Bud├║cnos┼ą hier: zauj├şmav├ę predpovede technick├ęho rozvoja

Hranie hier existuje od roku 1958 a odvtedy tento priemysel dramaticky rastie. Ke─Ć fyzik William Higinbotham vyrobil prv├║ videohru, ktor├í je pova┼żovan├í za prv├║, ve─żmi podobn├║ hre ako klasick├í videohra zo 70. rokov 20. storo─Źia, Pong; z├íklady priemyslu boli vytesan├ę do kame┼ła. S novou PlayStation 5 a Xbox Series X a Series S, ktor├ę pr├şdu v novembri 2020, ─Źo sa d├í o─Źak├íva┼ą od hrania hier v bud├║cnosti?

Aj ke─Ć nie je poch├Żb o tom, ┼że s├║─Źasn├Ż v├Żvoj v oblasti hier je p├┤sobiv├Ż, m├┤┼żeme si len predstavi┼ą, ─Źo toto odvetvie o┼żiv├ş v bud├║cnosti. Nasleduj├║ci text predstavuje iba nieko─żko predpoved├ş hern├ęho priemyslu, na ktor├ę sa m├┤┼żu te┼íi┼ą nad┼íenci a dokonca aj za─Ź├şnaj├║ci hr├í─Źi.

Ovl├ída─Źe

Ka┼żd├í hern├í konzola, ovl├ída─Źe PS5 aj Series X, sa l├ş┼íi od svojich predch├ídzaj├║cich n├ístupcov. Ovl├ída─Ź PS5 sa dramaticky l├ş┼íi od ovl├ída─Źa PS4, m├í bumerangovej┼í├ş tvar, adapt├şvne sp├║┼í┼ąa─Źe, haptick├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu, vstavan├Ż mikrof├│n a tla─Źidlo stlmenia a nov├ę tla─Źidlo ÔÇ×vytvori┼ąÔÇť, ktor├ę nahr├ídza tla─Źidlo Zdie─ża┼ą PS4. To ist├ę plat├ş pre Xbox Series X/S, s vylep┼íen├Żm d-padom, text├║rovan├Żmi sp├║┼í┼ąa─Źmi, USB-C namiesto k├íbla micro USB na nab├şjanie a vylep┼íen├Żmi ramenn├Żmi tla─Źidlami v porovnan├ş s ovl├ída─Źmi Xbox 360/One.

Predpoved├í sa, ┼że tieto ovl├ída─Źe posilnia bud├║cnos┼ą hern├Żch ovl├ída─Źov. S ovl├ída─Źmi prich├ídzaj├║ aj nov├ę skiny. Skiny ovl├ída─Źov pre Xbox 360 a skiny pre ovl├ída─Źe ps4 n├íjdete online celkom jednoducho. Maloobchodn├şci s grafick├Żmi vzh─żadmi pre konzoly pravdepodobne vydaj├║ vhodn├ę skiny aj po vydan├ş ve─żmi o─Źak├ívan├Żch nov├Żch hern├Żch syst├ęmov, ─Źo znamen├í, ┼że ani v bud├║cnosti nebudete ma┼ą probl├ęmy s prisp├┤soben├şm si hern├ęho z├í┼żitku.

Umela inteligencia

Pri prem├Ż┼í─żan├ş o koncepte umelej inteligencie sa v├ím m├┤┼że zda┼ą, ┼że je t├íto my┼ílienka pr├şli┼í pritiahnut├í a futuristick├í, aj ke─Ć z├íklady z├íkladnej AI u┼ż boli ┼íikovne navrhnut├ę. Umel├í inteligencia u┼ż nie je vecou, ÔÇőÔÇőktor├║ vid├şme vo vedecko -fantastick├Żch filmoch, zaradila sa do n├í┼ího ka┼żdodenn├ęho ┼żivota a hranie hier nie je v├Żnimkou. Od farebn├Żch duchov v Pac-Manovi a┼ż po nevinn├Żch okoloid├║cich v Grand Theft Auto, AI v├Żrazne zlep┼í├ş z├í┼żitok z hrania vr├ítane NPC alebo nehrate─żn├Żch post├ív. A ─Źo viac, najbli┼ż┼í├şch nieko─żko rokov budete pravdepodobne svedkom rozuzlenia z├ízraku pokro─Źilej AI v hernom svete.

─îasy, ke─Ć umel├í inteligencia nebola ni─Ź├şm in├Żm ako futuristickou my┼ílienkou alebo my┼ílienkou, preto┼że najlep┼íie technick├ę mysle urobili z tohto v├Żnimo─Źn├ęho konceptu neuverite─żn├║ realitu, s├║ pre─Ź. Zatia─ż, ako je vidie┼ą na mimozem┼í┼ąanoch Halo 2ÔÇ×M├┤┼żu spolupracova┼ą a koordinova┼ą svoje ├║toky, ne┼ż by sa neopatrne sna┼żili strie─ża┼ą. V s├║─Źasnosti s├║ NPC k├│dovan├ę na vykon├ívanie konkr├ętnych akci├ş, preto┼że cena AI pre sofistikovan├ę NPC v hr├ích je pr├şli┼í vysok├í.

Videohry pre virtuálnu realitu

Po cel├ę desa┼ąro─Źia boli hr├í─Źi tancovan├ş s perspekt├şvou ├║plne pohlcuj├║ceho z├í┼żitku, ale technol├│gia tento s─żub e┼íte nesplnila. VR alebo virtu├ílna realita je v porovnan├ş so zvy┼íkom hern├ęho priemyslu st├íle ┼ípecializovanou kateg├│riou a napriek svojmu ru┼ín├ęmu stavu st├íle d├íva mnoh├Żm spotrebite─żom pauzu. Pokia─ż ide o VR, sme st├íle v za─Źiatkoch, ale na obzore je priazniv├Ż v├Żvoj, ale najsk├┤r sa spolo─Źnosti, ktor├ę sa pok├║┼íaj├║ z tohto urobi┼ą ├║pln├║ realitu, musia vysporiada┼ą s nieko─żk├Żmi v├Żzvami, ktor├ę ho brzdia.

Mobiln├ę hry

S n├ístupom bud├║cej technol├│gie pri┼íiel aj smartphone, po─Ź├şta─Ź v na┼íich ruk├ích. Mobiln├ę hry s├║ najvy┼í┼íou hernou platformou, ak├║ m├íme; v dne┼ínej dobe m├í takmer ka┼żd├Ż smartphone, kedyko─żvek je to Android alebo Apple. Priemysel ako celok m├í najv├Żznamnej┼í├ş finan─Źn├Ż pr├şjem v porovnan├ş s po─Ź├şta─Źom a konzolou. V porovnan├ş s in├Żmi platformami s├║ mobiln├ę hry k dispoz├şcii na dosah ruky kdeko─żvek a kedyko─żvek.

Bud├║cnos┼ą hrania hier z├ívis├ş od toho, ako ─Ćaleko sa s technol├│giami dok├í┼żeme dosta┼ą. Hern├ę spolo─Źnosti maj├║ ve─ża pr├íce, pokia─ż ide o v├Żzvy a finan─Źn├ę prostriedky na zlep┼íenie bud├║cnosti hier. M├┤┼żeme realisticky o─Źak├íva┼ą obrovsk├ę pokroky vo v├Żvoji neuverite─żn├Żch hern├Żch technol├│gi├ş, preto┼że s├║─Źasn├ę v├Żsledky ─Ćaleko prevy┼íuj├║ na┼íe o─Źak├ívania. Od virtu├ílnej reality po v├Żnimo─Źn├║ grafiku a vydanie futuristicky navrhnut├Żch konzol existuje dostatok d├┤vodov na to, aby ste sa domnievali, ┼że hern├Ż priemysel patr├ş medzi najr├Żchlej┼íie rast├║ce na svete. To znamen├í, ┼że ak m├íte v ├║mysle ponori┼ą sa do sveta hier, nepochybne neexistuje lep┼í├ş ─Źas ako teraz, aby ste sa dostali k modernej z├íbave. Ak v├ís s├║─Źasn├Ż v├Żvoj a┼ż tak nezaujme, je nepochybn├ę, ┼że v najbli┼ż┼í├şch rokoch v├ís ─Źoskoro ohrom├ş p├┤sobiv├Ż v├Żvoj.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3e9N7PC