Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Canon vs├ídza na hybridy a ukon─Źuje v├Żrobu profesion├ílnych zrkadloviek


Canon 1-DX Mark III bude posledná profesionálna DSLR v rade.

Chv├ş─żu sme to tu┼íili, teraz je to ofici├ílne. Canon zni┼żuje n├íklady so zrkadlovkami, aby sa zameral na svoje zrkadlov├ę zariadenia.

Reflexn├ş profesion├íli s├║ ods├║den├ş na z├ínik

Inform├ícia nikoho neprekvap├ş, ke─Ć┼że trhov├Ż podiel DSLR sa rokmi scvrkol na pramienok. Dopyt zo strany profesion├ílov sa teraz mas├şvne orientuje na bezzrkadlovky, ktor├ę teraz ┼ąa┼żia z lep┼íieho v├Żkonu pri ve─żkosti a hmotnosti neporovnate─żnej s klasick├Żmi DSLR.

Technologick├Ż a technick├Ż v├Żvoj mirrorlessov mohol reflexy len ods├║di┼ą. Tento postreh zdie─ża aj gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti Canon Fujio Mitarai: ÔÇ× Vlajkov├Ż model digit├ílnej zrkadlovky Canon je zn├ímy ako ÔÇ×s├ęria EOSÔÇť.1ÔÇť, z ktor├Żch prv├Ż sa objavil v roku 1989. Posledn├Ż model uveden├Ż na trh v roku 2020, EOS-1D X Mark III, bude posledn├Żm modelom. Potreby trhu ─Źoraz viac smeruj├║ k bezzrkadlov├Żm fotoapar├ítom. ┬╗

Canon v┼íak ne┼ípecifikoval presn├Ż d├ítum ukon─Źenia v├Żroby 1-DX Mark III.

V├Żroba mal├Żch DSLR zachovan├í

Ak prezident spolo─Źnosti Canon pochov├í v┼íetku n├ídej, ┼że v najbli┼ż┼í├şch rokoch uvid├ş nov├║ vlajkov├║ lo─Ć digit├ílnych zrkadloviek, je ove─ża viac upokojuj├║ci, pokia─ż ide o z├íkladn├ę modely, ktor├ę s├║ st├íle ve─żmi popul├írne po celom svete. Upokojuj├║ca spr├íva pre puristov prip├║tan├Żch k ich zrkadlovk├ím: ÔÇť Dopyt po zrkadlovk├ích pre za─Źiato─Źn├şkov a mierne pokro─Źil├Żch je v z├ímor├ş siln├Ż, preto pl├ínujeme zatia─ż pokra─Źova┼ą vo v├Żvoji a v├Żrobe. ┬╗

Rovnako ako Nikon, aj Canon sa u┼ż dlho sna┼ż├ş udr┼ża┼ą svoje digit├ílne zrkadlovky pri ┼żivote tv├írou v tv├ír ├║tokom v├Żrobcov ako Sony a Panasonic, predchodcov ├║spechu bez zrkadloviek s radmi Alpha a Lumix. Spolo─Źnos┼ą Canon urobila nesmel├Ż vstup do sveta bezzrkadloviek so svoj├şm EOS R, ktor├Ż v tom ─Źase za┼żil ve─ża kritiky. Ale t├íto ├ęra sa teraz skon─Źila pre zna─Źku, ktor├í h─żad├ş do bud├║cnosti s dr┼żiakom RF. Bezzrkadlov├Ż ekvivalent 1-DX Mark III je tie┼ż v pr├şprave.

zdroj: India dnes