BitTorrent uviazol na pripojení k rovesníkom. Ako opraviť?

Sťahujete dobrý film a zrazu zistíte, že BitTorrent sa zasekáva v spojení s rovesníkmi. Vďaka tomu môže vaše sťahovanie prestať fungovať. To sa môže stať takmer u všetkých klientov BitTorrentu, vrátane uTorrentu. Toto môže byť jeden z najnepríjemnejších problémov a prakticky všetci používatelia BitTorrentu sa s týmto problémom mohli stretnúť aspoň raz v živote. Ako vyriešiť problém s BitTorrentom pri pripájaní sa k rovesníkom a zaistiť správne sťahovanie torrentov?

Čo môže spôsobiť, že sa BitTorrent zasekne pri spájaní s rovesníkmi?

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu viesť k tomu, že sa váš BitTorrent zasekne v spojení s rovesníkmi. Hlavným dôvodom, ktorý môže spôsobiť problém, môže byť to, že súbor torrent je mŕtvy alebo neexistujú žiadne semená. Ak existuje veľmi malý počet sejacích strojov, bude sa vám zdať, že pracujú veľmi pomaly.

Zahrnúť môže aj niekoľko ďalších dôvodov, ktoré môžu spôsobiť problém Windows Firewall alebo antivírus, ktoré môžu blokovať vaše torrenty. Bloky od ISP môžu byť tiež obrovským dôvodom. Ďalší dôvod, prečo sa BitTorrent zasekáva pri pripájaní k rovesníkom, môže byť spôsobené všeobecným preťažením siete alebo nekompatibilitou VPN, ak používate službu VPN.

Ako opraviť zablokovanie BitTorrentu pri pripájaní sa k rovesníkom?

Môže existovať niekoľko obáv z toho, prečo by ste zistili, že sa BitTorrent zasekáva v spojení s rovesníkmi. Analýza každého z týchto dôvodov a ich vyriešenie sa môže ukázať ako účinná možnosť pre väčšinu vašich dotazov.

 1. Skontrolujte nastavenia brány firewall a povoľte mapovanie portov

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste chceli, aby sa BitTorrent zasekával pri pripájaní k rovesníkom, môžu byť problémy s nastaveniami brány firewall. V ideálnom prípade by potrebovali otvorené sieťové porty. Pomôže to pri kontrole prichádzajúcej a odchádzajúcej návštevnosti.

Brána firewall môže blokovať port, ktorý používa váš BitTorrent, a preto sa klientovi nepodarí pripojiť sa k rovesníkom v sieti. Problém vyrieši povolenie správneho mapovania portov.

Ako tutoriál o tom, ako nastaviť správne presmerovanie portov na klientovi BitTorrent, si vezmeme príklad uTorrent. Kroky by v ideálnom prípade mali zostať rovnaké pre všetkých klientov.

 • Spustite svojho klienta BitTorrent.
 • Kliknite na Možnosti -> Predvoľby.

Obrázok – https://quoramarketing.com

 • Na Pripojenia vo vertikálnej ponuke, skontrolujte možnosti pre Povoliť mapovanie portov UPnP a Povoliť mapovanie portov NAT-PMP
 • Vyber si BitTorrent vo vertikálnej ponuke
 • Nájdite možnosť pre Šifrovanie protokolu a zmeňte možnosť Odchádzajúce na Vynútený.

Obrázok – https://www.saintlad.com

 1. Použite službu VPN

Jeden z dôvodov, prečo sa vám zdá, že sa BitTorrent zasekáva v spojení s rovesníkmi, je ten, že váš ISP môže obmedzovať torrentovanie. Používanie služby VPN môže byť užitočné pri obchádzaní obmedzení uložených vašim ISP. Vaše zariadenie bude pripojené k serveru v inej krajine a obmedzenia budú efektívne obídené.

Na základe potrieb, ktoré môžete mať, sa môžete rozhodnúť pre dobrú službu VPN. Služby VPN boli jednou z vynikajúcich možností takmer pre všetky vaše potreby v vylepšenom prostredí. Vyberte si službu VPN, ktorá je kompatibilná s vašim torrent klientom. Malo by sa poznamenať, že nie všetky služby VPN podporujú torrenty.

 1. Sledujte svoje Windows POŽARNE dvere

Jedným z hlavných dôvodov problému, v ktorom sa BitTorrent môže zaseknúť v spojení s rovesníkmi, môže byť nastavenie brány firewall vo vašom Windows systému. Dokonca aj antivírusové riešenie, pre ktoré ste sa rozhodli, môže byť problémom, ktorý môže brániť pohodlnému fungovaniu klienta BitTorrent.

Postupujte podľa nižšie uvedených krokov –

 • Hľadať Firewall a ochrana siete
 • Prejdite na možnosť Povoliť aplikáciu prostredníctvom brány firewall.

 • Zmeňte nastavenia a povoľte nastavenia brány firewall pre svojho klienta BitTorrent.
 1. Spustite testy konfigurácie siete pre svojho klienta BitTorrent

Klient BitTorrent, ako napríklad uTorrent, vám poskytuje sprievodcu nastavením. Konfigurácia siete vo vašom klientovi uTorrent môže byť jedným z dôvodov problémov, pri ktorých sa vám môže stať, že sa BitTorrent zasekne pri pripájaní k rovesníkom. Príručka nastavenia klienta vám môže pomôcť vyriešiť problémy s konfiguráciou siete.

Na vykonanie tejto metódy použite nasledujúci postup:

 • Spustite svojho klienta BitTorrent. V našom prípade zaberieme uTorrent
 • Kliknite na Možnosti -> Sprievodca nastavením
 • Uistite sa, že obaja Sieť a Šírka pásma záložky sú začiarknuté.

Po dokončení testu sa príslušné hodnoty zobrazia v sekciách Sieť a Šírka pásma. Kliknite na Uložiť a zavrieť.

Keď spustíte testy, uTorrent automaticky nakonfiguruje konfiguráciu vašej siete a vaše problémy s pripojením by mali byť vyriešené.

 1. Súbor môže byť mŕtvy

Váš klient BitTorrent alebo akékoľvek iné nastavenia niekedy nemusia byť nesprávne, ale problém môže byť v súbore, ktorý sa pokúšate stiahnuť. Váš BitTorrent uviazol pri pripájaní sa k rovesníkom môže byť spôsobený tým, že súbor, ktorý sťahujete, už nie je platný.

Klient BitTorrent potrebuje rovesníkov, aby si stiahli obsah ich naočkovaním. Keď nie sú žiadne semená, súbor je mŕtvy. A keď sa pokúsite stiahnuť mŕtvy súbor, narazíte na problém BitTorrentu, ktorý sa zasekáva v spojení s rovesníkmi. Najlepšou možnosťou za týchto okolností by bolo vyhľadať iný súbor. Väčšina torrentujúcich klientov vám poskytne zoznam zakladačov, než kliknete na magnetický odkaz na stiahnutie súboru.

Záverečné myšlienky

Vyriešenie vášho BitTorrentu pri pripájaní sa k rovesníkom môže byť vážny problém a bude vám to dosť nepríjemné. Opravy uvedené vyššie by vám mali pomôcť získať prístup k najlepším riešeniam, aby ste pri riešení problémov získali čo najlepšie skúsenosti.

Pri práci so súbormi Torrent vo svojom počítači je dôležité zaistiť bezpečnosť počítača. Bolo by vhodné pokračovať v skenovaní vášho zariadenia, či neobsahuje problémy a útoky malvéru.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3nhA3ef