Blat: Protis├║┼ąa┼żn├ę spr├ívanie spolo─Źnosti Apple ÔÇ×sa zhor┼íilo, nie lep┼íieÔÇť

Apple Znovu a znovu je obvi┼łovan├Ż z protis├║┼ąa┼żn├ęho spr├ívania v├Żvoj├írov aplik├íci├ş a konkurentov. Dla┼żdice, o ktor├Żch je zn├íme, ┼że s├║ zn├ímkami sledovania, s├║ najnov┼íou s┼ąa┼żnos┼ąou spolo─Źnosti Apple v s├║vislosti s hospod├írskou s├║┼ąa┼żou. V stredu bol Blatt obvinen├Ż z prov├şzie kongresu Apple Nesplnenie svojho s─żubu vyrie┼íi┼ą spor medzi oboma spolo─Źnos┼ąami a nezavies┼ą zmeny v syst├ęme iOS 13, ktor├ę by negat├şvne ovplyvnili z├íkladn├ę funkcie ich aplik├ície.

Kach─żov├í p├şla proti Apple Pred S├║dnym v├Żborom Snemovne reprezentantov. V tom ─Źase gener├ílny poradca spolo─Źnosti Tile nazna─Źil, ┼że tieto dve spolo─Źnosti mali vz├íjomne prospe┼ín├Ż vz┼ąah, ale minul├Ż rok sa za─Źal zhor┼íova┼ą, ke─Ć sa uk├ízalo, ┼że Apple Pracoval na vlastnom konkurentovi podobnom dla┼żdici. Od tohto zasadnutia sa protikonkuren─Źn├ę spr├ívanie spolo─Źnosti Apple ÔÇ×zhor┼íilo, nie je lep┼íieÔÇť.

Apple Zmena v syst├ęme iOS 13 vy┼żaduje, aby aplik├ície na─Ćalej vy┼żadovali od pou┼ż├şvate─żov pr├şstup k ├║dajom o polohe na pozad├ş. Je to d├┤le┼żit├ę, preto┼że bez tohto povolenia bude dla┼żdica m├┤c┼ą sledova┼ą ch├Żbaj├║cu polo┼żku, len ke─Ć je aplik├ícia otvoren├í.

ÔÇ×Aj ke─Ć m├í spolo─Źnos┼ą Apple nieko─żko s─żubov obnovi┼ą mo┼żnos┼ą povolen├ş na pozad├şÔÇ× V┼żdy povoli┼ą ÔÇťslu┼żby geolok├ície pre aplik├ície tret├şch str├ín, Apple Tile povedal, ┼że tak e┼íte neurobil.

Apple Jedna z reakci├ş uviedla vo febru├íri, ke─Ć uviedla, ┼że syst├ęm iOS 13 vykonal nieko─żko zmien na ochranu s├║kromia pou┼ż├şvate─żov. Dla┼żdice na to odpovedali tvrden├şm, ┼że vlastn├í aplik├ícia N├íjs┼ą moju aplik├íciu spolo─Źnosti Apple be┼ż├ş na pozad├ş bez pravideln├ęho zasielania pripomienok o ├║dajoch o polohe.

Americk├ę ministerstvo spravodlivosti, FTC a viac ako dvadsa┼ą pr├ívnikov z r├┤znych ┼ít├ítov vy┼íetruje technick├ę giganty ako Apple, Facebook, Google a Amazon Protis├║┼ąa┼żn├ę spr├ívanie. Ministerstvo spravodlivosti USA kontaktovalo v├Żvoj├írov aplik├íci├ş vo febru├íri v r├ímci svojho vy┼íetrovania Apple,

Dla┼żdice nie s├║ prvou spolo─Źnos┼ąou Apple, ktor├í vyzdvihuje protis├║┼ąa┼żn├ę spr├ívanie. Spotify podala s┼ąa┼żnos┼ą proti Apple S Eur├│pskou komisiou v marci minul├ęho roka za monopol App Store. Popri hlavnej kampani v oblasti PR spustila spolo─Źnos┼ą Apple Play Play Show nespravodliv├ę spr├ívanie. Existuje mnoho ─Ćal┼í├şch spolo─Źnost├ş, ktor├ę nie s├║ spokojn├ę s ne─Źestn├Żmi a neetick├Żmi obchodn├Żmi praktikami spolo─Źnosti Apple a s t├Żm, ako vyu┼ż├şvaj├║ svoju poz├şciu na uprednost┼łovanie svojich vlastn├Żch aplik├íci├ş.

[Via Reuters]