Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Bude E3 skutočne zrušená alebo sú možné alternatívy?

E3 2020 koronavírus

Celý svet naďalej podniká kroky na boj proti šíreniu koronavírusu v čo najväčšej miere. Vo Francúzsku vláda prijala početné rozhodnutia, aby zabránila preskupeniu viac ako 1 000 ľudí. Napríklad včera sme sa dozvedeli, že liga zápasí 1 sa bude hrať za zatvorenými dverami do 15. apríla. Okrem toho je ovplyvnená aj technická komunita.

GSMA sa najprv rozhodla zrušiť MWC v Barcelone, po ktorom nasledovalo mnoho udalostí, či už ide o Ženevský autosalón, konferenciu F8 v Facebook, a mnoho ďalších. Dnes hcatombe pokračuje a dozvieme sa, že veľtrh Electronic Entertainment Expo 2020 (E3) v Los Angeles bude pravdepodobne zrušený. Od roku 1995 je E3 podujatím pre milovníkov videohier, na ktorom je vystavených veľa nových funkcií. V tomto roku sa očakáva E3 9 11. júna v Los Angeles Convention Center a očakáva sa, že priláka viac ako 66 000 návštevníkov.

V čase písania tohto dokumentu žiadna oficiálna tlačová správa nepotvrdzuje túto informáciu, existuje však veľká šanca, že E3 bude zrušená. Americké médiá Ars Technica uviedli, že jeden z jeho zdrojov jasne počul Členovia ESApovedať, že oznámenie o tejto téme by sa malo uskutočniť okolo 10. marca. Ako už bolo vysvetlené, v súčasnosti nie je nič oficiálne, ale situácia nám neumožňuje predstaviť si, že k takémuto veľtrhu dôjde.

na Twitter, na túto tému existuje čoraz viac reakcií, vydavateľ videohier Devolver Digital dokonca pozval návštevníkov prehliadky, aby zrušili svoje lety a hotely.

Zrušte svoje lety a hotely E3.

Devolver Digital (@devolverdigital) 11. marca 2020

Aké by to však malo následky tohto možného zrušenia? Ars Technica sa zaoberala otázkou vyhlásením, že E3 bude pravdepodobne odložená, presunutá na iné miesto alebo dokonca premenená na virtuálnu udalosť dňa Twitch alebo iná platforma.