Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ceny smartf├│nov by v Indii mohli st├║pa┼ą; tu je d├┤vod

Nap├şsal Anuj Bhatia
| Na├ş Dill├ş |

Aktualizovan├ę: 13. marca 2020 9: 51: 52 pm

Smartphony, Indian Cellular Association, ceny smartf├│nov st├║paj├║, ceny smartphonov m├┤┼żu st├║pa┼ą v Indii, Realme, Samsung V├Żrobn├ę odvetvie tvrd├ş, ┼że mobiln├Ż priemysel dosiahol mimoriadne dobr├Ż v├Żkon v r├ímci pl├ínu ÔÇ×Make in IndiaÔÇť, a preto aj mal├í zmena GST by mohla ma┼ą vplyv na dom├ícu v├Żrobu. (Reprezentat├şvny obr├ízok)

Indian Cellular Association (ICA), priemyseln├Ż org├ín zastupuj├║ci top zna─Źky smartphonov vr├ítane Apple a Xiaomi, nap├şsali ministrovi financi├ş Nirmale Sitharamanovi ÔÇ×ponecha┼ą si GST na mobiln├Żch telef├│noch na ├║rovni 12 percentÔÇť po spr├ívach, ┼że Rada pre dane z tovaru a slu┼żieb (GST) o─Źak├íva zv├Ż┼íenie sadzby z mobiln├Żch telef├│nov na 18 percent z s├║─Źasn├Żch 12 percent. Kone─Źn├ę rozhodnutie sa pravdepodobne prijme na nasleduj├║com zasadnut├ş Rady GST 14. marca.

Pod─ża listu z 12. marca indianexpress.com, Pankaj Mohindroo, prezident indickej celul├írnej asoci├ície, povedal: ÔÇ×Priemyseln├Ż org├ín je v extr├ęmne hlbokom strese kv├┤li v├í┼żnemu naru┼íeniu dod├ívate─żsk├ęho re┼ąazca v d├┤sledku koronav├şrusu … Toto je najvhodnej┼í├ş ─Źas na zv├í┼żenie ak├ęhoko─żvek zv├Ż┼íenia sadzby GST na mobiln├Żch telef├│noch. ÔÇť

V s├║─Źasnosti je s├║─Źasn├í sadzba GST v mobiln├Żch telef├│noch 12%, zatia─ż ─Źo bat├ęrie a mobiln├ę komponenty spadaj├║ pod 18% dosku s da┼łovou sadzbou. To sp├┤sobuje inverzn├║ ┼ítrukt├║ru dan├ş, ─Źo znamen├í, ┼że sadzby dane s├║ vy┼í┼íie na vstupy ako na dod├ívan├ę v├Żrobky. O─Źak├íva sa, ┼że Rada GST na sobotnom zasadnut├ş naprav├ş prevr├íten├║ ┼ítrukt├║ru povinnost├ş.

Mus├ş ─Ź├şta┼ą Ako ohnisk├í koronav├şrusu (COVID-19) ovplyv┼łuj├║ indick├Ż trh smartf├│nov

Zv├Ż┼íenie sadzieb GST by mohlo vyv├şja┼ą tlak nielen na spotrebite─żov, ale na cel├Ż re┼ąazec vr├ítane v├Żrobcov telef├│nov, maloobchodn├şkov alebo kohoko─żvek spojen├ęho s odvetv├şm smartf├│nov.

Express Tech je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@expresstechie) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch technick├Żch spr├ívach

V├Żrobn├ę odvetvie tvrd├ş, ┼że mobiln├Ż priemysel dosiahol mimoriadne dobr├Ż v├Żkon v r├ímci pl├ínu ÔÇ×Make in IndiaÔÇť, a preto aj mal├í zmena GST by mohla ma┼ą vplyv na dom├ícu v├Żrobu. V s├║─Źasnosti sa takmer v┼íetky telef├│ny vyr├íban├ę ─Ź├şnskymi v├Żrobcami smartf├│nov vyr├íbaj├║ v Indii. Xiaomi tvrd├ş, ┼że 99 percent svojich telef├│nov pred├ívan├Żch v Indii je vyroben├Żch v tejto krajine. Apple tie┼ż vyr├íba niektor├ę zo svojich telef├│nov iPhone vr├ítane iPhone 7 a iPhone XR, v Indii.

ÔÇ×Spolo─Źnosti zaoberaj├║ce sa smartf├│nmi nie s├║ schopn├ę absorbova┼ą zv├Ż┼íen├ę n├íklady,ÔÇť uviedol Navkendar Singh, riadite─ż pre v├Żskum, Client Devices & IPDS, v IDC India. ÔÇ×Skuto─Źne sme si mysleli, ┼że to zn├ş┼żia na 5 percent, aby v├Żrobcovia mohli prenies┼ą t├║to inform├íciu na spotrebite─ża a potom zn├ş┼żi┼ą ceny na telef├│ne, ÔÇťvysvetlil.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Eur├│pa chce ÔÇ×pr├ívo na opravuÔÇť smartphones a pom├┤cky

Singh uviedol, ┼że ak sa vl├ída rozhodne zv├Ż┼íi┼ą GST na mobiln├Żch telef├│noch z 12% na 18%, predajcovia smartf├│nov bud├║ pravdepodobne musie┼ą v├Żrazne zv├Ż┼íi┼ą ceny smartf├│nov. Analytik uviedol, ┼że tento krok by mohol ochromi┼ą indick├Ż trh smartf├│nov, ktor├Ż je viden├Ż ako jedin├ę jasn├ę miesto pre ve─żk├ę technologick├ę spolo─Źnosti uprostred ┼ąa┼żk├Żch obdob├ş.

Ved├║ci pracovn├şk renomovan├ęho maloobchodn├ęho re┼ąazca povedal, ┼że vzr├ístol 6 percento GST na mobiln├Żch telef├│noch bude ma┼ą nepriazniv├Ż vplyv na sentiment spotrebite─żov. ÔÇ×Osoba, ktor├í sa sna┼ż├ş k├║pi┼ą telef├│n, si st├íle k├║pi, ale ovplyvn├ş to n├íladu spotrebite─żov,ÔÇť uviedol a dodal: ÔÇ×Mot├şv nie je pochopen├Ż. Preto┼że ke─Ć ho priniesli z re┼żimu DPH do re┼żimu GST, do┼ílo k jasn├ęmu zv├Ż┼íeniu dane. ÔÇť

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Apple pred├íva menej ako pol mili├│na smartphones v ─î├şne vo febru├íri uprostred koronav├şrusu

ÔÇ×Komponenty m├┤┼żu poch├ídza┼ą z ─î├şny alebo z ktorejko─żvek inej ─Źasti sveta, ale telef├│n je vyroben├Ż v Indii. Ak urob├şte v Indii, ubezpe─Ź├şm sa, ┼że dane s├║ ni┼ż┼íie, ÔÇťuviedol.

ÔÇ×Koronav├şrus je do─Źasn├í vec, ale ke─Ć sa pok├║site zv├Ż┼íi┼ą GST na 18 percent, je to takmer trval├Ż krok od vl├ídy. Zna─Źky nie s├║ schopn├ę absorbova┼ą n├íklady, musia prenies┼ą dodato─Źn├ę n├íklady na spotrebite─żov, ÔÇťpovedal Singh.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch

Pre v┼íetky najnov┼íie technologick├ę novinky si stiahnite aplik├íciu Indian Express.

┬ę IE Online medi├ílne slu┼żby Pvt Ltd