Boj proti hoaxom! WhatsApp teraz umožňuje posielať správy iba na…

WhatsApp vám umožňuje preposlať správu iba raz

Jedným z najdôležitejších problémov WhatsApp nie je chyba samotnej aplikácie, ale používateľov, ktorí ju používajú. Hovoríme o dezinformáciách: falošné správy alebo hoaxy, ktoré WhatsApp zvyčajne masívne zdieľa a že na tejto platforme ich vidieť častejšie ako na akejkoľvek inej podobnej. A je to tak, v Facebook alebo TwitterNapríklad je pomerne ľahké nájsť koreň správy a ľahko zistiť, či je falošná alebo skutočná. Na rozdiel od toho WhatsApp so svojím end-to-end šifrovaním znemožňuje poznať pôvod správy.

Našťastie WhatsApp práve implementoval opatrenie v aplikácii, ktoré pomôže v boji proti tomuto problému. Ide o a nový limit, takže môžete posielať správy naraz iba jednej osobe. Tým sa zabráni viralizácii správ posielaných v dávkach, a preto dezinformácie dominujú WhatsApp.

Limit preposielania správy iba na 5 ľudí naraz na WhatsApp 1 osoba

whatsapp covid 19

WhatsApp oznámil, že toto opatrenie muselo byť prijaté kvôli situácii sociálneho alarmu, ktorá dnes existuje v dôsledku pandémie koronavírusu. Podľa spoločnosti teraz je oveľa viac ľudí, ktorí dôverujú WhatsApp, že zostane v spojení a spojení (kvôli uväzneniu), takže nemôžu dovoliť, aby ich aplikácia bola ideálnym priestorom na zdieľanie dezinformácií, čo spôsobuje ešte väčšiu paniku, ako už je.

Takže po znížení limitu pre preposielanie správ z 20 chatov na 5 chaty prvýkrát v roku 2019 (čo znížilo preposielanie správ o 25 %), teraz WhatsApp znížil tento limit len ​​na jeden chat naraz. Spoločnosť to však zabezpečuje neodstráni možnosť preposielania správ v budúcnosti, pretože vedia, aké dôležité je zdieľať kvalitné informácie, mémy či úvahy.

Malo by sa to objasniť tento nový limit sa vzťahuje iba na správy preposlané viackrát (tie, ktoré sa zobrazujú s dvoma šípkami na presmerovanie) a nie pre normálne správy, ktoré majú stále limit 5 chaty naraz. Môžete si to potvrdiť v stabilnej verzii WhatsApp 2.20.108 a v beta verzii 2.20.122, kde je toto nové obmedzenie už aktivované.

Je čas ísť do Telegramu? Je to chyba vlád?

pomocou mobilného whatsapp

Reakcie na tento nový limit pre preposielanie správ na WhatsApp na seba nenechali dlho čakať. Mnoho používateľov, ktorí aplikáciu používali na viralizáciu správ Toto opatrenie nevideli priaznivo a prešli na Telegram, aplikácia, ktorá nemá tieto typy obmedzení. Od Androidphoria vám tiež odporúčame používať túto aplikáciu na odosielanie správ, a to nielen kvôli tejto novinke, ale aj kvôli mnohým výhodám, ktoré má Telegram oproti WhatsApp.

Na druhej strane sa vyjadrili niektoré politické strany, ktoré s týmto novým opatrením WhatsApp nesúhlasia toto obmedzenie zaviedli vlády. V skutočnosti je to však len jedno z mnohých opatrení Facebook (spoločnosť vlastniaca WhatsApp) ho implementuje už dlhšie, aby zabránila šíreniu hoaxov vo svojich aplikáciách.

A ty… Čo si myslíte o tomto novom limite WhatsApp? Súhlasíš?

Zdroj | Oficiálny blog WhatsApp