Celebrity, politici a influenceri ÔÇ×┼í├şria falo┼ín├ę spr├ívy o koronav├şruse 5G onlineÔÇť – vr├ítane Woodyho Harrelsona a MIA

SL├üVNOSTI, influenceri a politici sa stali nebezpe─Źn├Żmi n├ístrojmi ┼í├şrenia falo┼ín├Żch spr├ív o koronav├şruse online.

Prich├ídza ako ┼ípi─Źkov├Ż talent ako Woody Harrelson, MIA a Amir Khan falo┼íne sp├íjaj├║ internet 5G s vypuknut├şm COVID-19.

ÔÜá´ŞĆ Pre─Ź├ştajte si na┼íe ┼żiv├Ż blog o koronav├şruse pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Odborn├şci varovali, ┼że mainstreamov├ę spravodajsk├ę m├ędi├í maj├║ probl├ęm dokon─Źi┼ą rozsiahly dosah online hviezd.

Pod─ża Oxfordsk├ęho in┼ítit├║tu Reuters Institute boli politici, celebrity a influenceri zodpovedn├ş za produkciu alebo ┼í├şrenie 20% falo┼ín├Żch tvrden├ş o koronav├şruse online.

A tieto pr├şspevky zodpovedali za viac ako dve tretiny celkovej anga┼żovanosti v soci├ílnych m├ędi├ích.

V poslednom ─Źase bolo nieko─żko celebr├şt zachyten├Żch vo falo┼ín├Żch spravodajsk├Żch ┼íkand├íloch s koronav├şrusom.

Braz├şlsky prezident Jair Bolsonaro tie┼ż opakovane odmieta v├í┼żnos┼ą kr├şzy koronav├şrusom, napriek ohromuj├║cim vedeck├Żm d├┤kazom o opaku.

Hviezda Zombielandu Woody Harrelson na to upozor┼łuje Instagram nasledovn├şci o ├║─Źinkoch 5G a zdie─żali video s n├ízvom ÔÇ×Medzit├Żm ─î├ş┼łania s┼ąahuj├║ 5g ant├ęnyÔÇť.

Jeho nasledovn├şci r├Żchlo pouk├ízali na to, ┼że z├íbery s├║ zo star├ęho dokumentu nato─Źen├ęho po─Źas protestov v Hongkongu a ┼że ─żudia v skuto─Źnosti s┼ąahuj├║ kamery na rozpozn├ívanie tv├íre.

Ostatn├ş ho zabili za jeho nezodpovedn├Ż odkaz: ÔÇ×Nooooo Woody, nie ty! ┼á├şrenie tak├Żchto vec├ş je nebezpe─Źn├ę, ÔÇťpovedal nasledovn├şk lise.km.

Spev├í─Źka MIA zverejnila s├ęriu tweetov, v ktor├Żch vyzvala vl├ídu, aby ÔÇ×vyplaÔÇť 5G a┼ż do obdobia pand├ęmie.

A hviezda spojila sympt├│my koronav├şrusu s ve┼żami 5G.

Celebrity boli kritizovan├ę za zdie─żanie kon┼ípira─Źnej te├│rie, vr├ítane Britov Jasona Gardinera a Callum Best, ktor├ş zverejnili podobn├ę tvrdenia, ┼że 5G m├┤┼że ma┼ą vplyv na imunitn├Ż syst├ęm.

Boxer Amir Khan tie┼ż vydal s├ęriu bizarn├Żch vide├ş, kde vin├ş koronav├şrus z budovy ÔÇ×ve┼ż├ş 5GÔÇť.

Khan v klipoch prizn├íva, ┼że ÔÇ×pozer├í ve─ża vide├ş a podobneÔÇť a hovor├ş, ┼że nov├í technol├│gia by mohla ÔÇ×urobi┼ą veci zleÔÇť.

Len pred nieko─żk├Żmi d┼łami Khan pon├║kol NHS vyu┼żitie svojho ┼ítvorpodla┼żn├ęho svadobn├ęho zariadenia na pomoc pri lie─Źbe pacientov po─Źas pand├ęmie.

Pol├şcia vyvolala kontroverziu aj telev├şzna ikona Amanda Holden po tweetovan├ş odkazu na pet├şciu za z├íkaz 5G.

Ale publicisti pre hviezdu Brit├ínie maj├║ talent nesk├┤r povedali, ┼że to bola nehoda – a ┼że never├ş v kon┼ípir├ície 5G.

V reakcii na online kon┼ípira─Źn├ę te├│rie podpa─ża─Źi Crackpot zap├ílili vo Ve─żkej Brit├ínii nieko─żko telef├│nnych sto┼żiarov 5G.

Prv├í pa─żba sa odohrala v Birminghame, ale nieko─żko ├║tokov na ve┼że 5G r├Żchlo nasledovalo hore -dole v krajine.

Te├│ria vznikla minul├Ż mesiac potom, ─Źo video nato─Źen├ę na americkej konferencii o zdrav├ş tvrdilo, ┼że Afrika nie je tak postihnut├í touto chorobou, preto┼że “nie je regi├│nom 5G”.

Te├│ria bola ─Ćalej vyvr├íten├í, ke─Ć Svetov├í zdravotn├şcka organiz├ícia potvrdila, ┼że v Afrike s├║ tis├şce pr├şpadov Covid-19.

Hovorca britsk├ęho ministerstva pre digitaliz├íciu, kult├║ru, m├ędi├í a ┼íport uviedol: ÔÇ×Dostali sme nieko─żko spr├ív o po┼íkoden├ş telef├│nnych sto┼żiarov a o zneu┼ż├şvan├ş telekomunika─Źn├Żch in┼żinierov, ktor├ş boli zrejme in┼ípirovan├ş kon┼ípira─Źn├Żmi te├│riami ┼í├şriacimi sa online, ktor├ę ┼í├şria online.

ÔÇ×T├ş, ktor├ş s├║ zodpovedn├ş za trestn├ę ─Źiny, bud├║ ─Źeli┼ą plnej platnosti z├íkona.

ÔÇ×Mus├şme tie┼ż vidie┼ą, ako spolo─Źnosti soci├ílnych m├ędi├ş konaj├║ zodpovedne a podnikaj├║ ove─ża r├Żchlej┼íie opatrenia, aby zabr├ínili ┼í├şreniu nezmyslov na svojich platform├ích, ─Źo podporuje tieto ─Źiny.ÔÇť

Stovky ─żud├ş komentovali ┼íokuj├║ce vide├í z po┼żiaru zverejnen├ę na Facebook skupina.

Jedna osoba nap├şsala: ÔÇ×V┼íade, kde prich├ídza zl├í nadvl├ída, treba kona┼ą dobroÔÇť.

─Äal┼í├ş povedal: ÔÇ×Je ─Źas kona┼ą hne─Ć. Ak├íko─żvek 5g ve┼ża vo va┼íej oblasti to sp├íli

In├ş zaslali obr├ízky sto┼żiarov v bl├şzkosti svojich domovov, pri─Źom pou┼ż├şvatelia ich nab├ídaj├║, aby ho ÔÇ×zni─ŹiliÔÇť.

Zatia─ż ─Źo jedna osoba v samostatnej skupine vedie ÔÇ×ligov├║ÔÇť tabu─żku pre mest├í, ktor├ę podpa─żuj├║ s┼ąa┼żne.

Skupina bola teraz n├║ten├í varova┼ą pou┼ż├şvate─żov, aby ne├║to─Źili na in┼żinierov.

Pr├şspevok v hornej ─Źasti str├ínky znie: ÔÇ×Niektor├ş ob─Źania n├ís upozornili, ┼że niektor├ş jednotlivci z tejto skupiny sa rozhodli zamera┼ą na pracovn├şkov v oblasti telekomunik├íci├ş, preto┼że sa domnievaj├║, ┼że s├║ÔÇ× zlo─Źinci a genocidisti ÔÇť.

ÔÇ×Vie┼í, kto si. Ak sa bude┼í takto spr├íva┼ą aj na─Ćalej, bude┼í vyl├║─Źen├Ż z tejto skupiny.ÔÇť

Britsk├í vl├ída teraz spolupracuje s technologick├Żmi gigantmi na potla─Źen├ş toku kon┼ípira─Źn├Żch te├│ri├ş.

┼át├ítni zamestnanci spolupracovali s WhatsApp na vytvoren├ş overen├ęho chatbota s inform├íciami o koronav├şruse, s ktor├Żm si m├┤┼że ktoko─żvek bezplatne p├şsa┼ą spr├ívy.

A chatov├í aplik├ícia tie┼ż obmedzila p├Ą┼ąn├ísobn├ę ┼í├şrenie spr├ív z re┼ąazov├ęho mailu, ktor├ę boli ┼íiroko distribuovan├ę, ─Źo umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom odosiela┼ą text iba jednej ─Ćal┼íej osobe.

Medzit├Żm Youtube zak├ízal v┼íetky vide├í s kon┼ípira─Źnou te├│riou 5G po tom, ─Źo David Icke v rozhovore prepojil internet novej gener├ície s koronav├şrusom.

Could 5G, ktor├Ż bol spusten├Ż v Brit├ínii a u┼ż poskytuje ultra r├Żchle r├Żchlosti internetu smartphones, by┼ą ┼íkodliv├Ż?

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach zistite, pre─Źo je 5G skuto─Źne bezpe─Źn├í.

Tieto 5G mapy odhalia, ─Źi je super r├Żchly internet vo va┼íej oblasti.

A zdie─żame pravdu o frekvencii 5G, ┼żiaren├ş a mikrovln├ích.

Videli ste nejak├ę celebrity zdie─żaj├║ce falo┼ín├ę spr├ívy? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu