Čas obrazovky iOS 12: Všetko, čo potrebujete vedieť

Počas prednášky WWDC Apple oznámil množstvo nových funkcií a vylepšení výkonu, ktoré prídu s iOS 12 neskôr na jeseň tohto roku. Jedným z najväčších nových nástrojov je Čas pred obrazovkou, ktorého cieľom je obmedziť závislosť na smartfónoch a poskytnúť vám väčšiu kontrolu nad časom na obrazovke. Ľudia, ktorí si stiahli prvú beta verziu pre vývojárov, môžu zažiť Appleriešenie digitálneho zdravia z prvej ruky. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o funkcii iOS 12 Screen Time.

Čas pred obrazovkou ponúka štatistiky a prehľady o tom, koľko času strávite (alebo premrháte?) Na svojich telefónoch iPhone a iPad a v rámci jednotlivých aplikácií. Rozpisuje čas strávený podľa kategórií aplikácií (hry, sociálne médiá, zábava atď.), Ako aj podľa konkrétnych aplikácií. Tento nástroj tiež vytvára podrobné denné a týždenné správy o aktivite, ktoré vám ukazujú, koľko času strávite v jednotlivých aplikáciách, využitie v rôznych kategóriách aplikácií, koľko upozornení ste dostali a ako často ste zdvihli telefón.

Čas obrazovky iOS 12 nájdete v systémových nastaveniach alebo v nastaveniach zdieľania rodiny. Sekcia Snímače zobrazuje, ako často počas dňa dvíhate svoj iPhone alebo iPad. Údaje o vyzdvihnutí zariadenia sú rozdelené do hodín, aby ste mohli vidieť, v ktorý časový deň sa so zariadením najčastejšie stretávate. Malo by to pomôcť zvýšiť vašu produktivitu v práci.

Časť Upozornenia je v spodnej časti obrazovky. Apple slúži na poskytovanie upozornení pre každú aplikáciu, čo znamená, že môžete okamžite nájsť najrušnejšie aplikácie. Apple hovorí, že iOS 12 Screen Time zmocní zákazníkov a „pomôže im lepšie porozumieť a kontrolovať čas, ktorý strávia s aplikáciami a webmi“.

Čas v zariadení iOS 12 Screen Time má vstavaný nástroj s názvom Limity aplikácií, ktorý vám pomôže spravovať čas, ktorý strávite v jednotlivých aplikáciách. Táto funkcia by mohla vážne ovplyvniť návykové aplikácie pre hry a sociálne siete. Používatelia môžu nastaviť časový limit pre konkrétnu aplikáciu a potom tieto obmedzenia uplatňovať každý deň.

Hranice aplikácie môžete v aplikácii nastaviť tak, že klepnete na ikonu presýpacích hodín vedľa názvu aplikácie, potom zmeníte trvanie a vyberiete aktívne dni v rozbaľovacom paneli nastavení. Päť minút pred vyčerpaním určeného času na deň dostanete upozornenie. Akonáhle vyčerpáte vyhradený čas pre aplikáciu, môžete sa rozhodnúť predĺžiť používanie o ďalších 15 minút alebo ho po zvyšok dňa ignorovať. Obe tieto možnosti vyžadujú prístupový kód času pred obrazovkou, ak ste ho nastavili.

Čas iOS 12 Screen Time tiež poskytne rodičom väčšiu kontrolu nad zariadeniami iOS ich dieťaťa. Rodičia dostanú týždenne správu o štatistikách používania svojho dieťaťa. Rodičom to umožní nastaviť, koľko času môžu ich deti stráviť v konkrétnej aplikácii alebo kategórii.

Keďže nástroj App Limits sa synchronizuje pomocou účtu iCloud, deti nebudú môcť prepnúť zo svojho iPhone, aby ho mohli naďalej používať Facebook alebo hrať hry na svojom iPade. Prehľady, nastavenia a kvóty sú založené na ich celkovom využití naprieč zariadeniami. Vzťahujú sa na všetky zariadenia prihlásené do účtu iCloud.

K dispozícii je aj nástroj Prestoje, ktorý vás (alebo vaše dieťa) uzamkne, keď je aktívny, zo všetkých zariadení so systémom iOS. Počas prestávky budú k dispozícii iba telefónne hovory a povolené aplikácie. Ako rodič môžete vzdialene plánovať prestoje na zariadeniach svojho dieťaťa. Môžete si tiež vybrať, ktoré aplikácie sú povolené počas prestojov. Keď je funkcia aktívna, upozornenia aplikácií sa nezobrazia a aplikácie sa stanú nedostupnými. Je to dobrý spôsob, ako prinútiť seba, aby ste si dlho po polnoci nekontrolovali e -maily a sociálne siete.

Spoločnosť Cupertino tiež zahrnula obmedzenia obsahu a súkromia do času obrazovky iOS 12. Najprv musíte vytvoriť prístupový kód Screen Time a potom môžete nastaviť obmedzenia pre nákupy v App Store a iTunes, hudbu, podcasty, správy, prístup k Peňaženke a ďalšie. Budete tiež môcť nastaviť vekové limity pre filmy, televízne relácie a ďalší obsah. Rodičia môžu tiež zakázať deťom hrať hry pre viacerých hráčov, pridávať si priateľov a zapínať nahrávanie obrazovky.

Beta verzia iOS 12 je v súčasnosti k dispozícii iba pre vývojárov. Ak si chcete nainštalovať beta verziu na svoj iPhone alebo iPad bez účtu vývojára, postupujte takto. Ak nemáte záujem testovať beta verziu, môžete si stiahnuť tapetu iOS 12 priamo tu, aby vaše zariadenie získalo nový dojem. Konečná stavba bude sprístupnená verejnosti v septembri.

IOS 12 je aktualizácia zameraná na výkon a stabilitu. Umožní aplikáciám bežať rýchlejšie ako predtým, dokonca aj na starších zariadeniach. Prináša tiež mnoho nových funkcií, ako napríklad Group FaceTime až pre 32 ľudí, zoskupené upozornenia, Memoji, vylepšený režim Nerušiť a vynovená aplikácia Fotky.