Bliss OS 14 prináša Android 11 do vášho počítača v…

Bliss os 14 android 11 natívny počítač

Odkedy Android môže bežať na vašom počítači, uplynulo veľa času a nehovoríme o použití emulátora, ale natívneho. Jedným z prvých projektov bol Android x86, ale pred niekoľkými verziami bola pridaná nová iniciatíva Bliss OS. Jeho vývojári aktualizovali túto ROM pre počítače a teraz si môžete nainštalovať Android 11 na váš počítač s Bliss OS 14.

Bliss OS 14 je jednou z prvých vlastných ROM Android 11 pre PC

Snímky obrazovky Bliss OS 14

V prípade, že neviete Bliss OS je projekt zrodený z Androidu x86 a sľubuje, že prinesie všetky úpravy mobilných ROM do vášho počítača. Čo je na ňom také zvláštne? Nielenže má veľké množstvo možností, ale je špeciálne navrhnutý pre počítače s architektúrou x86, ktorá poskytuje tri veci: lepší výkon, nižšia spotreba zdroje a väčšiu kompatibilitu, pričom všetky sú systémom, ktorý beží natívne a nie emulovaným spôsobom.

Teraz sa Bliss OS oficiálne aktualizoval na Android 11 vďaka svojej verzii 14, hoci tak urobil vo forme alfa verzie. Áno, táto zostava ešte nie je stabilná a je to dosť neúplné, ale už to naznačuje niektoré veci.

Prvá alfa verzia Bliss OS 14 použite jadro 5.8 Linux, ktorý používa Android 11 na mobiloch. Ďalej sa vývojárom už podarilo vytiahnuť najnovšie GApps a knižnicu libndk_translation z Android Studia a postupne ich migrujú.

Tento proces je únavná a časovo náročná úloha, ale mať tieto dve veci je pre mnohých veľkým krokom Aplikácie založené na ARM a ARM64 sú schopné správne bežať na počítačoch x86 (mnohé už fungujú, ale nie väčšina).

Táto prvá zostava má tiež niekoľko veľmi dôležitých vecí, ktoré je potrebné urobiť, pokiaľ ide o beh na počítačoch a zariadeniach x86. Po prvé, obsahuje skript, ktorý umožňuje deaktiváciu navigačnej lišty Android 11 (čo je predvolene opravené). po druhé, obsahuje dva spúšťače pracovnej plochy: jeden pre režim PC, ktorý pridáva panel úloh a druhý pre režim tabletu. A po tretie, kompatibilita s Magisk, hoci väčšina modulov ešte nie je podporovaná.

Ako dobrá verzia alpha Bliss OS 14 má stále dosť chýb, ale postupne budú opravené. Nejaké príklady? Problémy s kompatibilitou Bluetooth, otáčaním obrazovky, zvukom na niektorých zariadeniach, neočakávaným reštartovaním alebo problémami s režimami spánku.

nie je to super? Robíme a dúfame, že čoskoro budeme počuť o stabilnej zostave na inštaláciu.

Zdroj | XDA a Android Generic Project