BOE už má svoju QLED obrazovku pripravenú a mohla by urobiť …

Boe qled obrazovky sú teraz realitou

BOE Technology Group, alebo jednoducho BOE, je jeden z popredných výrobcov LCD a OLED displejov svetove, zo sveta. Je známy tým, že je výrobcom AMOLED panelov Huawei P20 Pro a P30 Pro, ako aj OLED panelov Huawei P40. Dokonca vyrába flexibilné displeje, od ktorých sa očakáva, že budú budúcnosťou počítačov. smartphones. Čo však o tejto spoločnosti v blízkej budúcnosti dá veľa do reči, je nová technológia QLED, ktorú práve predstavili.

Spoločnosť oznámila, že sa jej podarilo vyrobiť panel typu QLED, ktorý pokrýva 114 % farebného gamutu NTSC s hustotou pixelov 500 ppi. Aby ste pochopili vysokú kvalitu obrazu, ktorú tento panel ponúka, displej Liquid Retina 12,9 palcový iPad Pro má sotva hustotu pixelov 264 ppi. To znamená, že nový panel QLED od BOE bude dvakrát lepší ako vyššie uvedená obrazovka Apple.

Panel QLED od BOE by priniesol vyššiu kvalitu obrazu bez toho, aby bol drahší

obrazovky pre smartphones od boe

Je potrebné si uvedomiť, že QLED panely majú oproti OLED dôležité výhody (väčší objem farieb, väčší jas, lacnejšie a dlhšie vydržia). Čo je viac, displeje s technológiou QLED nepodliehajú efektu vypálenia pixelov. QLED by sa stala vylepšenou a vitaminizovanou technológiou LCD, ktorá zanechá túto prvú v nečinnosti.

Z týchto dôvodov spoločnosť Samsung (ďalší z najvýznamnejších výrobcov obrazoviek súčasnosti) oznámila, že na konci roka 2020 zastaví výrobu LCD displejov, aby sa zamerala na technológiu QLED. Aj napriek tomu sa juhokórejskej značke zatiaľ nepodarilo vyvinúť QLED panel vhodný na použitie vo svojom smartphones. Preto sa nedávno objavila fáma, že spoločnosť Samsung bude používať obrazovky BOE Galaxy S30, aj keď v prvých testoch neobstáli.

BOE má však teraz novšie QLED displeje, ktoré ponúkajú vyššiu kvalitu, čo by mohlo viesť k obnoveniu rozhovorov so Samsungom. Okrem toho treba poznamenať, že panely vytvorené týmto čínskym výrobcom sú zvyčajne lacnejšie ako panely iných spoločností. Takže ak chce Samsung vydať Galaxy S30 (alebo S21) s cenou podobnou cene Galaxy S20, budete sa musieť uchýliť k BOE. Niektoré weby to dokonca komentujú Apple rokuje s BOE o výrobe obrazoviek pre svoj iPhone 12.

Uvidíme, ako sa všetky tieto fámy skončia, no je to takmer fakt veľa mobilných telefónov vyššej kategórie bude používať nový panel QLED od BOE. Aj tak budú OLED panely aj naďalej najdrahšie, keďže ako jediné ponúkajú čistú čiernu.

Zdroj | Gizmochina