Bliss OS teraz podporuje Magisk, aplikácie ARM64 a ďalšie; Príprava na…

Bliss os aktualizácia android 11

Keď myslíme na Android, prvé, čo nám napadne, sú smartphones. Všetci však vieme, že Android dokáže všetko a už ho máme prítomný v televízoroch, autách, tabletoch atď. Zaujímavé je, že až donedávna neexistovala žiadna verzia systému Android, ktorá by natívne fungovala na prenosných počítačoch a počítačoch (platformy x86), takže používatelia museli emulovať mobilný operačný systém z Windows, Linux alebo MacOS.

Je zrejmé, že emulovaný Android nefunguje tak dobre, ako keby bežal natívne, pretože nevyužíva celý hardvér počítača. Na odstránenie tohto problému, Team Bliss (tím vývojárov) vydal Bliss OS, Android ROM pre x86 PC, ktorý funguje veľmi dobre bez potreby emulácie. Samozrejme, toto nie je jediný androidový projekt pre PC, ale tu to zdôrazňujeme, pretože sa neustále aktualizuje o zaujímavé vylepšenia.

V skutočnosti Team Bliss práve oznámil dve nové verzie (11.12 a 11.13) Bliss OS ktoré nám prinášajú niekoľko šťavnatých noviniek: podpora pre Magisk, emulácia ARM64, ukážka budúcej aktualizácie na Android 11 a oveľa viac… Pridajte sa k nám, aby ste ich spoznali!

Všetky novinky v najnovšej aktualizácii Bliss OS (verzie 11.12 a 11.13)

Bliss os aktualizácia 11.12 a 11.13

Najzaujímavejšia vec, ktorú Bliss OS obsahuje vo svojich najnovších verziách, je schopnosť emulovať ARM64. Čo to znamená? No čo teraz v Bliss OS bude fungovať väčšina aplikácií ARM64 pre mobily Android, aj keď sa môžu vyskytnúť problémy s aplikáciami armeabi-v7a. Táto emulácia ARM64 je rovnaká, akú používa systém Chrome OS na spúšťanie aplikácií pre Android na Chromebookoch, takže môžete očakávať podobný výkon.

Vďaka tejto emulácii bude Bliss OS schopný spúšťať najnovšie a najvýkonnejšie Android hry zostavené pre túto architektúru, ako napr. Genshin Impact, medzi nami, PUBG Mobile, atď. Ďalšou veľmi zaujímavou novinkou, ktorú Bliss OS prináša vo svojich najnovších verziách, je podpora pre Magisk, ktorá vám sprístupní root a mnohé moduly, ktoré dokážu vylepšiť zážitok.

Rovnako pribudla možnosť zmeny linuxového jadra a grafickej knižnice Mesa 3D za behu pre prípad, že by ste mali problémy s kompatibilitou. Nakoniec to odhalil Team Bliss Už pracujú na verzii 14 Bliss OS založenej na Androide 11. Kedy to príde? Momentálne nie je k dispozícii žiadny odhadovaný dátum, hoci obrázky zdieľané zodpovednými nás nútia veriť, že vývoj značne pokročil a dorazí začiatkom roku 2021.

Zatiaľ sa musíme uspokojiť nové verzie 11.12 a 11.13 OS Bliss založené na systéme Android 9 Noha. Aj keď si môžete stiahnuť aj verziu 12.2 Bliss OS Yantra založený na Androide 10. Nech už dávate prednosť čomukoľvek, ROM si môžete stiahnuť z oficiálnej stránky Bliss OS.

Zdroj | XDA-Developers