Briti prišli o £60,9 miliardy za neobchodovanie so starými telefónmi – s priemerným použitým dúchadlom v hodnote 150 libier

BRITS prichádzajú o £6.9 miliardy – tým, že neobchoduje s ich telefónmi.

Prieskum prieskumu 2083 dospelých uviedlo, že 88 percent za posledné dva roky nevymenilo mobilný telefón za hotovosť ani peniaze za nový telefón.

Ak vezmeme priemer z prvých piatich telefónov, s ktorými sa obchoduje, priemerná hodnota smartfónu dosiahla 152,67 libry.

Ukázalo sa tiež, že 28 percent by ani neuvažovalo o výmene mobilného telefónu z dôvodu obáv o súkromie alebo presvedčenia, že je to príliš komplikované.

Zatiaľ čo 23 percent nemá dôveru v citáty, ktoré im boli predtým poskytnuté o ich starej technológii.

Štúdia spoločnosti Vodafone UK tiež zistila, že takmer jeden z 15 (sedem percent) odhodil smartphone do bežného odpadkového koša.

A 30 percent si svoje staré zariadenie jednoducho ponechalo ako zálohu.

58 percent týchto respondentov však priznalo, že v skutočnosti nikdy nepoužili náhradné diely smartphones, takže jednoducho skončia ukrytí v zásuvkách.

V skutočnosti takmer šesť z 10 (58 percent) má doma až tri nepoužívané zariadenia, ktoré zbierajú prach.

Výskum sa uskutočnil na oslavu uvedenia nového nástroja Vodafone na obchodovanie a tiež odhalil, že ľudia masívne podceňujú hodnotu starých telefónov o viac ako 100 libier.

Dospelí sa domnievajú, že iPhone X má byť v priemere ocenený na menej ako 100 libier, keď v skutočnosti má trhovú obchodnú hodnotu viac ako dvojnásobok hodnoty 220 libier.

A teraz môžu zákazníci na najnovších ušetriť až 360 libier Apple vydanie smartfónu obchodovaním s telefónom iPhone X alebo novším.

Štúdia tiež zistila, že štvrtina (25 percent) tých, ktorí sa rozhodli vymeniť svoje staré zariadenie, tvrdí, že nedostali za svoj mobil toľko, ako sa pôvodne sľubovalo.

Televízna moderátorka a novovymenovaná vrchná referentka obchodu Vodafone Michelle Ackerleyová uviedla: „Toľko ľuďom prišlo o úspory, pretože skúsenosti s nákupom jednoducho neboli dosť dobré.

“Je frustrujúce uvádzať jednu cenu a potom ju znižovať na poslednú chvíľu.”

“Ako nový vedúci obchodu pre Vodafone sa chcem uistiť, že každý vie, koľko peňazí môže ušetriť, a aby každý dostal to, čo mu bolo sľúbené.”

“Chcem pomôcť zákazníkom prejsť na najnovšiu technológiu za oveľa dostupnejšiu cenu, než by si mysleli, že je možné.”

Pri príležitosti uvedenia nového radu iPhone 12 na trh, nový nástroj na výmenu Vodafone, dostupný komukoľvek prostredníctvom aplikácie MyVodafone, umožňuje zákazníkom rýchlo a jednoducho obchodovať s iPhone X, XS, XS Max alebo XR alebo iPhone 8 alebo 8 Navyše za zaručenú mesačnú úsporu na novom telefóne.

Apple predstavuje 5G-ready iPhone 12 line a Homepod Mini pre udalosť „Hi, Speed“

V ďalších novinkách si pozrite našu recenziu na iPhone 12.

Ak máte viac peňazí na spálenie, radšej si prečítajte recenziu na iPhone 12 Pro.

Alebo sa môžete pozrieť na Apple Watch 6 skontrolujte, či ste neuvažovali o aktualizácii zápästia.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu