Bu─Ćte opatrn├ş, pou┼ż├şvatelia! IPhone 11 Pro vysiela dvakr├ít povolen├ę ┼żiarenie

Jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch probl├ęmov t├Żch, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ smartphone, je mno┼żstvo ┼żiarenia, ktor├ę vysielaj├║. Aj ke─Ć neexistuj├║ ┼żiadne konkr├ętne d├┤kazy, mnoh├ş sp├íjaj├║ toto ┼żiarenie so z├íva┼żn├Żmi zdravotn├Żmi probl├ęmami, ktor├Żm sa ka┼żd├Ż chce vyhn├║┼ą.

Na kontrolu ┼żiarenia, ktor├ęmu s├║ vystaven├ş pou┼ż├şvatelia, sa vykon├ívaj├║ pravideln├ę testy a existuj├║ maxim├ílne normy. V d├┤sledku jedn├ęho z t├Żchto testov sa teraz objavilo varovanie. IPhone 11 Pro vysiela dvakr├ít povolen├ę ┼żiarenie.

Radia─Źn├ę testy iPhone Apple smartphones

iPhone 11 Pro a ├║rovne ┼żiarenia

Inform├ície Apple m├í k dispoz├şcii odkaz na iPhone 11 Pro odha─żuje ┼że tento smartphone m├í ┼ípecifick├║ mieru absorpcie (SAR), ktor├í sp─║┼ła normy stanoven├ę regula─Źn├Żmi org├ínmi. Toto je bezpe─Źn├Ż telef├│n, ktor├Ż sa d├í pou┼ż├şva┼ą.

Teraz je v st├ívke pr├íve t├íto hodnota Apple predstavuje ako skuto─Źn├í vec na va┼íom smartf├│ne. ┼át├║dia nez├ívisl├ęho laborat├│ria Expozi─Źn├ę laborat├│rium RF odhalil, ┼że iPhone 11 Pro m├í hodnotu 3,8 wattov na kilogram. To znamen├í, ┼że ste 2 kr├ít vy┼í┼íia ako maxim├ílna hodnota FCC, ktor├í je 1,6 wattov na kilogram.

Testy odhalili prekro─Źenie maxima

E┼íte d├┤le┼żitej┼íia je skuto─Źnos┼ą, ┼że t├íto hodnota z├şskan├í pri vykonanom teste je takmer 3 kr├ít vy┼í┼íia ako hodnota Apple vyhl├ísil na svojej webovej str├ínke pre iPhone 11 Pro. M├┤┼że to uk├íza┼ą, ┼że FCC zanedb├íva svoje testy a slepo ver├ş hodnot├ím, ktor├ę zna─Źky predstavuj├║, aj ke─Ć s├║ nespr├ívne.

Radia─Źn├ę testy iPhone Apple smartphones

Toto nie je prv├Ż pr├şpad, z ktor├ęho toto zariadenie poch├ídza Apple s├║ spojen├ę s vy┼í┼í├şmi hodnotami ┼żiarenia. Koncom minul├ęho roka sa vyskytol pr├şpad, ktor├Ż odhalil tento probl├ęm na telef├│ne iPhone 7 a na telef├│ne iPhone X. Nasleduj├║ce testy nedok├ízali tento scen├ír ├║plne dok├íza┼ą.

Apple neodpovedal na tieto hodnoty a v├Żsledky

Aj s t├Żmito hodnotami niektor├ş tvrdia, ┼że u┼ż s├║ zastaran├ę. Vypo─Ź├ştali sa asi pred 20 rokmi a odvtedy sa nesk├║maj├║. Predov┼íetk├Żm je potrebn├ę prepo─Ź├şta┼ą a vykona┼ą nov├ę sk├║┼íky, aby sa potvrdilo, ─Źi zariadenie m├í alebo nem├í vysok├ę ┼żiarenie.

Pre t├║to chv├ş─żu Apple odmietol komentova┼ą v├Żsledky testov RF Exposure Lab. Pravdepodobne nikdy nebude a pochybnosti bud├║ na─Ćalej existova┼ą. O─Źak├íva sa, ┼że ─Ćal┼íie testy pr├şdu ─Źoskoro z in├Żch laborat├│ri├ş as in├Żm vybaven├şm na porovnanie.