Bude to prvý skladací telefón od Xiaomi?

xiaomi

Čakanie bolo nekonečné, no skladacie telefóny konečne prišli. Dlho sme čakali, kedy sa ázijský výrobca pridá na stranu Samsungu, Huawei a Motoroly. Už v roku 2019 sme videli prvý prototyp a teraz máme viac detailov, ako sa očakávalo skladací telefón od Xiaomi.

A ako zistili kolegovia z LetsGoDigital, technologický gigant so sídlom v Pekingu predstavil a patent, kde môžeme vidieť nový skladací telefón, ktorý sa vyznačuje použitím systému dvojitej obrazovky v tvare Z.

Bude to Xiaomi Mi Z? Fold?

Patent Xiaomi

Zdá sa, že, Xiaomi podalo patent organizácii WIPO (Svetový úrad pre duševné vlastníctvo), ktorý bol definitívne schválený minulý týždeň. Má 16 náčrtov záhadného zariadenia, ktoré sa vyznačuje skladacím plátnom.

Ako môžete vidieť na obrázku, ktorý sprevádza tieto riadky, prostredníctvom obrázkov môžeme vidieť, že ide o tento telefón po úplnom zložení vyzerá ako bežný smartfón.

Okrem toho môžeme vidieť, že hlavná obrazovka má v hornej časti integrovanú kameru, aj keď tá zaujímavá časť je ukrytá v zadnej časti tohto terminálu, ktorý budeme nazývať Xiaomi Mi Z Fold.

Po rozložení zariadenia nájdete veľkoformátovú obrazovku, ktorá sa zobrazí hneď za hlavnou obrazovkou. Pomocou systému pántov to môžete rozdeliť druhá obrazovka, týmto spôsobom zmenšite veľkosť v závislosti od toho, čo budete s telefónom robiť.

Týmto spôsobom je prvá hlavná obrazovka. Hneď za ním máme obrazovku na opačnej strane, navyše je možné tento druhý panel zložiť a zmenšiť tak jeho rozmery. Čo ak chcete urobiť selfie fotografiu s úplne zobrazenou obrazovkou? V tomto prípade budete s najväčšou pravdepodobnosťou používať hlavný fotoaparát.

Pre zvyšok nájdeme tradičný model s tlačidlá ovládania hlasitosti na pravej strane, okrem toho, že má a prídavné tlačidlo, ktoré určite poslúži na aktiváciu mechanizmu rozmiestnenia panelu.

Samozrejme, že je ešte príliš skoro spustiť zvony do letu, pretože sme pred patentom. To znamená, že výrobca chce zaručiť, že tento projekt dokáže zrealizovať aj v budúcnosti, no je priskoro povedať, že očakávaný Xiaomi Mi Z Fold sa stane realitou. Aj keď, Možno nás prekvapia na najbližšom CES v Las Vegas!