Brazílsky karneval využije rozpoznanie tváre ako bezpečnostné opatrenie

Karneval na celom svete bol vždy synonymom času radosti, slávenia a slávenia. Atmosféra na uliciach je často plná hudby, kostýmov a slávností.

Každý národ, ktorý sa podieľa na tomto zvyku, má svoj vlastný spôsob oslavovania a užívania karnevalu. Na svete však existuje niekoľko spôsobov, ako to osláviť, ktoré sa prakticky stali ikonou oblasti.

Jasný príklad toho možno vidieť na slávnych brazílskych karnevalových slávnostiach v Sao Paule. Ulice brazílskeho hlavného mesta sú každý rok plné sily tancovať v rytme hudby a rozjímať o slávnych plavcoch, ktorí sa každý rok prezentujú počas slávností.

Karneval sa teraz bude monitorovať s rozpoznaním tváre

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1582734905_610_Brazylijski-karnawal-zastosuje-rozpoznawanie-twarzy-jako-srodek-bezpieczenstwa.jpg

Je zrejmé, že táto oslava priťahuje každý rok milióny účastníkov. Či už pochádzajú z hlavného mesta, z periférie alebo z iných krajín, každý ide na slávnu ulicu Rio de Janeiro.

Z tohto dôvodu musí mesto každý rok implementovať svoje najlepšie systémy na udržanie poriadku a bezpečnosti počas takej veľkej udalosti. V minulom roku začali novú prax zahŕňajúcu rozpoznávanie tváre v strategických častiach karnevalu.

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1582734905_576_Brazylijski-karnawal-zastosuje-rozpoznawanie-twarzy-jako-srodek-bezpieczenstwa.jpgTento rok urobili tento krok ešte ďalej a dúfajú, že v karnevale budú používať systémy rozpoznávania tváre. Takto môžu mať účastníci záznam a kontrolu ako nikdy predtým a môžu byť oveľa rýchlejšie, keď reagujú na nehodu.

Čo s tým chcete robiť?

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1582734906_607_Brazylijski-karnawal-zastosuje-rozpoznawanie-twarzy-jako-srodek-bezpieczenstwa.jpg

Podľa vyhlásení brazílskej vlády je to dvojúčelové opatrenie. Na jednej strane, ako už bolo spomenuté, bude možné získať presnejší záznam o ľuďoch, ktorí sa zúčastnia na tejto udalosti.

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1582734906_947_Brazylijski-karnawal-zastosuje-rozpoznawanie-twarzy-jako-srodek-bezpieczenstwa.jpg

Týmto spôsobom bude databáza rozpoznávania tváre AI rozšírená a teda presnejšia. Môžu tiež využívať nové systémové príležitosti na vyhľadávanie a rozpoznávanie hľadaných zločincov.

Takéto udalosti spolu s počtom zhromaždených ľudí sú zločincami často priestorom, ktorý si často vyberajú na páchanie nezákonných činov. Pretože vzhľadom na počet ľudí je ich ovládanie takmer nemožnou úlohou, a preto bolo ich konanie takmer nemožné sledovať.

Teraz vďaka rozpoznaniu tváre to bude problém minulosti. Kamery môžu sledovať jednotlivé tváre a porovnávať ich funkcie s funkciami uloženými vo fotoaparáte. Systém. V prípade náhodných udalostí môžu byť orgány, ktoré sledujú udalosť, informované o opatreniach prijatých v tomto prípade.

Podporí sa tým dohľad nad rozpoznaním tváre

https://fikiri.net/wp-content/uploads/2020/02/1582734906_91_Brazylijski-karnawal-zastosuje-rozpoznawanie-twarzy-jako-srodek-bezpieczenstwa.jpg

Všetky filmy získané pri karnevale dorazia do centrály, kde ich analyzuje AI a špecializovaný personál. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť nepríjemnostiam, ako sú falošné pocity, ktoré vedú k nespravodlivému uväzneniu jednotlivca.

Továreň bude udržiavať stály kontakt s tými, ktorí hliadkujú karneval. Vďaka tomu, ako sme povedali, budú mať v prípade nepríjemností podrobné údaje a záložné obrázky, ktoré im pomôžu získať najlepšiu možnú odpoveď.

Toto je len prvý krok.

Použitie umelej inteligencie na rozpoznanie tváre brazílskeho karnevalu je zatiaľ len prvým krokom. Ak všetko pôjde podľa plánu do konca zajtrajšieho karnevalu v poludnie, brazílske bezpečnostné agentúry začnú uvažovať o možnosti zavedenia tejto technológie pri iných dôležitých udalostiach v krajine.