Bezlepkový: najlepšia aplikácia pre ľudí s celiakiou

Odhaduje sa, že jedno percento svetovej populácie trpí celiakiou. Mnoho pacientov však ani nevie, že trpí týmto ochorením, ktoré je sprevádzané bolestivými príznakmi a môže byť zamieňané s inými chorobami. Jedinou liečbou celiakie je bezlepková strava. Je veľmi dôležité, aby ľudia s touto chorobou mali úplné informácie o potravinách, ktoré budú jesť, o rôznych ponukách a miestach, kde môžu bezpečne jesť. Zostavili sme zoznam najlepšia aplikácia pre Android pre ľudí s celiakiou,

Život s celiakiou

Aké potraviny obsahuje lepok? Celiakia je permanentná autoimunitná intolerancia na lepok, proteín nachádzajúci sa v pšenici, ovse a raži. Toto je ešte častejšie u ľudí s genetickou predispozíciou k chorobe alebo, inými slovami, u blízkych príbuzných, ktorí majú tiež celiakiu. Je to choroba, ktorá poškodzuje tenké črevo a mení vstrebávanie vitamínov, minerálov a ďalších živín v potravinách.

Ako som už povedal, jediné ošetrenie je Bezlepková strava. Pre mnohých ľudí to nie je ľahké, ale existuje mnoho spôsobov použitia, ktoré majú za cieľ uľahčiť život, keď idú jesť alebo vyskúšať nový recept. Zostavili sme teda zoznam najlepších aplikácií kompatibilných s celiakmi s pohodlím a pohodlím smartfónu.

Bezplatná aplikácia pre ľudí s celiakiou

Šťastná krava

Jednou z najlepších aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť pri neznášanlivosti lepku, je Šťastná krava Dobré hľadanie reštaurácií a bezlepkových potravín. Funguje tiež pre vegánov alebo vegetariánov. Ponúka interaktívnu mapu a ľahko sa používa. Po stiahnutí aplikácie a zadaní svojej polohy vo vyhľadávacom paneli si musíte vybrať z možností ponúkaných v reštauráciách, supermarketoch alebo obchodoch, ktoré ponúkajú výrobky bezlepkové.

V tejto aplikácii si môžete zvoliť maximálnu vzdialenosť, v ktorej chcete nájsť výrobky bez lepku, a tiež môžete filtrovať podľa druhu jedla. Symbol sa zobrazuje priamo na mape, kde sa nachádza táto reštaurácia, kaviareň, bar alebo cukrárstvo. Môžete tiež otvoriť celú ponuku a rozhodnúť sa, či sa vám možnosti páčia alebo nie.

Šťastná krava je prítomný vo viac ako 180 krajinách Preto je veľmi užitočné, ak nie ste vo svojom meste a nechcete pri jedle nepríjemné prekvapenia. Už vopred viete, ktoré reštaurácie ponúkajú bezlepkové jedlo a dokážu naplánovať cestu oveľa lepšie, bez strachu z nebezpečných príznakov. (Stiahnuť ▼)

Happy Cow Android

Singlu10

Toto je veľmi užitočný nástroj pre každého, kto musí byť prísne bezlepkový. Rovnako ako Happy Cow môžete takmer nájsť a nájsť. 000 spoločností (reštaurácie, hotely, supermarkety), v ktorých nájdete jedlá bezlepkové, dezerty, špeciálne výrobky atď. S tým povedal, app oveľa menší polomer vyhľadávania, s ďalšími výsledkami v Španielsku. Našťastie sa táto aplikácia vzťahovala na niekoľko spoločností v iných krajinách.

Má však ďalšie vlastnosti. užitočné vo všetkých krajinách: Singlu10 ponúka a Klasifikácia potravín Môžete teda rýchlo skontrolovať obsah lepku a rýchlo zistiť, či produkt, ktorý chcete jesť, obsahuje lepok. V tejto aplikácii sú zahrnuté všetky typy nadnárodných značkových výrobkov.

Bezlepkový: najlepšia aplikácia pre ľudí s celiakiou 1

Je to nevyhnutnosť pre nakupovanie, pretože pomocou tejto aplikácie môžete zabrániť nepríjemným prekvapeniam, keď sa vrátite domov a začnete variť. Zahŕňa to snímač čiarových kódov, ktorý umožňuje rýchly prístup k informáciám o konkrétnych produktoch bez toho, aby ste museli prehľadávať databázu. Naskenované potraviny môžete uložiť aj ako obľúbené, ak ich pravidelne kupujete alebo nechcete o ne prísť. Táto aplikácia pravidelne aktualizované Ďakujeme za spoluprácu výrobcu, ktorý varuje pred zmenami, ktoré môžu ovplyvniť niekoho, kto je bezlepkový. (Stiahnuť ▼)

(začlenenie) https://www.youtube.com/watch?v=8CA7lMFsjLQ (/ začlenenie)

Zoznam mojich potravinových intolerancií

Táto aplikácia je nielen skvelá pre ľudí s celiakiou, ale je tiež vynikajúcou voľbou pre zistenie, aké potraviny môžete jesť a ktoré nemôžete. Potravinové alergie alebo neznášanlivosť. To je veľmi užitočné pre tých, ktorí boli nedávno diagnostikovaní a potrebujú podporu. Zistite, aké potraviny môžete a nemôžete jesť, Alebo ak existuje jedlo, ktoré ste nikdy neskúšali a chcete vedieť, či vám to vadí. Ak neznášate laktózu, fruktózu, histamín, lepok, sorbitol alebo kyselinu salicylovú so zoznamom netolerantných potravín, nebudete mať problém so stravou bez alergénov a nebudete vedieť, čo môžete a nemôžete jesť.

Po otvorení aplikácie môžeš si vybrať intolerancia (V tomto prípade je to lepok, keď hovoríme o celiakii) a vypočítavame kompatibilitu s akýmkoľvek jedlom. Inými slovami, ak hľadáte nejaký druh jedla, zistite, ako ho odporúčate z dôvodu neznášanlivosti. Varovania sa zobrazujú farebne. a pohybuje sa od zelenej (vysoká tolerancia) po žltú, oranžovú a červenú (nemôžete ju konzumovať). V niektorých prípadoch môžete tiež definovať svoju vlastnú úroveň neznášanlivosti, ak nesúhlasíte s výsledkami aplikácie. Napríklad, ak väčšina ľudí dokáže tolerovať tento druh jedla, nie je to pre vás. Takto si to vždy pamätáte.

Zoznam mojich potravinových intolerancií "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21203

Pomocou tejto aplikácie je ľahké prehľadávať rôzne kategórie a Vyhľadajte medzi tisíckami potravín všetkého druhu. Toto je jedna z najlepších aplikácií pre ľudí s celiakiou, pretože to vždy naznačuje, čo jesť, a tiež poskytuje výživové informácie o požadovanej zložke. Rovnako ako mnoho podobných aplikácií, Môžete ušetriť jedlo Pokúsili ste sa spomenúť si, či tieto alebo iné potraviny fungujú pri vašej strave. Stačí sa obrátiť na Register potravinovej intolerancie, aby ste zistili, či je materiál vhodný pre ľudí s celiakiou alebo inou intoleranciou. (Stiahnuť ▼)

Všetko, čo môžem jesť, je lepková aplikácia "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21202

Nájdite ma bez lepku

Toto je jedna z najlepších aplikácií pre ľudí s celiakiou, ak chcete Nájdite reštaurácie s bezlepkovými možnosťami menu. Tento užitočný nástroj vám pomôže udržať si stravu, aj keď ste pri jedle, choďte do iného mesta alebo s priateľmi. Musíte iba vyhľadať konkrétne miesto a zobraziť všetky miesta na mape, ktoré ponúkajú bezlepkové alternatívy na obed alebo večeru. Nájdete tu najrôznejšie reštaurácie, reštaurácie s rýchlym občerstvením, bary, kaviarne alebo supermarkety, kde môžete ľahko najesť alebo nakupovať. A táto aplikácia je k dispozícii. V rôznych mestách

Ponúka rôzne možnosti na výber a je možné zvoliť prvotriednu reštauráciu so špeciálnymi parametrami: bezlepkové reštaurácie blízko 100% alebo klasifikované ako najlepšia voľba pre ľudí trpiacich celiakmi, podľa odborníkov a ďalších používateľov aplikácie. používateľa môže uverejňovať komentáre a fotografie jedlá ako TripAdvisor, vďaka ktorým je táto komunita dôležitá pri hľadaní najlepších miest na návštevu. (Stiahnuť ▼)

Nájdite ma bez lepku "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21206

Bezlepkový skener

Ako už názov napovedá, táto aplikácia je Skener, ktorý vás upozorní na jedlo, ktoré chcete jesť, je vhodný pre bezlepkovú diétu alebo inak tomu zabrániť, aby ste si nevšimli žiadny z negatívnych symptómov spojených s chorobou. Toto je veľmi základná aplikácia Žiadny problém Jedná sa o jednoduchý skener čiarových kódov, ktorý umožňuje rýchlo a ľahko skenovať všetky produkty. Ponúka rozsiahlu databázu rôznych jedál.

Existujú dva spôsoby použitia tejto aplikácie: Do vyhľadávacieho nástroja zadajte názov potraviny Alebo naskenujte čiarový kód aplikácie a okamžite zistite, či je jedlo bezlepkové alebo nie. (Stiahnuť ▼)

Bezlepkový skener "width =" 750 "height =" 666 "class =" alignnone size wp-image-21205

lahodný

Yummy je jednou z najlepších aplikácií na varenie pre Android. Najlepšie zo všetkého je, že ponúka veľa kulinárskych nápadov. Všetky druhy bezlepkových receptov. Pomocou tejto aplikácie môžete každý deň nájsť tisíce receptov. Je to však užitočné, ak má niekto z vašej rodiny celiakiu a potrebuje za ňu variť. Ak chcete vyhľadávať všetky typy receptov, jednoducho vyberte Vo vyhľadávacom paneli je položka „Bezlepková“ a automaticky filtruje všetky dostupné možnosti.

Toto je jedna z najlepších aplikácií na varenie na trhu, ktorá ponúka podrobné videá, písomné vysvetlenia, zoznamy zložiek a dokonca krátke videoklipy, ktoré ilustrujú pokyny. Existuje celý rad receptov na celiakiu, ako sú dezerty, občerstvenie a predjedlá. Môžete tiež filtrovať podľa niekoľkých parametrov: v závislosti od úrovne obtiažnosti, Druh jedla (raňajky, obed atď.) Alebo Krajina pôvodu (Mexiko, Taliansko, Grécko atď.) Pri použití filtrov v programe Tasty nájdete všetky výsledky podľa toho, čo hľadáte, a nestrácajte čas hľadaním všetkých nekonečných možností, ktoré ponúka aplikácia. Môžete tiež skontrolovať, ktoré sa vám najviac páčia, v časti „Môj recept“, takže ich môžete kedykoľvek znova použiť, kedykoľvek budete pripravení variť. (Stiahnuť ▼)

Aplikácia bez chutného lepku "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size wp-image-21207