Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Bezplatne spúšťa „Free Flex“, ponuku prenájmu mobilného telefónu s možnosťou nákupu a bez viazanosti


Ponuka Free Flex umožňuje každému spotrebiteľovi rozložiť cenu a chytrý telefón tým, že si ho prenajme a zároveň ponúkne jeho kúpu, kedykoľvek si to želá, a predovšetkým bez ohlásených dodatočných nákladov.

Free bol už popredným špecialistom na prenájom mobilných telefónov vo Francúzsku. Tento princíp, ktorý ponúka garanciu výmeny telefónov každých 24 mesiacov, zaväzuje účastníka počas celého tohto obdobia a často bol považovaný za finančne nevýhodný, okrem známych nákladov účtovaných v prípade zastavenia ponuky prenájmu. Prianím Xaviera Niela bolo nakopnúť do mraveniska a vniesť do praxe viac transparentnosti. A tiež ponúknuť verejnosti určitú presnosť. Zrodila sa teda ponuka predplatného Free Flex.

Prečítajte si tiež:
Objavte nové rozhranie Freebox OS: operačný systém Freebox Server

Požičovňa mobilných telefónov, ako to už funguje?

Ako je konkrétne zostavená ponuka Free Flex?

  • Požičiate si smartfón, napríklad Samsung Galaxy S21 na obdobie 24 mesiacov;
  • Pri objednávke zaplatíte sumu 199 eur. Táto suma sa líši v závislosti od smartfónu, ktorý chcete získať. Napríklad za 169 eur Galaxy S20 FE 5G, alebo len 35 eur za Xiaomi Redmi Note 10 5G;
  • V súlade s lízingom platíte každý mesiac vopred stanovenú sumu. 60,99 eur mesačne na 24 mesiacov za Redmi Note 10 5G, 19,99 eur mesačne za 2 rokov za iPhone 12 alebo 18 eur mesačne na 24 mesiacov za Galaxy S20 FE 5G, aby som vám dal niekoľko príkladov.

Prečítajte si tiež:
Zadarmo: upútavka pred oznámeniami „o transparentnosti“, ktoré chce Xavier Niel stále rozčuľovať?

Čo ak si však chcete smartfón kúpiť natrvalo?

Toto je miesto, kde Free začína meniť veci. Bolo to tak už predtým: jeho mobil je možné kedykoľvek kúpiť, rovnako ako ho môže účastník vrátiť, ak si to želá, na konci 24-mesačnej viazanosti. Ak sa však chce stať vlastníkom natrvalo, bude musieť vysporiadať len zostávajúcu možnosť kúpy.

Vezmite si príklad z Xiaomi Redmi Note 10 5G. Jeho konečná možnosť nákupu je stanovená na 26 eur. Toto je suma, ktorú budete musieť zaplatiť, ak chcete, aby bol mobil navždy váš, ak počkáte na 24-mesačnú dobu prenájmu. Ak si ho chcete kúpiť skôr, budete musieť zaplatiť zvyšné mesačné platby z oblasti predplatiteľa.

Spolu s počiatočnou sumou, mesačnými platbami a možnosťou nákupu vás Redmi Note 10 5G bude stáť 229 eur. Presne túto cenu uplatňuje oficiálny obchod Xiaomi, ako aj väčšina renomovaných a serióznych predajcov.

Prečítajte si tiež:
Freebox Pop víta novú verziu svojho diaľkového ovládača

Zadarmo uvádza na trh „primeranú cenu“ a obhajuje „bez záväzkov“

Free chce rozhodne ubezpečiť verejnosť o svojej túžbe uplatniť férovú cenu. Cena mobilu, čo potvrdzuje aj približne päťdesiat modelov už priložených k ponuke, je rozložená na 24 mesiacov zadarmo. Prevádzkovateľ jasne uvádza, že „ v prípade kúpy neplatíte za svoj mobil viac, ako je jeho skutočná cena “. Inými slovami, prenájom s možnosťou kúpy vás prinúti zaplatiť za mobil rovnakú cenu, ako keby ste platili v hotovosti.

S Free Flex chce operátor Xavier Niel ponúknuť svojim zákazníkom slobodu, ktorá im umožní prístup k smartfónu pri zachovaní nezáväzného balíka. Všetky mobilné programy teda zostávajú za rovnakú cenu aj pri prenájme. Buďte však opatrní, pretože iba predplatitelia, ktorí si predplatili bezplatný balík (90,99 eur mesačne pre predplatiteľov Freebox Pop; 15,99 eur pre ostatných predplatiteľov Freeboxu; a 19,99 eur len pre mobilných predplatiteľov) alebo Free Series (9,99 eur mesačne počas 1 rok) môže využívať bezplatný Flex. Slávny mobilný plán na 2 eur je vyňatá z pôsobnosti Flex.

FreeFlex

The Mobilné plány preto zostávajú za rovnakú cenu s Free Flex.
Neexistujú žiadne skryté náklady: predplatiteľ presne vie, čo platí,
vďaka samostatným mesačným platbám za balík na jednej strane a
telefón na druhej strane
poznámky Zadarmo.

Ponuka Free Flex má byť aj „zodpovedná“ v súlade s dobou obehového hospodárstva. Operátor ponúka nové aj repasované mobily. Zberné boxy sú tiež inštalované vo všetkých bezplatných predajniach v krajine v spolupráci s Les Ateliers du Bocage.

Free Flex: Odpovede Xaviera Niela a Thomasa Reynauda na vaše otázky (rozhovor)

Bezplatne spúšťa „Free Flex“, ponuku prenájmu mobilného telefónu s možnosťou nákupu a bez viazanosti 1

Zakladateľ skupiny Iliad Xavier Niel a jej výkonný riaditeľ Thomas Reynaud informovali Clubic o spustení ponuky mobilného prenájmu s možnosťou nákupu u operátora: Free Flex.
Čítaj viac

Zdroj: Bezplatná tlačová správa