Briti vynakladaj├║ viac ako 600 libier ro─Źne na predplatn├ę ako ÔÇ×efekt NetflixÔÇť, ktor├Ż zachvacuje svet

Ve─żk├í Brit├ínia zost├íva n├írodom ÔÇ×super predplatite─żovÔÇť, pri─Źom Briti vynakladaj├║ na predplatn├ę 620 libier ro─Źne – a┼ż 12 percent, z 552 libier len pred 12 mesiacmi.

V├Żskum z 2000 000 ─żud├ş zistilo, ┼że s├║ digit├ílni a ÔÇ×doru─Źi┼ą a┼ż k dver├ímÔÇť je teraz tak neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou ka┼żdodenn├ęho ┼żivota Britov, ┼że osem z 10 britsk├Żch dom├ícnost├ş je prihl├ísen├Żch k aspo┼ł jednej predplatenej slu┼żbe-medziro─Źne a┼ż 16 percent.

Z├íbavn├ę platformy, ako s├║ slu┼żby streamovania hudby a filmov, zost├ívaj├║ st├íle ob─ż├║ben├Żm (46 percent), pri─Źom v ob─żube s├║ aj boxy na jedlo alebo jedlo (16 percent), technol├│gie (14 percent) a slu┼żby kozmetiky/starostlivosti o vlasy (12 percent).

V├Żsledkom je, ┼że ÔÇ×ekonomika predplatn├ęhoÔÇť m├í teraz odhadovan├║ hodnotu 395 mili├│nov libier; pod─ża v├Żskumu spolo─Źnosti Barclaycard Payments, ktor├Ż sprac├║va takmer polovicu n├írodn├Żch transakci├ş s kreditn├Żmi a debetn├Żmi kartami, n├írast o 23 percent len ÔÇőÔÇőza posledn├Żch 12 mesiacov.

Napriek tomu, ┼że kupuj├║ci s├║ st├íle v├Żhodnej┼í├ş pre maloobchodn├şkov, nakupuj├║ aj oni, preto┼że takmer polovica (48 percent) z├íkazn├şkov prihl├ísen├Żch na predplatn├ę tvrd├ş, ┼że v─Ćaka tomu u┼íetria peniaze, v priemere 290 libier ro─Źne.

├Üspory poci┼ąuj├║ aj inde, pri─Źom 45 percent tvrd├ş, ┼że ich predplatn├ę odr├ídza od zbyto─Źn├ęho n├íkupu produktov.

Marc Pettican, prezident spolo─Źnosti Barclaycard Payments, povedal: ÔÇ×─îi u┼ż ide o z├íbavu, boxy na jedlo, kozmetick├ę v├Żrobky alebo dokonca hudobn├ę n├ístroje, predplatn├ę sa v britskom ┼żivote stalo z├íkladnou spotrebou.

“Aj ke─Ć zablokovanie ur─Źite poskytlo katalyz├ítor ich rastu, na┼íe ├║daje ukazuj├║, ┼że popularita digit├ílnych slu┼żieb a slu┼żieb priameho pr├şstupu k dver├ím tu zostane.”

ÔÇ×Pohodlie, osobn├Ż kontakt a v├Żhodn├í cena predplatn├ęho zais┼ąuj├║, ┼że maj├║ dlh├║ ┼żivotnos┼ą, najm├Ą ke─Ć sa v d├┤sledku pand├ęmie prisp├┤sob├şme ┼żivotu a nov├Żm rutin├ím.

“Ke─Ć┼że ekonomika predplatn├ęho st├íle rastie, bude zauj├şmav├ę sledova┼ą, ako sa roz┼í├şri aj ponuka registra─Źn├Żch produktov a slu┼żieb, ktor├ę maloobchodn├şci pon├║kaj├║ t├Żmto sp├┤sobom.”

┼át├║dia tie┼ż sk├║mala niektor├ę z nov┼í├şch pon├║k, ku ktor├Żm sa Briti hl├ísia, medzi ktor├ę patria dod├ívky syra (osem percent), hudobn├Żch n├ístrojov (osem percent) a spodnej bielizne (sedem percent).

Napriek tomu, ┼że takmer polovica (45 percent) Britov sa spoliehala na pohodlie predplatn├ęho po─Źas blokovania, zd├í sa, ┼że tento trend zostane 40 % v pl├íne prihl├ísi┼ą sa na viac slu┼żieb, aj ke─Ć sa obmedzenia zmiernili.

Polovica (50 percent) predplatite─żov im skuto─Źne pom├íha udr┼ża┼ą si organiz├íciu financi├ş a 55 percent si v├í┼żi u┼íetren├Ż ─Źas v─Ćaka pravideln├Żm dod├ívkam.

┼átyria z 10 (43 percent) by milovanej osobe k├║pili predplatn├ę na Vianoce alebo narodeniny, pri─Źom 36 percent ju u┼ż pl├ínuje vyu┼żi┼ą ako s├║─Źas┼ą nakupovania dar─Źekov.

Marc Pettican dodal: ÔÇ×Napriek zr├Żchleniu po─Źas blokovania im pohodlie a hodnota za peniaze, ktor├ę predplatn├ę pon├║kaj├║, im dod├íva dlhovekos┼ą a o─Źak├ívame, ┼że Briti bud├║ v bud├║cnosti st├íle viac prisp├┤sobova┼ą ponuky, ako s├║ s├║pravy syrov alebo gurm├ínskych re┼ítaur├íci├ş,ÔÇť

Vydanie Spotify nov├ę Iba vy fungujete na mobilnej platforme

V ─Ćal┼í├şch novink├ích si pozrite nov├ę Lamborghini Huracan Evo, ktor├ę v├ím m├┤┼że uprata┼ą dom a uvari┼ą ve─Źeru.

Pozrite sa na divoko p├┤sobiv├Ż telev├şzor Panasonic 65HZ1000, v─Ćaka ktor├ęmu v├Ą─Ź┼íina telev├şzi├ş vyzer├í ako odpad.

Pre─Ź├ştajte si n├í┼ího kompletn├ęho sprievodcu Call of Duty 2021.

A Dell Alienware R10 Ryzen Edition je hern├Ż po─Ź├şta─Ź, ktor├Ż drv├ş obe nov├ę konzoly.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu