Celebrity ako Kim Kardashian „bojkotujú“ Facebook a Instagram ale iba na DEŇ – v „Stop Hate“ pre „zmrazenie“ zisku

DOZENS celebrít „bojkotujú“ Facebook a Instagram napriek obrovskému zisku z aplikácií – ale iba JEDEN deň.

Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio a Katy Perry sú len niektoré z hviezd, ktoré sa zapájajú do zmrazenia sociálnych médií „Stop Hate for Profit“.

K bojkotu tejto stredy dochádza, pretože niektorí ľudia veria FacebookPolitiky týkajúce sa nenávistných prejavov a dezinformácií spôsobili násilie v reálnom svete.

Demi Lovato, Orlando Bloom, Naomi Campbell, Sacha Baron Cohen a mnoho ďalších známych osobností včera zverejnili na svojich účtoch obrázok kampane „Stop Hate for Profit“.

Mnoho celebrít sa spolieha na sociálne médiá ako na druh príjmu – takže neprestanú Facebook a Instagram na veľmi dlho.

Napísala jej Kim Kardashian Instagram nasledovníci: „Milujem, že sa s vami môžem spojiť priamo prostredníctvom Instagram a Facebook.

„Nemôžem však sedieť a mlčať, kým tieto platformy naďalej umožňujú šírenie nenávisti, propagandy a dezinformácií – vytvorených skupinami na zasiatie rozdelenia a rozdelenie Ameriky – len aby podnikli kroky po zabití ľudí.

„Dezinformácie zdieľané na sociálnych sieťach majú vážny dopad na naše voľby a podkopávajú našu demokraciu.

„Pripojte sa ku mne zajtra, keď budem“ zmrazovať ”svoje Instagram a FB účtu povedať Facebook na #StopHateForProfit.

„Link v bio pre viac informácií o tom, ako zachovať pravdu.“

Podľa TMZ si Kim Kardashian môže zarobiť 1 milión dolárov (773 000 libier) Instagram príspevok.

Slávne odhalila, že jej manžel Kanye West daroval jej dolár1 milión potom, čo odmietla obrovskú sumu, keď bola požiadaná o podporu konkurenčnej módnej značky.

Kampaň Stop nenávisti za ziskom vedie Liga proti ohováraniu, Národná asociácia pre rozvoj farebných ľudí a Farba zmeny.

Cieľom je, aby stovky miliónov ľudí, ktorí sledujú tieto celebrity online, tiež bojkotovali sociálne siete počas celého dňa a Facebook prehodnotiť svoje kroky.

Web Stop Hate for Profit uvádza: „Rastúca skupina jednotlivcov sa zapojí do kampane Stop Hate For Profit na týždeň akcie začínajúcej sa v pondelok 14. septembra.

„Pomaly sa blížime k jednému z najdôležitejších volieb v americkej histórii. FacebookNekontrolované a vágne „zmeny“ nebezpečne zaostávajú za tým, čo je nevyhnutné na ochranu našej demokracie.

“FacebookÚloha v streľbe v Kenoshe – ktorá bola stokrát označená ako porušujúca ich zásady – je pripomienkou toho, že zmena politík bez zmeny presadzovania znamená len málo. Posilňuje to skutočnosť, že životy sú na rade.

„Ak sa chcete pripojiť k Týždňu akcie, žiadame vás, aby ste v týždni 14. septembra 2020 zverejnili konkrétnu správu online. Tieto správy budú o škodách, ktoré Facebook ovplyvňuje našu spoločnosť a dôležitosť hlasovania. “

Ďalej vysvetľuje, že 24-hodinová Instagram „Zmrazenie“ 16. septembra je súčasťou tejto akcie.

Facebook odmietol komentovať tento príbeh.

Kim Kardashian sa vracia k trollom a tvrdí, že má šesť prstov na nohách po tom, čo Kris Jenner „zrušila KUWTK kvôli správaniu Kanyeho Westa“

V ďalších novinkách, Facebook zaplatí používateľom v rámci sociálneho experimentu deaktiváciu účtov na jeden až šesť týždňov.

Facebook vyvolalo rozsiahlu zúrivosť nad hrozbou zákazu noviniek v Austrálii.

A nedávno odhalilo, že demontovalo ruskú „vplyvovú operáciu“ pozostávajúcu z účtov a stránok šíriacich falošné správy.

Čo si myslíte o bojkote sociálnych médií? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu