Briti sú teraz „druhými triedičmi“ s 9 z 10 používajúcich telefóny alebo tablety pri sledovaní televízie

NINE z 10 Britov sú vášniví „druhotriedni“ – pomocou telefónu alebo tabletu a zároveň sledovania televízie.

Štúdia z 2000 000 dospelých zistilo, že z tých, ktorí sú pri sledovaní filmu alebo televíznej relácie prilepení na inú obrazovku, viac ako štvrtina rád oznamuje ostatným, čo si pozerajú.

Takmer každý piaty (19 percent) chce byť informovaný o tom, čo ostatní hovoria o programe na sociálnych sieťach, zatiaľ čo 29 percent jednoducho nechce nechať ujsť žiadne oznámenia.

V dôsledku týchto zistení sa odborník na etiketu William Hanson spojil so spoločnosťou Three, aby odhalil najlepší spôsob komunikácie pri sledovaní televízie.

Ale napriek tomu, že na konci filmu alebo epizódy sa odporúča nereagovať na telefonáty a telefonáty, 87 percent opýtaných by to zdvihlo uprostred šou.

William povedal: „Od marca 2020 sa televízia stala komunálnym zážitkom zdieľaným medzi tými, s ktorými žijeme alebo v našej bubline.

„Správy môžu byť v najlepšom čase katastrofálne a temné a televízia môže ponúknuť toľko potrebný únik.

„Dobré mravy sú vždy o iných ľuďoch, preto sa pri usadení na sledovanie najnovších televíznych ponúk, či už s telefónmi, priateľmi alebo rodinou, zamyslíš nad ostatnými.“

Štúdia tiež zistila, že 44 percent dospelých uviedlo, že televízia je v súčasnej dobe horúcou témou rozhovorov a počas uzamknutia o nej hovorili viac než kedykoľvek predtým.

Podobne 61 percent priznáva, že od začiatku pandémie sleduje viac televízie.

Briti uplatňujú pravidlá pri sledovaní alebo diskusii o televízii vrátane „nehovorte cez dôležité scény“ (26 percent) a „kontrolujte, kde je v seriáli iná osoba“ (17 percent).

Takmer každý piaty (18 percent) súhlasí s tým, že každá diskusia by mala počkať do konca epizódy.

Ale tretina opýtaných prostredníctvom OnePoll narazila na spoiler na sociálnych médiách, zatiaľ čo 10 percent to urobilo v skupinových rozhovoroch.

William dodal, že Briti by si tiež mali overiť, kde sa kto nachádza v sérii, a potom rozdať akékoľvek spoilery a stlačiť pauzu, ak chcú prediskutovať dej.

Pokerová tvár by sa mala osvojiť aj vtedy, ak viete, čo príde, ale ostatní okolo vás to sledujú prvýkrát.

Aislinn O’Connor z Three, ktorá odhalila najlepšie tipy na oslavu svojho oficiálneho sponzorstva pre Gogglebox, uviedla: „Nikdy predtým sme nesledovali alebo nehovorili o televízii tak často, ako za posledný rok.

„A zdieľanie týchto televíznych momentov a odporúčaní so svojimi blízkymi znamená, že naše telefóny pomohli udržať tie niekedy zábavné, niekedy srdcervúce spojenia.

„Ako hrdí sponzori Goggleboxu povzbudzujeme všetkých, aby si vybrali svoje obľúbené tri slová Lingo Bingo a vypočuli si ich v dnešnej show.“

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu