Časový limit obrazovky Androidu sa stále resetuje? Tu je postup, ako to opraviť

Predstavte si to: Z telefónu so systémom Android si robíte poznámky na ďalšie vyšetrenie a každú chvíľu sa vypne. Ak ste pracovník, obrázok, ktorý si zo zariadenia Android zadávate do lona, ​​a zhruba každých 30 sekúnd sa obrazovka vypne.

Nepríjemné, však? Som si istý, že ste tu, aby ste našli opravu tohto problému, a nebojte sa, pripravil som vám niekoľko rýchlych funkčných opráv, aby ste sa vyhli takýmto časovým limitom obrazovky systému Android.

Po prehľadaní komunitných fór som zistil, že tento problém sa v zariadeniach Samsung bežne vyskytuje. Ale v tomto návode som sa zameral na telefóny Samsung a ďalšie telefóny s Androidom.

Pokračuj v čítaní!

Súvisiace:

Ako zabránite stmievaniu obrazovky systému Android? (5 metódy)

Ako skontrolovať čas obrazovky v systéme Android

3 Jednoduché spôsoby pridania obrázkových miniaplikácií na domovskú obrazovku systému Android

Prečo sa časový limit obrazovky systému Android stále resetuje?

Predtým, ako sa dostaneme k jadru problému, je potrebné pochopiť, že k takýmto časovým limitom obrazovky dochádza kvôli nastaveniam časového limitu systému. Viac o tom neskôr!

Časový limit obrazovky v podstate znamená dobu, po ktorú zostane váš telefón s Androidom zapnutý, kým nespí alebo sa nevypne, keď je nečinný. Predvolený časový limit obrazovky sa líši v závislosti od zariadenia, ale zvyčajne je 30 sekúnd. Toto nastavenie je možné zmeniť a môžete nastaviť časový limit kdekoľvek od 30 sekúnd do 10 minút a niekedy nikdy.

Všimnite si toho, že obrazovka Android sa po uplynutí nastaveného časového obdobia automaticky vypne, aby sa šetrila batéria, keď telefón zostane nečinný. Bez ohľadu na to, čo počas tejto doby robíte, toto nastavenie zaistí, že sa obrazovka po uplynutí nastaveného času vypne.

Okrem toho je tu ešte jedna funkcia, ktorá resetuje časový limit obrazovky na 30 sekúnd napriek času, ktorý ste už nastavili. Keď túto funkciu deaktivujete, nebudete mať absolútne žiadny problém s resetovaním náhodného časového limitu obrazovky.

Tu je rýchle riešenie problému!

Rýchla oprava, ktorá zabráni resetovaniu časového limitu obrazovky systému Android

zmeňte čas spánku, keď sa časový limit obrazovky systému Android stále resetuje

Ak vám systémové nastavenia umožňujú nájsť riešenie problému, niekedy môžu proti riešeniu pôsobiť dodatočné nastavenia. A presne to platí aj pre problém s automatickým resetovaním časového limitu obrazovky systému Android.

V dvoch rýchlych krokoch môžete zastaviť otravné časové limity obrazovky na 30 sekúnd v systéme Android. Najprv zmeňte časový limit obrazovky na dlhšiu dobu. Za druhé, zmeňte nastavenia optimalizácie zo správy napájania aplikácie.

Zmeňte časový limit obrazovky

Ak chcete zabrániť resetovaniu časového limitu obrazovky systému Android, postupujte podľa nasledujúcich pokynov.

Krok 1:

Na telefóne s Androidom otvorte aplikáciu Nastavenia

Krok 2:

Vyberte položku Uzamknutá obrazovka

v nastaveniach vyberte uzamknutú obrazovkuV Nastaveniach vyberte Uzamknúť obrazovku

Krok 3:

Vyberte spánok alebo časový limit obrazovky – čokoľvek je k dispozícii na vašom zariadení s Androidom

Choď spaťKlepnite na položku Spánok

Krok 4:

Zmeňte časový limit obrazovky alebo čas spánku na 5 minúty alebo iné podľa vašich preferencií

zvoľte dlhší čas spánkuVyberte dlhší čas spánku

Časový limit obrazovky sa zmení na vami preferovaný a môžeme prejsť na ďalší krok. Ak nie ste používateľom spoločnosti Samsung, vyššie uvedený postup by mal problém vyriešiť, pretože váš telefón nemusí mať na rozdiel od telefónov Samsung nastavenia Optimalizovať.

Čo robia nastavenia Optimalizácie? Toto sú nastavenia, ktoré môžete povoliť, aby ste ušetrili batériu, keď je obrazovka zapnutá, ale telefón nepoužívate, to znamená, keď je telefón nečinný. Keď je zapnuté, nastavenia Optimalizácie môžu zvrátiť uzamknutú obrazovku a ďalšie nastavenia, aby sa zaistilo, že vaša batéria bude vždy optimalizovaná.

Zmeňte nastavenia Optimalizácie

Hneď ako nastavíte časový limit obrazovky alebo čas spánku, zmeňte nastavenia Optimalizácie podľa nižšie uvedených pokynov.

Krok 1:

Otvorte na svojom zariadení Samsung Nastavenia

Krok 2:

Vyberte režim úspory energie. Upozorňujeme, že nastavenia Optimalizácia môžu byť k dispozícii v možnosti Batéria na niektorých modeloch Android.

Krok 3:

Vyhľadajte nastavenia Optimalizácia a klepnite naň

Krok 4:

Vinníka by ste našli práve tam. Dávajte pozor na časový limit obrazovky a skontrolujte, či je prepínač povolený. Ak je zapnutý, vypne sa obrazovka po 30 sekundách nečinnosti, keď je zapnutý úsporný režim.

Krok 5:

Vypnite časový limit obrazovky.

Toto je to! Akonáhle vypnete časový limit obrazovky v nastaveniach Optimalizácie, už vás nebudú otravovať tieto náhle prázdne obrazovky.

Upozorňujeme, že nastavenia Optimalizácie nemusíte úplne vypínať. Ak tak urobíte, deaktivujete tiež optimalizáciu jasu a hudby, ktorá môže mať vplyv na životnosť batérie.

Ďalšie funkcie uzamknutej obrazovky

Okrem času spánku musíte zvážiť aj ďalšie zaujímavé funkcie uzamknutej obrazovky. Skontroluj ich!

Zdvihnite a prebuďte sa

Keď je táto funkcia povolená, po zdvihnutí telefónu s Androidom sa zapne obrazovka uzamknutia, čo vám ušetrí pár sekúnd stlačením vypínača. Túto funkciu využite, keď sa chcete len pozrieť na upozornenia na uzamknutej obrazovke.

Dvojitým klepnutím obrazovku zobudíte alebo vypnete

Podobne ako predchádzajúca funkcia, táto funkcia vám umožňuje prebudiť a vypnúť obrazovku uzamknutia telefónu dvojitým klepnutím.

Vreckový režim

Vreckovým režimom dvakrát zaistíte, aby ste nestlačili žiadne tlačidlo, keď je telefón vo vrecku. Keď je telefón vložený do vrecka, uzamkne všetky dotykové gestá. V zásade hľadá prekážku pred senzorom priblíženia a vypína dotykové gestá.

Navrhované čítania:

Ako rozdeliť obrazovku na Android v 5 sekúnd

Ako zmeniť názov hotspotu v systéme Android za 60 sekúnd

Ako prejsť na Nastavenia v systéme Android: 19 metód

Časté otázky

Ako zastavím resetovanie môjho časového limitu obrazovky?

Ak chcete zastaviť resetovanie časového limitu obrazovky systému Android, v prvom rade zmeňte čas spánku alebo časový limit obrazovky v Nastaveniach> Uzamknutá obrazovka> Spánok a zvoľte predĺžený čas. Ďalej prejdite na Batéria> Optimalizovať nastavenia a vypnite prepínač Časový limit obrazovky, ktorý je nastavený na 30 sekúnd.

Prečo sa môj časový limit obrazovky stále resetuje?

Časový limit obrazovky sa stále resetuje kvôli nastaveniam optimalizácie batérie. Ak je povolený časový limit obrazovky, telefón sa po 30 sekundách automaticky vypne.

Čo je časový limit obrazovky?

Časový limit obrazovky je čas, po ktorom sa obrazovka telefónu vypne, keď je v nečinnom stave. Keď je nečinnosť dlhšia ako 30 sekúnd, časový limit obrazovky obrazovku ihneď vypne, aby sa šetrila energia batérie. Toto nastavenie môžete zmeniť zvýšením časového limitu obrazovky alebo režimu spánku a vypnutím časového limitu obrazovky z nastavení Optimalizovať.

Zabaliť!

Automatické resetovanie časového limitu obrazovky je skutočne frustrujúce, a ak sa opakuje, nie je nič frustrujúcejšie. Ale svetlou stránkou je, že problém sa dá ľahko opraviť.

Zmena času vypršania časového limitu obrazovky a optimalizácie ušetrí váš deň, keď sa s takýmito problémami stretnete. Ak váš telefón nemá nastavenia Optimalizovať, úlohu urobí iba zmena časového limitu obrazovky.

Dúfam, že som priniesol nejakú hodnotu pre vaše používanie systému Android. Fungovala vám táto oprava? Dajte mi vedieť v sekcii komentárov nižšie. Uvidíme sa nabudúce s ďalším riešením problémov s Androidom. Buďte opatrní a zostaňte v bezpečí, na zdravie!

Odporúčaný obrázok: Obrázok od kevberon z Pixabay