Briti sa NUDIA kupovať najnovšie pomôcky a obviňujú „vydieračské“ ceny za vylepšenia

Viac ako polovica Britov sa teraz oficiálne „nudí“ v snahe držať krok s najnovšími vydaniami a gadgetmi, ktoré musíte mať, zistil prieskum.

Výskum z 2000 000 dospelých zistilo, že tri štvrtiny z nich už nie sú ochotné platiť „vydieračské“ sumy za najnovšiu technológiu pri jej uvedení na trh.

A osem z desiatich sa nepáči, že sa výrobcovia tlačia do toho, ako idú s dobou – namiesto toho sa rozhodnú využiť svoje technológie vtedy, keď ich potrebujú.

Aj keď 62 percent má pocit, že sú ich ruky často nútené, pretože sa domnievajú, že životnosť technológie je stále kratšia a kratšia.

Štúdia, ktorú uskutočnila spoločnosť musicMagpie, tiež odhalila, že 88 percent dospelých si myslí, že je finančne zbytočné kupovať si alebo aktualizovať na najnovší smartfón v okamihu ich uvedenia na trh.

Údaje vychádzajú z údajov z výročnej správy o odpisoch hudby spoločnosti MusicMagpie, podľa ktorej mobilné telefóny môžu za prvých šesť mesiacov prísť až o 68 percent z pôvodnej hodnoty nákupu.

Výsledkom je, že traja z 10 opýtaných dospelých majú v úmysle minúť menej smartphones a ďalšie formy techniky v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

A 73 percent je spokojných s nákupom starších modelov za nižšiu cenu, zatiaľ čo takmer polovica sa uspokojuje s výberom repasovaných alebo použitých technologických predmetov na zníženie nákladov.

Ukázalo sa tiež, že 62 percent dospelých je znepokojených vplyvom, ktorý má neustály príliv nových technologických vydaní na životné prostredie.

Liam Howley z musicMagpie povedal: „S rastúcimi cenami a rastúcim počtom nových vydaní je pre ľudí skutočne náročné držať krok s najnovšími technológiami.

„Ako ukazuje výskum, spotrebitelia sú unavení z nákladov na nové technológie, pretože im bolo povedané, že„ teraz to potrebujete “, a očakáva sa od nich, že budú spĺňať vysokú cenovku.

„Chceme ľuďom ukázať, že majú k dispozícii ďalšie možnosti tým, že najskôr zvážime repasované alebo použité veci, čo je nákladovo efektívnejší spôsob nákupu techniky a zároveň múdrejšia voľba pre životné prostredie.

“Alebo ak chcú kúpiť najnovšie technológie, je dôležité, aby svoje staré telefóny a iné technológie vymenili za hotovosť, v správnom čase a za správnu cenu, čo im pomôže nákup financovať.”

Štúdia tiež zistila, že osem z 10 dospelých verí, že nové modely sa často výrazne nelíšia od starších, zatiaľ čo 71 percent sa vyhýba novším druhom technológií, pretože sa domnievajú, že spočiatku majú tendenciu mať chyby.

A pre 42 percent je ťažké naučiť sa používať nové technológie a radšej by sa držali toho, čo poznajú.

Najmä pokiaľ ide o vydanie nového iPhone, 42 percent je voči najnovšiemu vydaniu „úplne ľahostajných“ – iba 10 percent je z nich „nadšených“.

Ale pri porovnávaní vekových skupín sú to práve mileniáli, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou držali krok s najnovšími technológiami – ešte viac ako mladší, technicky zdatný Gen Z.

Millennials si tiež mohli viac dovoliť držať krok s najnovšími technológiami, zatiaľ čo mladší Gen Z to mal ťažšie ako všetky ostatné vekové kategórie.

Gen Z sa však najviac zaujímali o rastúci problém elektronického odpadu, ale pociťovali najväčší tlak na nákup novej technológie hneď po jej vydaní.

Výskum, v ktorom sa pýtali aj rodičov, zistil, že 64 percent respondentov uviedlo, že ich deti testujú najnovšie technológie, pričom 88 percent tých, ktorí sa rozhodnú pre použité alebo repasované technológie, ponechá ako riešenie.

A 27 percent všetkých opýtaných dospelých prostredníctvom OnePoll uviedlo, že je väčšia pravdepodobnosť, že si teraz kúpia repasované alebo použité technologické položky než kedykoľvek predtým-kvôli tomu, čo opisujú ako „technologickú únavu“.

Liam Howley z musicMagpie dodal: „Je zaujímavé sledovať rozdiel v potrebách generácií na nové technológie a tento trend sme si tiež všimli.

“Keď sa pozrieme na náš obchod s údajmi, je zrejmé, že mileniáli obchodujú so svojimi technológiami viac než ktorákoľvek iná generácia, čo predpovedáme, pretože je tiež pravdepodobnejšie, že si kúpia nové modely pred kýmkoľvek iným a sú múdri, že predávajú svoje modely.” staré zariadenia skôr, ako rýchlo klesnú na hodnote. “

Spoločnosť Samsung predstavuje Galaxy Smartfón Note 20 s obrovským 6.7 displej

V ďalších novinkách, AppleTajný dizajn telefónu iPhone 12 už mohol byť odhalený.

Apple nedávno vydal novú „lacnú“ verziu svojho iPhone SE.

A iPhone 12 by mohol byť vôbec najtenší vďaka novej technológii obrazovky.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu