BioShock 2 Vyšlo to pred 10 rokmi: Bol multiplayer naozaj zlý?

Hoci to nie je tak diskutované ako iné záznamy, BioShock 2 Pravdepodobne najzložitejší a najzaujímavejší zo série BioShock, ktorý predstavuje doteraz, predstavuje odrodené a sociologické pohľady Rapture na jeho Rapture a jeho pokračujúce prekážky.

BioShock sa narodil z vysokých očakávaní a prísneho časového plánu 2 Najlepšie ho ilustruje multiplayer „Fall of Rapture“, ktorý zobrazuje pád mesta ako tvrdú, nikdy nekončiacu občiansku vojnu.

Pri príležitosti osláv desiateho výročia BioShock 2Hovorili sme s tvorivým riaditeľom hry Jordan Thomasom a hlavným dizajnérom Allenom Goodeom o príležitostiach vytvárania vedľajších hier pre viacerých hráčov.

(Obrazový kredit: 2K hry)

"(BioShock 2„Zameriava sa na vytrvalých ľudí“, Jordan Thomas, kreatívny riaditeľ spoločnosti BioShock 2, povedal TechRadar. „Predchádzajúca hra sa týkala veľkých myšlienok a silných, silných mužov a niektorých žien, ktoré robili obrovské pohyby a zdvíhali obočie. Druhá hra sa týkala menších príbehov a intímnejších vzťahov.“

Najmä na cestu BioShock dostali nový 2K Thomas a Andrew Ryan do Fallen Kingdom trojdielny mandát: režim pre viacerých hráčov (na odôvodnenie cien 60 dolárov), Port PlayStation 3 od prvej hry a po dobu dva a pol roka. Našťastie tím dostal ďalšie zdroje od spoločností 2K Boston, 2K Australia a Digital Extremes, z ktorých druhé viedli k nedostatku obsahu pre jedného hráča.

Digitálny Extremem, ktorý vyvinul populárny multiplayerový FPS Unreal s epickými hrami od 90. rokov, je dokonalý na pochopenie toho, čo multiplayer potrebuje a ako ho udržať zvládnuteľný.

„Existuje viac návrhov typu MMO alebo viac ekosystémov, nezávislé a trvalé nápady, oveľa menej orientované na kompatibilitu. Digitálne extrémy to tlačia múdro, “povedal Thomas. „Poslali veľa hier skôr, ako vo svojom čase, viac ako my, a povedali„ OK, prepáč, dva roky? “, A rozhodli sa prísť s niečím, čo dáva väčší zmysel.“

(Obrazový kredit: 2K hry)

Vytrhnutie dátumu

„Fall of Rapture“ je štandardná strelecká hra PvP, ktorá sleduje vylepšený kód obliekania v období Rapture. Bola plná zbraní inšpirovaných 50-timi rokmi a retro-punkových strojov, ako aj plazmidov, tonika podpisu BioShock a výberu typov zhôd, vrátane deathmatch a flag-the-flag. Ale to, čo je pod ním, je niečo hlboké, najmä v silnej rovnováhe potrebnej na kultiváciu toho, čo pre jedného hráča vždy znamená.

„Beh na to, aby ste zastrelili svojho Tommyho Guna, aby bol zasiahnutý iba zimným plazmidom a úplne sa zastavil v jeho stopách, a nakoniec bol zabitý, nie je príjemný zážitok,“ uviedla Allen Goode, systémová dizajnérka a hlavná dizajnérka BioShock. 2a nás „Musíme vidieť, ako tento mechanizmus môže fungovať v mnohých hráčoch pri zachovaní ich identity.“

„Najťažšia časť je nechať hrateľné postavy, aby sa cítili, akoby boli obyvatelia Rapture, ale stále majú ambíciu.“

Jordan Thomas – kreatívny riaditeľ

Hrajte za občana Rapture rovnako, ako ustupuje občianska vojna, vaše súkromné ​​oddelenie funguje ako hlavné centrum módy, kde vám správa od Andrewa Ryana hovorí: „Rapture je tvoje“ a tvojou silou bude to, čo „obnovuje mesto“ “

Zvukový záznam poskytuje príbeh za každou postavou a vaši firemní priatelia v spoločnosti Sinclair Solutions poskytujú váš plazmid, bezplatný prototyp toho, čo je v hlavnej hre, keď vstúpite do hry. Môžete hrať: Sisters a Big Daddies: Počiatočná verzia mala deväť hráčov, ktorí bojovali ako Big Daddy, ale boli zrušení kvôli problémom s rovnováhou. Uvádzajú zoznam 11 strihačov, z ktorých každý má svoj vlastný jedinečný spodok, ktorý ich vedie pod voda do utópie. Obsadenie bolo navrhnuté na niekoľko mesiacov, aby sa našla správna harmónia medzi rozpoznaním ich ľudskosti a vysvetlením, že teraz zabíjajú psychopatov.

„Najťažšie je nechať hrateľné postavy, aby sa cítili ako obyvatelia Rapture, ale stále zostávajú ašpiračnými duchmi,“ vysvetlil Thomas. „Ľudia často hrajú zážitky z hry pre viacerých hráčov zameranej na doménu často preto, že sa snažia vyjadriť časť seba samého, že chcú byť silnejší, atraktívnejší alebo viac sexy. Takže ho nútiť do kostýmu splicer trvá niekoľko mesiacov. "

BioShock 2 Vyšlo to pred 10 rokmi: Bol multiplayer naozaj zlý? 2

(Obrazový kredit: 2K hry)

Nie každý je vážny

Satirová línia vždy prechádza bezútešným mixom randiánskeho tela a politického hrôzy BioShock a pokračovanie v legitímnej rovnováhe hrôzy s ľahkosťou od originálu po následné sledovanie a „Pád útržku“ nie je ľahké. ,

Jordan uviedol, že on a spoluautor Daniel Manley mali podozrenie z porovnania s Fallesom. 3 od Bethesdy, ktorý ich a Digital Extreme nariadil, aby prehĺbili propagandu a doručovanie správ pochádzajúcich od herných spoločností.

„Všetka komunikácia s hráčmi spoločnosti Sinclair Solutions je prezentovaná ako nad najlepší marketing navrhnutý tak, aby sa hráči cítili skôr ako zákazníci ako pešiakov,“ povedal Goode. „Ak prijmeme temnú komédiu, môžeme preskúmať túto tému spôsobom, ktorý je zaujímavý pre naše publikum, ale stále sa pohybuje. Na konci hry hráči zažijú, ako podniková chamtivosť a osobné záujmy vytvárajú prvého spojovateľa v službe Rapture. "

BioShock 2 Vyšlo to pred 10 rokmi: Bol multiplayer naozaj zlý? 3

(Obrazový kredit: 2K hry)

Vráťme sa na začiatok

Byť predponou umožňuje digitálnym extrémom pracovať nezávisle na vývoji matíc a skrutiek, opätovnom použití viacerých umiestnení a vizuálov z prvej hry, pretože 2K Marin navrhuje druhú výhodu pre druhú. Toto štúdio je schopné vylepšiť celý príbeh jemnejšími formami, nechávajúc odhaliť tajomstvá a ocenenia hráčskej základne.

„Pred BioShockom máme príležitosť ukázať, čo Fort Frolic, Arcadia, Nountu's Bounty a mnoho ďalších. Stále sú ťažko poškodené, ale nie úplne chaotické, “vysvetlil Goode. „Každá izba má svoj príbeh, dokonca aj v mnohých hráčoch. Na každej mape sú pokyny, aký bol život ľudí Rapture pred ich pádom. "

Napriek silnej kritike a predajom viac ako dva a pol milióna, BioShock 2 považovala za zlyhanie materskej spoločnosti 2K Take-Two Interactive a jordánsky tím sa rozpustil. Od tej doby sa táto hra stala kultom vďaka BioShock 2016: The Collection, ktorá remastarovala všetky tri hry BioShock a jej DLC pre moderný hardvér. Bohužiaľ, program Fall of Rapture bol prepustený od opätovného spustenia, takže k nemu môžete pristupovať iba prostredníctvom konzoly Xbox 360, PlayStation. 3, alebo neodstránenú verziu služby Steam.

BioShock 2 Vyšlo to pred 10 rokmi: Bol multiplayer naozaj zlý? 4

(Obrazový kredit: 2K hry)

Odolajte skúške času

O desať rokov neskôr je Jordánsko hrdé na to, čo 2K Marin a jeho kolegovia dosiahli, najmä vzhľadom na depresívne prostredie. Tento projekt ho spustil a mnohé jeho kariéry členov tímu, kde teraz vedie online hororový spisovateľ prežitia The Blackout Club.

Keď sa objavil nový BioShock, s niekoľkými nadriadenými v jeho funkčnom období, mal nejaké nápady, na čo by sa mala postaviť ďalšia splátka, počnúc úmyselnou zmenou usporiadania.

„Nechcem opakovať niečo zlé, čo sa stalo vo veľkom meste, aby som bol presný. V určitom okamihu musíte zastaviť pečiatku, “povedal. "Myslím, že sa vrátim na myseľ." Mojím záujmom je dostať ho z čistej bitky. Bol by som rád, keby sa zvýraznil režim turístico Tourist, o ktorom ľudia často hovoria. Násilie ako interpunkcia, nie úplné vety. "