Budeme mať pamäť DDR5 8400 MHz! na 1,1 EV!?

Gigant SK Hynix, jeden z najuznávanejších výrobcov čipov DRAM v priemysle, minulý november oznámil, že už vyvinul svoje prvé DDR5 RAM čipy, ktoré ľudia videli, tlieskali, ale rýchlo zabudli.

Ale teraz, keď spoločnosť Samsung oznámila, že jej prvé čipy dorazia začiatkom budúceho roka, zdá sa, že sa priemysel trochu otriasol a posunul svoju pozornosť na nový štandard pamäte. SK Hynix využil výhody svojej konkurenčnej súvahy spoločnosti Samsung na návrat do centra pozornosti.

Budeme mať pamäť DDR5 8400 MHz! na 1,1 EV!?

Nikto už nemá žiadne správy o tom, že DDR5 prinesie brutálne zvýšenie rýchlosti s významným zlepšením energetickej účinnosti. SK Hynix je však pripravená to vyniesť do extrému! Pretože už pracuje na pamäťových skupinách DDR5-6400 MHz, s plánmi na vývoj klastrov DDR5-8400 môže pracovať aj na 1,1 Iba volt.

V podstate, keďže sa svet procesorov a grafických kariet vyvíjal týmto tempom, s väčším počtom spracovateľských centier v oboch komponentoch … musíte výrazne zvýšiť výstup údajov z pamäte RAM. Preto SK Hynix nielen vytvára veľmi rýchle moduly, ale je tiež presvedčený, že kapacita pamäte sa bude zvyšovať. To je 16 rokov GB bude považované za skoro alebo veľmi málo.

Pred týmto závodom s frekvenciou 8400 MHz SK Hynix bežal na čipových sadách DRAM DDR5-6400 so 16 GB pamäť rozdelená do 32 bánk, ktorá bola následne rozdelená do skupín okolo 8, Tu bolo možné dosiahnuť dvojnásobnú šírku pásma a rýchlosť prístupu v porovnaní so súčasnou pamäťou DDR4-3200 MHz. (16 bánk, skupiny 4)

Je zaujímavé, že nejde iba o pretaktovanie, ale táto „rýchlosť“ je možná aj pri napätí 1.1V!

Myslíme tým, že máme dvojnásobnú rýchlosť pri poklese napätia o 10%. SK Hynix však chce tieto čísla zvýšiť až o 20%.

Čo si o tom všetkom myslíte? Podeľte sa o svoj názor v komentároch nižšie.

Prečítajte si tiežAlebo si pozrite viac správ o zariadení

Postupujte podľa najnovších technických správ. Sledujte nás na Facebook, Twitter, Instagram! Chceš sa s nami porozprávať? Pošlite e-mail na adresu [email protected]

Budeme mať DDR5 8400 MHz! na 1,1 EV!? 1

Keďže som bol veľmi mladý, začal som sa zaujímať o počítače a technológiu všeobecne a svoj prvý počítač som mal vo veku 10 a 15 rokov, postavil som svoj prvý horoskop, pretože som sa nikdy nezastavil. Bez ohľadu na technológiu som v prvom riadku, aby som sa dozvedel viac.