BlackBerry zomiera druhýkrát, už nebudú žiadne mobily! Najmenej…

Blackberry prestáva vyrábať mobilné telefóny

Zlá správa pre používateľov BlackBerry, už druhýkrát sa zdá, že táto kanadská značka zmizne zo sveta chytrých telefónov. Ako si mnohí pamätajú, BlackBerry zažilo zlaté roky, v ktorých sa stalo jedným z popredných výrobcov smartphones. S príchodom iPhonu a ďalších telefónov s Androidom s dotykovými obrazovkami sa však veci zmenili. BlackBerry sa v krátkom čase stalo vrcholom a takmer zbankrotovalo.

Nič, čo by väčšina nevedela, ale to, čo mnohí určite nevedeli, je, že aby nedošlo k vyhynutiu, Spoločnosť udelila výrobné a výrobné práva svojej mobilnej divízie spoločnosti TCL Communications v roku 2016, čínska spoločnosť zaoberajúca sa mobilnými technológiami, ktorá má na starosti telefóny BlackBerry, ktoré prišli za posledné štyri roky. Bohužiaľ, tento vzťah už má dátum vypršania platnosti.

BlackBerry a TCL prerušili vzťahy

Cez sociálnu sieť TwitterPrezradilo to BlackBerry TCL prestane vyrábať svoje mobily v druhej polovici roka. Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť už nebude obnovovať práva na dizajn a výrobu ďalších telefónov BlackBerry.

TCL je značka, ktorú by sme nemali strácať zo zreteľa, keďže dlhé roky pracoval pod lanom, vyrábal mobilné telefóny pod inými populárnejšími značkami, ako napríklad BlackBerry, no všetko nasvedčuje tomu, že tento rok sa chce dať o sebe vedieť a to by mohlo vysvetľovať, prečo sa rozhodol dať BlackBerry bokom. . Toto … a možno aj preto, že napriek úsiliu značky a tomu až doteraz sa podarilo vyvinúť odlišné mobily od konkurencie, Na prudký nárast predaja to nestačilo.

Mali by ste sa obávať, ak máte mobil BlackBerry?

Blackberry nebude vyrábať ďalšie telefóny novinky 2020

Nie naozaj, aj keď TCL prestane vyrábať nové telefóny BlackBerry, Áno, naďalej bude podporovať súčasné mobily. Aj keď? Nevieme, ani jedna strana zatiaľ neuviedla podrobnosti, ale dúfame, že vydržia aspoň rok-dva.

Na druhej strane, budúcnosť BlackBerry ako značky a spoločnosti je dosť neistá. Toto je už jeho druhý pokus udržať sa na veľmi konkurenčnom trhu, možno tretíkrát je to čaro, a tak by sme mohli očakávať, že sa o pár rokov vráti s novým nápadom. Navyše to neznie príliš prehnane, ak vezmeme do úvahy, že TCL bola jej hlavným partnerom na výrobu mobilných telefónov, no nie jediným, takže vojna nie je úplne stratená.

Čo si myslíte o tejto novinke? Ak ste niekedy mali mobil BlackBerry alebo ešte lepšie, ak ste mali možnosť vyskúšať niektorý z najnovších mobilov, dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte. Má fyzická klávesnica stále priestor medzi svetom dotykových obrazoviek? chceme poznať váš názor.