzka. V├Żvoj├ír, ktor├Ż pracuje so svoj├şm dizajn├ęrom, mus├ş pre svoje str├ínky vytvori┼ą vlastn├ę bloky pomocou k├│dovania PHP, ─Źo je ┼ąa┼żk├ę zvl├ídnu┼ą. Nielen to, ale ak je prv├í str├ínka neuspokojiv├í, budete musie┼ą plati┼ą za recenzie a zmeny dizajnu. To v┼íetko stoj├ş ─Źas a peniaze, ak n├ívrhy e┼íte nie s├║ k dispoz├şcii a bud├║ dobre fungova┼ą vo va┼íom podnikan├ş.

Okrem toho v┼íetk├ęho budete musie┼ą investova┼ą do siete na doru─Źovanie obsahu alebo CDN v pr├şpade, ┼że v├ís napadne ┼ípi─Źka DDOS alebo ak d├┤jde k n├íhlemu pr├şlevu prev├ídzky, ktor├Ż ste neo─Źak├ívali. To znamen├í, ┼że budete musie┼ą do s├║─Źtu prida┼ą ─Ćal┼í├şch 200,00 dol├írov ro─Źne, aby ste sa uistili, ┼że v├í┼í obsah sa ┼í├şri na mnoh├Żch serveroch a ┼że m├┤┼żete r├Żchlo a efekt├şvne oslovi┼ą ─żud├ş na celom svete.

Nebudeme sa zaobera┼ą spracovan├şm platieb, preto┼że to bude v jednotliv├Żch odvetviach vyzera┼ą ve─żmi rozdielne a v akom mno┼żstve pracujete. Malo by sa to vzia┼ą do ├║vahy, preto┼że to bude percento z ka┼żd├ęho predaja. Vo v┼íeobecnosti v├ím odpor├║─Źame zvoli┼ą si vynikaj├║ci a lacn├Ż hosting.