BlackBerry a Nokia znovu vstupujú na trh ako Android – čo robia lepšie?

Pamätáte si zariadenia Nokia a BlackBerry? Ak máte viac ako 21 rokov, pravdepodobne áno – v jednom momente to boli veľkí hráči. Mladým ľuďom pripadajú ako výrobcovia, ktorí prišli na večierok neskoro. Syrovátka si neuvedomujú, že týmto výrobcom inteligentných telefónov dávame v minulosti veľa.

Páči sa vám váš šifrovaný posol?

Radšej vytiahnite svoje ďakovné karty a pošlite ich pár Blackberry. Mali Blackberry Messenger späť, keď ľudia používali Yahoo Messenger a AIM. Áno, to je veľmi dávno. Predstavte si to ako verziu WhatsApp pre-pre-pre-alpha. Alebo prvý individuálny alebo skupinový posol, ktorý to nevadilo.

Logo BBM

Koľkokrát denne kontrolujete e -mail v telefóne?

Blackberry a Palm boli v tomto lídri. V dávnej minulosti ste mali Blackberry na e -mail a web a mali ste telefón. Ak ste boli v bankovníctve a nemali ste Blackberry, boli ste bankomat, nie sťahovák a trepač.

BlackBerry 7230

Toto je druh inovácie, ktorá dostala spoločnosť Blackberry na popredné miesto na trhu so smartfónmi. Keď všetci ostatní zostali pri svojich systémoch riadených aplikáciami, zostali pri svojom bezpečnom, osvedčenom a pravdivom systéme. Kým iPhone nevykonal zmeny, aby mohol zabezpečiť svoj operačný systém, Blackberry bol pre vládnych úradníkov go-to kvôli zabezpečeniu, ktoré poskytoval.

V dnešnej dobe, kedy je hacking každodennou záležitosťou, by bezpečnosť mala byť v mysliach každého, ale nie je.

Nokia bola na druhej strane najobľúbenejším výrobcom telefónov na svete. Išlo o telefóny BMW 318i. Bez ohľadu na to, kam ste šli, kdekoľvek na svete bol vždy niekto s jedným.

Dôvod…

Fungovali bezchybne. Všade.

A mali tú skutočne skvelú hru Had.

Komunikátor Nokia 9000

Mysleli si, že nikdy nemôžu prehrať. Tieto značky však dostávajú ďalšiu šancu na život s OS Android.

Bude to stačiť na naštartovanie ich trhového podielu?

Môžu byť silné stránky spoločností BlackBerry a Nokia spojené s Androidom za účelom vykúpenia?

Aké nové ponuky budú propagovať, aby ich odlíšili na preplnenom trhu?

K dispozícii je pre nás veľa nových podrobností o zariadení Nokia. Uberajú sa cestou marketingu a predregistrácie, ktorú nastavili výrobcovia ako Apple a Samsung. O novom BlackBerry Mercury sa už veľa špekulovalo. Oficiálne by mal byť odhalený na MWC (Mobile World Congress) tento mesiac (február 2017).

Nasleduje niekoľko silných stránok, ktoré dvaja predkovia inteligentného telefónu prinášajú k stolu.

1. Dlhodobá sila BlackBerry-bezpečný operačný systém

Ako som už spomenul, dôvodom, prečo boli zariadenia BlackBerry v tej dobe tak populárne na obchodné účely, bol ich bezpečný operačný systém. Vyrobili aj vojenský softvér pre tanky a ďalšie veci, takže to musí niečo znamenať.

Značka Android by mohla skutočne získať výhodu tým, že vie, ako používať zabezpečenie na vojenskej úrovni v mobilnom OS. Aj keď môžete urobiť všetko preto, aby bol váš smartfón taký bezpečný, aký môže byť každý smartphone s pripojením na internet, nie je to presne to, čím je Android známy. Stránka BlackBerry uvádza, že „Licencovanie softvérového prostredia BlackBerry nám umožňuje poskytovať bezpečné, prepojené a vo svojej podstate mobilné riešenia.“

DIGITÁLNA KAMERA OLYMPUS

Spoločnosť BlackBerry si zaslúžila právo chváliť sa bezpečnosťou svojho softvéru. Značke sa veľmi dobre darilo v nedávnej štúdii Gartner’s High Security Mobility Management Management. BlackBerry má v úmysle pokračovať v tomto aspekte svojej stratégie. To by mohlo byť obojstranne výhodné pre BlackBerry a Android, značku, ktorá (či už spravodlivo alebo nespravodlivo) Apple sa mu podarilo narušiť určitú dôveru v bezpečnosť.

BlackBerry alternatívne kládol príliš veľký dôraz na svoj bezpečný operačný systém a nedostatočne na podporu vývojárov aplikácií, ktorými Android disponuje.

2. Nokia 6 Dizajn

Nokia má s týmto telefónom v rukáve niekoľko trikov. Možno aj preto to oslovilo 1.4 miliónov registrujúcich počas bleskového predaja v Číne. Má mnoho funkcií, ktoré robia to, čo spoločnosť Nokia vždy robila dobre – vynikajú dizajnom. Vezmite si napríklad jeho 5.5-palcová výrazná jasná obrazovka chránená 2.5D Gorilla Glass – pamätáte si, aké boli Nokie nezničiteľné?

Zvuk by mal byť na tomto telefóne slušný, z veľkej časti kvôli Dolby Atmos a duálnym zosilňovačom. Fotoaparát sa skladá zo zadného fotoaparátu s automatickým zaostrovaním s rozlíšením 6 MP a svetelnosťou f/2.0 clona a predný fotoaparát s rozlíšením 8 MP. Výdrž batérie by pri 3000 mAh nemala byť taká zlá.

nokia 6

Nokia 6 pobeží Android 7.0 Nougat s Qualcomm Snapdragon 430 SoC a 4 GB RAM, 64 GB interného úložiska.

Našťastie bude veľmi trvanlivý a bude prijímať miesta, na ktoré sa ostatné telefóny nedostanú. To boli dve silné stránky, vďaka ktorým sa Nokia stala najlepším uchádzačom.

3. Fyzická klávesnica BlackBerry

Priznám sa, že akékoľvek značné množstvo písania na dotykovej obrazovke nie je mojou preferenciou. Je mi jedno, či to znamená, že som staromódny. Keď vyjde, BlackBerry Mercury bude mať klasickú fyzickú klávesnicu QWERTY. BlackBerry Neon a Argon už boli vydané bez fyzickej klávesnice.

BlackBerry Priv bol vydaný s Androidom a možnosťou fyzickej klávesnice, ale spadol na tvár. Jedným z dôvodov môže byť to, že podcenilo, aké ťažké by bolo preniknúť na prémiový trh s vysokou cenou.

klávesnica blackberry

Potenciálni kupujúci jednoducho nemali chuť do jedla, najmä keď na tomto trhu už tak dominuje Apple a Samsung. Zdá sa, že súčasná a nadchádzajúca ponuka spoločnosti BlackBerry na lacnejšie zariadenia je oveľa praktickejšia.

Bude to ťažké predať pre Blackberry bezdrôtovým operátorom. Stratili svoj vplyv a nemôžu len tak vtrhnúť, ako keby im to miesto patrilo. So starými zariadeniami Blackberry existovala dodatočná služba, ktorú ste museli mať. Išlo o pripojenie k serveru Blackberry. Toto šifrované pripojenie vám poskytlo bezpečnosť.

Záver

Aj keď je cesta späť k sláve pre týchto kedysi veľkých výrobcov strmá, zaviazali sa vydať skvelý produkt. Potrebujú len nájsť svoje miesto.

Priemerný človek dvakrát do týždňa nemyslí na zabezpečenie svojho telefónu, takže sedenie Blackberry na podstavci na základe zabezpečeného operačného systému nemusí byť tou najlepšou voľbou.

To isté platí pre Nokia. Aj keď je robustná konštrukcia dôležitá, tiež sa očakáva. Ak vám spadne telefón s cenou 700 dolárov a rozbije sa ako obrazovka iPhonu, budete veľmi šialení a budete ich lámať pri každej príležitosti.

Nokia musí vymyslieť niečo skvelé. Budú lídrami vo VR? Čo hovoríte na najlepší telefón na integráciu so zariadeniami IoT, ako je vaša chladnička? Iba čas ukáže.

Máte skúsenosti s niektorým výrobcom? Aké sú vaše očakávania od nich a telefónov, ktoré prinášajú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku