Cena HTC VIVE Flow, dátum vydania, úplné špecifikácie

HTC VIVE Flow je náhlavná súprava VR vyrobená tak, aby posunula vesmír náhlavných súprav virtuálnej reality úplne novým smerom. Toto zariadenie je určené na to, aby ho mal používateľ počas dňa so sebou a mohol ho nosiť kdekoľvek sa mu páči – pokiaľ sedia alebo stoja v oblasti bez nebezpečenstva.

HTC Vive Flow vyžaduje samostatný zdroj napájania – pripojený pomocou USB kábla, ktorý nie je na rozdiel od predtým vydaných bezdrôtových súprav pre produkty HTC Vive. Zariadenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou najčastejšie napájané nabíjateľnou batériou HTC. Batérie je možné vymieňať bez prerušenia času prostredníctvom „zabudovaného systému neprerušiteľného napájania“, ktorý ukladá 5 minúty výkonu pri výmene.

Toto zariadenie je určené na spárovanie so smartfónom so systémom Android. Pripojíte sa k aplikácii Vive Sync a preskúmate prostredia VR a AR pomocou Viveport Infinity. Nižšie uvidíte prehľad toho, čo má tento headset poskytnúť.

Ďalej uvidíte prezentačné video HTC Vive Flow s OVEĽA väčšou hĺbkou. Tu uvidíte hry, skúsenosti a KNOPIE scenárov použitia.

HTC VIVE Flow funguje s 2x 2.1-palcový LCD displej s rozlíšením 1600 x 1600 pixelov na oko. Táto náhlavná súprava má zorné pole „až 100 stupňov“ s obnovovacou frekvenciou obrazu 75 Hz. Samotná náhlavná súprava váži 189 g – a priložený napájací kábel pridáva ďalších 50 g. Základný model má 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska.

Toto zariadenie vyžaduje pripojenie k smartfónu so systémom Android P (alebo vyšším). Náhlavná súprava má vymeniteľné tesnenie tváre a chrániče bokov a je vybavená aktívnym chladiacim systémom (s ventilátorom vo vnútri) pre „stabilný výkon a zvýšený užívateľský komfort“. Táto náhlavná súprava má stereo reproduktory s podporou priestorového zvuku a duálne mikrofóny „s potlačením ozveny a hluku“.

Každá šošovka má nastaviteľné dioptrické kolieska na úpravu zaostrenia. Pripojený smartfón s Androidom možno použiť ako ovládač (žiadne iné ovládače neexistujú) a sledovanie je zabezpečené 2x kamerami (pre 6DoF sledovanie náhlavnej súpravy dovnútra).

Prvý predobjednávkový systém na Vive (dot com) má cenu za headset približne 499 USD. Ak si niekto predobjedná do 31. októbra 2021, balík bude obsahovať „vybraný obsah (7 položky)“, Viveport Infinity (2 mesačné predplatné) a puzdro VIVE Flow. Tento predobjednávkový balík platí „do vypredania zásob“.