Briti používajú telefóny viac ako KAŽDÝ – tretina sa na to úplne spolieha na spoločenský život

Jedinou vecou, ​​ktorá v tomto roku nebola zablokovaná, bol mobilný telefón, ktorý prudko narástol a 36 percent sa naň spoliehalo na „spoločenský život“.

Štúdia z 2000 000 používateľov smartfónov zistilo, že takmer polovica používa v roku 2020 svoj telefón viac ako obvykle, odosielalo viac správ, telefonovalo a uverejňovalo na sociálnych sieťach viac ako v predchádzajúcom roku.

Telefóny sa tiež viac používajú na čítanie správ (81 percent), online nákupy (62 percent) a dokonca aj na zoznamovanie prostredníctvom aplikácií (13 percent).

K virtuálnym aktivitám, ktoré si užívate prostredníctvom mobilných telefónov, patrí aj drink „spoločne“ (17 percent), sledovanie filmu alebo televíznej show „s“ ostatnými (12 percent) a účasť na kvízoch (28 percent).

Zvýšené používanie malo za následok, že v tomto roku bolo odoslaných ďalších 156 hovorov, 104 zdieľaných ďalších príspevkov na sociálnych sieťach a 364 správ WhatsApp ako v roku 2019.

Výskum, ktorý zadala spoločnosť Three Mobile, tiež ukázal, že viac ako tretina by sa tento rok bez mobilného telefónu nudila, zatiaľ čo 29 percent by to nezvládlo.

Takmer tretina (32 percent) má pocit, že im ich telefón v roku 2020 umožnil trocha normality, pričom 30 percent priznalo, že telefonovanie s ostatnými im pomohlo.

Honey Lancaster-James, psychologička a odborníčka na blahobyt, povedala: „Najväčšia vec na výskume je, že ukazuje, ako národ obstál a kreatívne našiel spôsoby, ako zostať v kontakte so svojimi blízkymi.

“Nikto nemohol predpovedať, že náš dôveryhodný telefón bude jadrom všetkého, čo je pre nás dôležité, čo nám umožní zostať sociálne angažovaní a cítiť sa bezpečne s vedomím, že aj keď sú časy ťažké, nikdy nie sme skutočne sami.”

“Vždy je tu niekto, či už je to na sociálnych médiách alebo na linke dôvery, alebo len tým, že zavoláte niekomu, na kom nám záleží: stačí zdvihnúť telefón a osloviť.”

Štúdia tiež zistila 10.9 milión používateľov telefónov sa zúčastnilo virtuálnych kvízov počas uzamknutia, zatiaľ čo 88.2 milión správ bolo odoslaných do zoznamovacích aplikácií každý týždeň, pričom nemohli skutočne ísť na rande.

A keď boli obmedzenia ľahšie, 9.2 v krčmách a reštauráciách bolo prostredníctvom telefónnych aplikácií objednaných milión nápojov.

Ďalších 22 percent použilo svoj telefón na hranie „stolných“ hier a 24 percent si užilo trend sledovania videí TikTok.

Mnohí sledovali svoje zdravie na svojom telefóne, pričom 18 percent analyzovalo spánok, 12 percent používa aplikácie všímavosti a 16 percent dokonca meralo srdcový tep.

Viac ako tretina používateľov telefónov (35 percent) tiež sledovala svoj denný počet krokov.

Ukázalo sa však, že ženy sú ohľaduplnejšie k zdraviu ako muži, pričom na cvičenie používal svoje telefóny dvojnásobný počet žien.

Čo sa týka domáceho vzdelávania, viac ako polovica mamičiek priznala, že hľadali odpovede na prácu svojich detí na internete – zatiaľ čo iba dve pätiny otcov to urobili.

Ukázalo sa tiež, že viac ako štvrtina opýtaných si urobila viac času na rozhovor s ľuďmi prostredníctvom svojho telefónu, ako obvykle.

Zatiaľ čo z 22 percent dospelých, ktorí počas uzamknutia absolvovali „virtuálne rande“, viac ako jeden z 20 uviedol, že to viedlo k partnerskému vzťahu.

Telefóny boli tiež použité na zhotovenie priemerne 19 fotografií týždenne počas roku 2020, pričom 12 percent zachytilo svoju prácu z domu a 15 percent dokumentovalo svoje domáce práce.

Hovorca Three, Aislinn O’Conner: „Naša správa skutočne odráža náladu národa v tomto roku a dokazuje, že teraz, viac ako kedykoľvek predtým, sú naše mobilné telefóny oveľa viac než len schopnosť jednoducho telefonovať a prijímať hovory a textové správy.

“Pre mnohých boli záchranným lanom a pomohli nám udržať si dobrú náladu v čase, keď sme to najviac potrebovali.”

“Z veľkého počtu uskutočnených videohovorov a obrovského nárastu počtu odoslaných správ je možné povedať, že jedinou vecou, ​​ktorá pri blokovaní nebola, sú naše telefóny.”

“Tento rok toho prežili veľa, možno je čas na nový.”

Kompletnú správu MyPhone Three o troch nájdete na https://www.threemediacentre.co.uk/

Na čo ľudia používali svoj smartphone v roku 2020:

1. Písanie
2. Čítanie správ
3. Osobné telefonáty
4. Použitie WhatsApp
5. Sledovanie YouTube videá
6. Online nakupovanie
7. Čítanie spravodajských kanálov na sociálnych sieťach
8. Uverejnenie dňa Facebook
9. Páčia sa vám príspevky iných ľudí na sociálnych sieťach
10. Videohovory
11. Pracovné telefonáty
12. Objednávanie jedla v reštaurácii/kaviarni prostredníctvom aplikácie
13. Sledovanie ich denného počtu krokov
14. Uverejnenie dňa Instagram
15. Hľadanie práce
16. Príspevok dňa Twitter
17. Sledovanie videí TikTok
18. Objednávanie nápojov v krčme prostredníctvom aplikácie
19. Hrané „stolné“ hry, napr. Scrabble Go
20. Používanie LinkedIn

V ďalších novinkách si pozrite našu recenziu na pôsobivý iPhone 12 Pro.

Pozrite sa na naše živé vysielanie PS5.

Zistite, kde by ste mohli PS5 pred Vianocami získať.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu