Bola vydan├í aktualiz├ícia prehliada─Źa Chrome 80 pre Android. ─îo je nov├ę

Prehliada─Ź Chrome je pravdepodobne jedin├Ż norm├ílny prehliada─Ź Android so synchronizovan├Żmi ├║dajmi, heslami a z├ílo┼żkami. Je ─żah┼íie ma┼ą jeden preh─żad├íva─Ź pre v┼íetky ├║lohy. A┼ż doteraz som pou┼ż├şval program Microsoft Edge na po─Ź├şta─Źi, ale z d├┤vodu nedostato─Źnej synchroniz├ície s mobiln├Żmi zariadeniami Chrome ho mus├şm opusti┼ą a na spornom zariaden├ş s Androidom prepn├║┼ą na Edge. Okrem prehliada─Źa Chrome, ktor├Ż dost├íva nov├ę funkcie r├Żchlej┼íie ako v┼íetky prehliada─Źe. ─îo by spolo─Źnos┼ą Google chcela v novej verzii 80? Opravme to

Chrome vydal verziu 80

Stoj├ş za to za─Źa┼ą t├Żm, ┼że aktualiz├ície nie s├║ dostupn├ę pre v┼íetk├Żch a s├║ distribuovan├ę postupne. Aspo┼ł v mojom pr├şpade bola aspo┼ł verzia prehliada─Źa Chrome 80, ale mobiln├Ż telef├│n mal iba 79. Aktualiz├ícia sa pravdepodobne m├┤┼że dosta┼ą k na┼íim ─Źitate─żom. V tomto pr├şpade v├ís ┼żiadam, aby ste sa v koment├íroch k tomuto pr├şspevku alebo v rozhovoroch o telegramoch podelili o svoje n├ízory na inov├ície. Ak st├íle neviete, ─Źo Google pridal, v tomto ─Źl├ínku v├ím povieme v┼íetko.

V s├║─Źasnosti je n├ív┼íteva novej str├ínky zvy─Źajne sprev├ídzan├í ve─żk├Żm oknom, ktor├ę v├ís po┼żiada o potvrdenie alebo zru┼íenie ozn├ímenia o prijat├ş. Akceptujte, ┼że u┼ż sa nud├şte windows Aj to Ako zaisti┼ą, aby sa nezobrazovali pri ka┼żdej n├ív┼íteve tejto str├ínky prv├Żkr├ít? Za t├Żmto ├║─Źelom spolo─Źnos┼ą Google vydala aktualiz├íciu, v r├ímci ktorej pridala mal├║ funkciu, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje nezobrazova┼ą mod├ílne kontextov├ę okno spojen├ę s upozorneniami pri prvej n├ív┼íteve webu. Tento krok ulo┼ż├ş pou┼ż├şvate─żovi nepr├şjemn├║ potrebu klikn├║┼ą na tla─Źidlo Zru┼íi┼ą zaka┼żd├Żm.

Ako t├íto funkcia funguje na pracovnej ploche? Ak sa pou┼ż├şvatelia ─Źasto odhl├ísia z prij├şmania upozornen├ş, prehliada─Ź Chrome ich automaticky zablokuje. Ak chce pou┼ż├şvate─ż dost├íva┼ą upozornenia z konkr├ętnej str├ínky, mus├ş klikn├║┼ą na upozor┼łovac├ş zvon─Źek v oblasti panela s adresou, ke─Ć sa objav├ş mal├ę textov├ę pole: ÔÇ×Zvy─Źajne blokuje ozn├ímenia, aby povolil str├ínka v├ís upozorn├ş, kliknite sem. ÔÇť

Tich├ę upozornenia v prehliada─Źi Chrome

Ako blokova┼ą pr├ícu v prehliada─Źi Chrome pre Android Po na─Ź├ştan├ş str├ínky sa zobraz├ş mal├ę okno s textom ÔÇ×Upozornenia blokovan├ęÔÇť ni┼ż┼íie. Ved─ża textu je odkaz, kde kliknete na, kde m├┤┼żete z├şska┼ą podrobn├ę inform├ície a aktivova┼ą upozornenia.

Ak chcete manu├ílne aktivova┼ą funkciu tich├ęho upozornenia, mus├şte prejs┼ą na nastavenia preh─żad├íva─Źa, potom prejdite na nastavenia lokality a aktivova┼ą funkciu ÔÇ×Pou┼żi┼ą tich┼íiu spr├ívuÔÇť.

Spolu s touto funkciou Google teraz vy┼żaduje prenos zvuku a videa cez pripojenia HTTPS. Prehliada─Ź zablokuje v┼íetok multimedi├ílny obsah, ktor├Ż sa bude odosiela┼ą prostredn├şctvom nezabezpe─Źen├ęho protokolu HTTP.

Spolu s prehliada─Źom Chrome verzie 80 za─Źne Google postupne zav├ídza┼ą nov├ę ┼ítrukt├║ry okien a pr├şpadne ich zoskupova┼ą. Nov├í ponuka windows otvoren├ę vyzer├í takto:

Bola vydan├í aktualiz├ícia prehliada─Źa Chrome 80 pre Android. ─îo je nov├ę 2

Bola vydan├í aktualiz├ícia prehliada─Źa Chrome 80 pre Android. ─îo je nov├ę 3

M├┤┼żete si v┼íimn├║┼ą, ako je zoskupen├Żch nieko─żko okien. Spr├ívne, nie je ├║plne jasn├ę, pre─Źo je to potrebn├ę, preto┼że na to existuj├║ zna─Źky. Kto ulo┼ż├ş to─żko str├ínok v pam├Ąti RAM, ┼że je potrebn├ę ich zoskupi┼ą? BTW, ned├ívno sme nap├şsali, ┼że spolo─Źnos┼ą Google zjednodu┼í├ş spr├ívu kariet prehliada─Źa Chrome.

Pozrite tie┼ż: Ak├ę slu┼żby Google mi ch├Żbali?

V novej aktualiz├ícii spolo─Źnos┼ą Google zav├ídza obmedzenia t├Żkaj├║ce sa pou┼ż├şvania s├║borov cookie, ak str├ínky nepou┼ż├şvaj├║ pripojenie HTTPS. Toto bude chr├íni┼ą pou┼ż├şvate─żov pred r├┤znymi sledova─Źmi, ktor├ę sleduj├║ ─Źinnosti pou┼ż├şvate─żov. Viac inform├íci├ş o inov├íci├ích, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google uviedla v nasleduj├║com videu:

Bola vydan├í aktualiz├ícia prehliada─Źa Chrome 80 pre Android. ─îo je nov├ę 4

V prehliada─Źi Chrome verzie 80 pre Android sa objav├ş aj podpora ikony SVG, t├íto inov├ícia v┼íak bude pre v├Żvoj├írov webu u┼żito─Źnej┼íia.

V nasleduj├║cich dvoch t├Ż┼żd┼łoch bude nov├í verzia. Prehliada─Ź Chrome mus├ş by┼ą k dispoz├şcii v┼íetk├Żm pou┼ż├şvate─żom prehliada─Źa.