Bezrámcový fotoaparát Canon EOS R s plným rámom by mal…

Od zavedenia fotoaparátov Canon EOS R a EOS RP sa robili špekulácie o ostatných fotoaparátoch s úplným rámom bez zrkadla. Namiesto toho sa spoločnosť Canon zamerala a priniesla nám značky EOS 90D a EOS M6 Mark II.

Zdá sa však, že všetka reč o bezrámovom karabíne Canon s vysokým rozlíšením obsahuje určitú pravdu. Online kamera Canon News zverejňuje podrobnosti o novom patente na obrazový snímač 83MP.

Ale to nie je všetko: deň po vydaní patentovej správy dostali zvesti spoločnosti Canon zoznam špecifikácií pre zrkadlové full-frame fotoaparáty od zdroja, o ktorom povedala, že je už po ruke.

Je väčší?

Podľa stránky fámy má nová kamera Canon pravdepodobne v krabici 80-megapixlový celoobvodový snímač, ktorý je „o niečo väčší“ ako EOS R a RP. Jeho priľnavosť by mala byť väčšia ako pri predchádzajúcich dvoch modeloch bez zrkadla s úplnou štruktúrou.

Zdá sa, že v tomto prípade existuje viac konštrukčných zmien: Canon Rumors uvádza, že zadná LCD obrazovka je tiež väčšia ako EOS R, spolu s väčším displejom, ktorý je podľa zdroja naklonený. Pokiaľ ide o túto časť, sme trochu skeptickí a mohla to byť originálna chyba a táto osoba by sa mohla obrátiť na LCD.

Mal by existovať „nový štýl pákového ovládača“, presne to, čo „nový štýl“ v súčasnosti nie je jasné, určite nás to zaujíma. K dispozícii je štandardný slot pre duálne karty SD, ale neexistujú žiadne špecifikácie pre aktuálne známe funkcie kamkordéra.

Ak sú fámy o tomto novom fotoaparáte pravdivé, spoločnosť Canon pravdepodobne nahradí súčasné úložisko DLSR s vysokým rozlíšením na celú obrazovku, EOS 5DS a EOS 5DS R 50MP, s možnosťami bezzrkadlového vysokého rozlíšenia.

Vzhľadom na to, že zdrojom je úplná zrkadlová obrazovka, spoločnosť Canon Rumors posúdila možnosť nového strelca EOS RS a predpokladá počiatočný plán na prvú polovicu roku 2020, ak je to len pred niekoľkými dňami. Japonské noviny informovali, že spoločnosť Canon „do roku 2021 uvedie na trh špičkový model zrkadlovej kamery s 35 mm obrazovým snímačom“.