Bezpe─Źnos┼ą: Klav├şrne dla┼żdice 2 a aplik├ície gepardov s├║ vyraden├ę z Obchodu Play a odin┼ítalujte ich r├Żchlo!

Takmer v┼íetky aplik├ície Cheetah Mobile boli pr├íve zamietnut├ę Google Play Store, V ot├ízke: boli by pokryt├ş adwarom. Google, ktor├Ż vydavate─ża vidite─żne zavolal, aby objednal nieko─żkokr├ít, sa unavil a rozhodol sa v┼íetko odstr├íni┼ą.

malware android exodus 25 aplikácie obchodov Google Play

Nach├ídza sa v Pekingu (─î├şna) Gepard Mobile tvrdil najmenej 634 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov akt├şvny v janu├íri 2017. Dl┼ż├şme mu hry ako Big Bang 2048, Piano Tiles 2: Nedot├Żkajte sa bielej dla┼żdice 2, Rolling Sky a cel├Ż rad aplik├íci├ş, ktor├ę maj├║ zv├Ż┼íi┼ą v├Żkon mobiln├ęho telef├│nu (Battery Doctor, Clean Master, CM Speed ÔÇőÔÇőBooster …). Spolo─Źnos┼ą, ktor├í je skuto─Źn├Żm kolosom webu, m├í ve─ża str├ínok pre v├Żvoj├írov hier a aplik├íci├ş.

20. febru├íra v┼íak spolo─Źnos┼ą Google ozn├ímila, ┼że zo svojho Obchodu Play odstr├ínila 600 ┼íkodliv├Żch aplik├íci├ş. Medzi nich, obrie Mountain View, samozrejme patrili aplik├ície Gepard Mobile, preto┼że ┼żiadna z aplik├íci├ş vydavate─ża nie je teraz pr├şstupn├í prostredn├şctvom obchodu s aplik├íciami.

Klav├şrne dla┼żdice 2 a v┼íetky aplik├ície Gepard Mobile v h─żad├í─Źiku Google

Pr├íve teraz, z obchodu Play nie s├║ preto pr├şstupn├ę ┼żiadne ─Ćal┼íie aplik├ície editora gepardov, D├┤vodom tohto vyl├║─Źenia je pravdepodobne skuto─Źnos┼ą, ┼że tieto aplik├ície zobrazuj├║ nadmern├║ reklamu. Pam├Ątajte tie┼ż, ┼że u┼ż boli vzat├ş do vrecka ┼í├şren├şm u┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov bez ich s├║hlasu. Nie menej ako 45 aplik├íci├ş boli ned├ívno stiahnut├ę a zd├í sa, ┼że a┼ż teraz zostan├║ niektor├ę virtu├ílne kl├ívesnice zo s├ęrie Real 3D Keyboard Theme.

Na strane geparda nebola zverejnen├í ┼żiadna ofici├ílna reakcia. Od tohto p├şsania sa franc├║zska str├ínka vydavate─ża na─Ćalej prep├íja s obchodom Play a s┼ąahuje Clean Master, CM Security alebo CM Launcher 3D. Na svojej anglickej str├ínke v┼íak vydavate─ż teraz zobraz├ş nasleduj├║ce upozornenie: ÔÇ×Ofici├ílna spr├íva: najnov┼íiu verziu aplik├ície m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą kliknut├şm na Stiahnite si APK, Ak existuj├║ bezpe─Źnostn├ę pripomenutia, povo─żte povolenia. "

Ako u┼ż bolo spomenut├ę Pol├şcia Android, t├íto manipul├ícia je e┼íte nebezpe─Źnej┼íia ako s┼ąahovanie aplik├íci├ş z Obchodu Play, preto┼że vydavate─ż do nej m├┤┼że integrova┼ą ak├Żko─żvek malware bez toho, aby musel podst├║pi┼ą kontrolu od spolo─Źnosti Google. Upozor┼łujeme tie┼ż, ┼że vydavate─ż je st├íle v App Store.

Ak m├íte jednu z editorsk├Żch aplik├íci├ş Cheetah Mobile, odpor├║─Źame v├ím, aby ste opatrne a neodkladne odin┼ítalovali v┼íetky editorsk├ę aplik├ície, ─Źak├í sa dozvedie┼ą viac od jednej z oboch str├ín.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: zranite─żnos┼ą siete Wi-Fi ovplyv┼łuje viac ako miliardu telef├│nov iPhone a iPhone smartphones Android, s├║rne aktualizovan├ę