Briti „majú okolo 55 miliónov nepoužitých telefónov“ – a Londýn je najhorší na odpad

BRITS má 55 miliónov nepoužívaných mobilných telefónov. Londýn, Birmingham, Cambridge, Leeds a Manchester sú domovom viac ako kdekoľvek inde v krajine.

Výskumníci sa pýtali 2300 dospelých z 20 miest, aby zistilo, koľko starých mobilných zariadení je v jednotlivých domácnostiach – a hlavné mesto sa umiestnilo na prvom mieste s viac ako dvoma na domácnosť.

Len v Londýne to na základe počtu domácností v meste znamená, že ich je okolo 6.8 milión vyradených zariadení, ktoré nečinne sedia.

Birmingham má druhý najvyšší počet vyradených zariadení na domácnosť, nasleduje Cambridge, Leeds a Manchester.

Spoločne sú tieto mestá domovom ďalších 3.3 milión nepoužívaných mobilov.

Výskum bol zadaný komunitnou mobilnou sieťou giffgaff, ktorá bojuje za „obehové hospodárstvo“ pre mobilné telefóny.

Tento pohon je súčasťou kampane „Skontroluj svoje zásuvky“, ktorá vyzýva verejnosť, aby recyklovala staré zariadenia alebo ich renovovala výmenou za hotovosť – s možnosťou darovať tieto peniaze komunitným účelom.

Ash Schofield, generálny riaditeľ spoločnosti Giffgaff, povedal: Existuje neuveriteľné množstvo starých mobilných telefónov, ktoré jednoducho ležia nedotknuté, čo predstavuje problém obrovského rozsahu, pokiaľ ide o elektronický odpad.

“Tieto telefóny môžu stále slúžiť účelu pre niekoho iného a môžu obsahovať diely, ktoré môžu iným zariadeniam dodať nový život.”

„Preto spúšťame našu kampaň„ Skontroluj svoje zásuvky “ – s cieľom povzbudiť obyvateľstvo, aby dostalo svoje staré telefóny späť do obehu spustením obehového hospodárstva pre telefóny a vybudovaním nového a udržateľného modelu pre priemysel tým, že ich opäť zaradíme do obeh. “

Štúdia zistila, že Londýnčania minú ročne najviac peňazí na nové mobilné telefóny – v priemere 229,81 libry.

Ale ľudia žijúci v Aberystwythu striekajú najmenej na osobu – iba 52,15 libry.

Okrem toho, že má Londýn v Spojenom kráľovstve najvyššiu mieru nadbytočných mobilných telefónov na domácnosť, Londýn má aj celkovo najviac nevyužitých technologických položiek.

V priemernom dome v hlavnom meste je až 13 starých pomôcok – vrátane dvoch mobilných telefónov, dvoch tabletov a dvoch notebookov.

Typická birminghamská domácnosť nezaostáva ani s 11 kusmi techniky, zatiaľ čo domy v Southamptone majú v priemere 10 nechcených pomôcok.

Ukázalo sa tiež, že najčastejšími dôvodmi výmeny starých mobilných telefónov je to, že sa starý pokazil (47 percent) a pretože už nebol podporovaný (25 percent) softvérom.

Za posledných päť rokov však 68 percent skôr inklinovalo k tomu, aby používali technické položky dlhšie, než aby získavali najnovší model hneď po jeho vydaní.

Keď sú staré telefóny hotové, tretina ich recykluje a 17 percent ich predá online.

Napriek tomu, že 16 percent priznáva, že sa svojich techník drží, napriek tomu, že ich už nikdy pravdepodobne nepoužijú.

V skutočnosti 63 percent nikdy nemá k dispozícii staré technické položky, akými sú mobilné telefóny.

Ale nedostatok znalostí môže byť na vine, že viac ľudí nerecykluje svoje zariadenia, pretože 44 percent nevie, ako sa zbaviť starej technológie spôsobom, ktorý minimalizuje dopad na životné prostredie.

Giffgaffov výskum uskutočnený prostredníctvom OnePoll zistil, že 73 percent by malo záujem o schému, kde darujú staré mobilné telefóny na charitu na recykláciu alebo obnovu.

Ash Schofield dodal: „Tento rok giffgaff presadzuje„ obehové hospodárstvo “a dáva ľuďom možnosť získať skvelú ponuku na Čierny piatok.

“Ale tiež vrátiť späť repasovaním alebo recykláciou ich starých telefónov s pridanou možnosťou darovať telefón navždy prostredníctvom nášho prebiehajúceho partnerstva so spoločnosťou Neighborly.”

“Zabezpečenie toho, aby sme spoločne s našimi členmi mohli prispieť k zlepšeniu miestnych spoločenstiev, ktoré to najviac potrebujú.”

Pozrite sa na úplne nový iPhone 12 Pro, Applezatiaľ najvýkonnejší telefón!

V ďalších novinkách si pozrite našu recenziu na pôsobivý iPhone 12 Pro.

Pozrite sa na naše živé vysielanie PS5.

Zistite, kde by ste mohli PS5 pred Vianocami získať.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu