Canon PowerShot PX využíva AI ako váš robotický fotograf

Canon nedopustí, aby sen o neustále pozerajúcom a neustále natáčajúcom fotoaparáte zomrel. Dnes odhalili zariadenie s názvom Canon PowerShot PX, fotoaparát, ktorý zachytáva okamihy vášho života bez vášho pričinenia. Táto kamera je umiestnená na základni, na ktorej sa môže otáčať a jej hlava sa môže pohybovať hore a dole, čo jej poskytuje veľkú oblasť potenciálneho pokrytia, takže vás môže sledovať, kedykoľvek ste blízko.

Canon PowerShot PX je samoúčelný fotoaparát, ktorý na ovládanie využíva umelú inteligenciu. Zariadenie zapnete, zapnete a necháte, aby sa pohybovalo samo. Predvolený protokol fotoaparátu umožňuje vyhľadávať ľudské tváre a snímať fotografie v najoptimálnejších okamihoch.

Tento PowerShot PX pracuje so 110-stupňovým vertikálnym pohybom a 340-stupňovým horizontálnym pohybom. Spoločne tieto oblasti pohybu umožňujú fotoaparátu poskytovať svoju funkciu otáčania a nakláňania s istotou. Tento fotoaparát pracuje s rozsahom ohniskových vzdialeností 19-57 mm (ekvivalent 35 mm) so schopnosťou zachytiť 11.7-megapixelové fotografie alebo 1080p 60fps video.

Kamera funguje automaticky, ale možno ju ovládať pomocou hlasových príkazov a ovládacích prvkov na obrazovke (s pripojeným smartfónom a oficiálnou aplikáciou). Aplikácia PowerShot PX (pre iOS alebo Android) tiež umožňuje používateľovi vybrať fotografie a videá, ktoré si ponechajú a uložia na pamäťovú kartu fotoaparátu.

Canon tento týždeň navrhol, aby táto verzia fotoaparátu fungovala okrem USB-C aj s WiFi a Bluetooth pre bezdrôtové pripojenie. Kamera sa tiež nabíja pomocou kábla USB-C.

Ak máte aplikáciu Canon Webcam Utility, túto kameru možno použiť ako webovú kameru. To môže byť tá najlepšia časť zariadenia, okrem relatívne masívnej ceny za funkcie fotoaparátu novej generácie a schopnosti AI.

Canon PowerShot PX je najnovšou iteráciou zariadenia, ktoré prvýkrát predstavili začiatkom tohto roka. Vo februári 2021 spoločnosť Canon odhalila Canon PowerShot PICK. Toto zariadenie bolo prvýkrát vydané s japonskou crowdfundingovou platformou Makuake a vydané iba v tejto jednej krajine. Toto zariadenie – ktoré vám môže byť veľmi známe – malo počiatočnú cenu uvedenia na trh 40 900 JPY, približne 390 dolárov.

Teraz je forma zariadenia – ak nejde v podstate o rovnaké zariadenie v novom balení – pripravená pre Európu. Canon Europe má pripravený PowerShot PX za cenu približne 500 £/500 €. To je trochu nárast oproti pôvodnej cene pod iným názvom v Japonsku. Spoločnosť Canon zatiaľ neoznámila žiadnu dostupnosť ani cenu verzie tohto fotoaparátu pre Spojené štáty.

Myšlienka neustáleho pozerania a neustáleho snímania sa objavila aj v zariadení vydanom spoločnosťou Google, ktoré bolo ukončené v októbri 2019. Tým zariadením bola služba Google Clips. Toto zariadenie by sa dalo umiestniť na rovnú platformu, aby bolo možné fotografovať priamo vpred, alebo pripevniť na náhrdelník alebo „pripnúť“ k oblečeniu používateľa, aby si ho mohol zacvaknúť na cestách.