Bezlepkov├Ż: najlep┼íia aplik├ícia pre ─żud├ş s celiakiou

Odhaduje sa, ┼że jedno percento svetovej popul├ície trp├ş celiakiou. Mnoho pacientov v┼íak ani nevie, ┼że trp├ş t├Żmto ochoren├şm, ktor├ę je sprev├ídzan├ę bolestiv├Żmi pr├şznakmi a m├┤┼że by┼ą zamie┼łan├ę s in├Żmi chorobami. Jedinou lie─Źbou celiakie je bezlepkov├í strava. Je ve─żmi d├┤le┼żit├ę, aby ─żudia s touto chorobou mali ├║pln├ę inform├ície o potravin├ích, ktor├ę bud├║ jes┼ą, o r├┤znych ponuk├ích a miestach, kde m├┤┼żu bezpe─Źne jes┼ą. Zostavili sme zoznam najlep┼íia aplik├ícia pre Android pre ─żud├ş s celiakiou,

┼Żivot s celiakiou

Ak├ę potraviny obsahuje lepok? Celiakia je permanentn├í autoimunitn├í intolerancia na lepok, prote├şn nach├ídzaj├║ci sa v p┼íenici, ovse a ra┼żi. Toto je e┼íte ─Źastej┼íie u ─żud├ş s genetickou predispoz├şciou k chorobe alebo, in├Żmi slovami, u bl├şzkych pr├şbuzn├Żch, ktor├ş maj├║ tie┼ż celiakiu. Je to choroba, ktor├í po┼íkodzuje tenk├ę ─Źrevo a men├ş vstreb├ívanie vitam├şnov, miner├ílov a ─Ćal┼í├şch ┼żiv├şn v potravin├ích.

Ako som u┼ż povedal, jedin├ę o┼íetrenie je Bezlepkov├í strava. Pre mnoh├Żch ─żud├ş to nie je ─żahk├ę, ale existuje mnoho sp├┤sobov pou┼żitia, ktor├ę maj├║ za cie─ż u─żah─Źi┼ą ┼żivot, ke─Ć id├║ jes┼ą alebo vysk├║┼ía┼ą nov├Ż recept. Zostavili sme teda zoznam najlep┼í├şch aplik├íci├ş kompatibiln├Żch s celiakmi s pohodl├şm a pohodl├şm smartf├│nu.

Bezplatn├í aplik├ícia pre ─żud├ş s celiakiou

┼á┼ąastn├í krava

Jednou z najlep┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri nezn├í┼íanlivosti lepku, je ┼á┼ąastn├í krava Dobr├ę h─żadanie re┼ítaur├íci├ş a bezlepkov├Żch potrav├şn. Funguje tie┼ż pre veg├ínov alebo vegetari├ínov. Pon├║ka interakt├şvnu mapu a ─żahko sa pou┼ż├şva. Po stiahnut├ş aplik├ície a zadan├ş svojej polohy vo vyh─żad├ívacom paneli si mus├şte vybra┼ą z mo┼żnost├ş pon├║kan├Żch v re┼ítaur├íci├ích, supermarketoch alebo obchodoch, ktor├ę pon├║kaj├║ v├Żrobky bezlepkov├ę.

V tejto aplik├ícii si m├┤┼żete zvoli┼ą maxim├ílnu vzdialenos┼ą, v ktorej chcete n├íjs┼ą v├Żrobky bez lepku, a tie┼ż m├┤┼żete filtrova┼ą pod─ża druhu jedla. Symbol sa zobrazuje priamo na mape, kde sa nach├ídza t├íto re┼ítaur├ícia, kaviare┼ł, bar alebo cukr├írstvo. M├┤┼żete tie┼ż otvori┼ą cel├║ ponuku a rozhodn├║┼ą sa, ─Źi sa v├ím mo┼żnosti p├í─Źia alebo nie.

┼á┼ąastn├í krava je pr├ştomn├Ż vo viac ako 180 krajin├ích Preto je ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ak nie ste vo svojom meste a nechcete pri jedle nepr├şjemn├ę prekvapenia. U┼ż vopred viete, ktor├ę re┼ítaur├ície pon├║kaj├║ bezlepkov├ę jedlo a dok├í┼żu napl├ínova┼ą cestu ove─ża lep┼íie, bez strachu z nebezpe─Źn├Żch pr├şznakov. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

Happy Cow Android

Singlu10

Toto je ve─żmi u┼żito─Źn├Ż n├ístroj pre ka┼żd├ęho, kto mus├ş by┼ą pr├şsne bezlepkov├Ż. Rovnako ako Happy Cow m├┤┼żete takmer n├íjs┼ą a n├íjs┼ą. 000 spolo─Źnost├ş (re┼ítaur├ície, hotely, supermarkety), v ktor├Żch n├íjdete jedl├í bezlepkov├ę, dezerty, ┼ípeci├ílne v├Żrobky at─Ć. S t├Żm povedal, app ove─ża men┼í├ş polomer vyh─żad├ívania, s ─Ćal┼í├şmi v├Żsledkami v ┼ápanielsku. Na┼í┼ąastie sa t├íto aplik├ícia vz┼ąahovala na nieko─żko spolo─Źnost├ş v in├Żch krajin├ích.

M├í v┼íak ─Ćal┼íie vlastnosti. u┼żito─Źn├ę vo v┼íetk├Żch krajin├ích: Singlu10 pon├║ka a Klasifik├ícia potrav├şn M├┤┼żete teda r├Żchlo skontrolova┼ą obsah lepku a r├Żchlo zisti┼ą, ─Źi produkt, ktor├Ż chcete jes┼ą, obsahuje lepok. V tejto aplik├ícii s├║ zahrnut├ę v┼íetky typy nadn├írodn├Żch zna─Źkov├Żch v├Żrobkov.

Bezlepkov├Ż: najlep┼íia aplik├ícia pre ─żud├ş s celiakiou 1

Je to nevyhnutnos┼ą pre nakupovanie, preto┼że pomocou tejto aplik├ície m├┤┼żete zabr├íni┼ą nepr├şjemn├Żm prekvapeniam, ke─Ć sa vr├ítite domov a za─Źnete vari┼ą. Zah┼Ľ┼ła to sn├şma─Ź ─Źiarov├Żch k├│dov, ktor├Ż umo┼ż┼łuje r├Żchly pr├şstup k inform├íci├ím o konkr├ętnych produktoch bez toho, aby ste museli preh─żad├íva┼ą datab├ízu. Naskenovan├ę potraviny m├┤┼żete ulo┼żi┼ą aj ako ob─ż├║ben├ę, ak ich pravidelne kupujete alebo nechcete o ne pr├şs┼ą. T├íto aplik├ícia pravidelne aktualizovan├ę ─Äakujeme za spolupr├ícu v├Żrobcu, ktor├Ż varuje pred zmenami, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą niekoho, kto je bezlepkov├Ż. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

(za─Źlenenie) https://www.youtube.com/watch?v=8CA7lMFsjLQ (/ za─Źlenenie)

Zoznam mojich potravinov├Żch intoleranci├ş

T├íto aplik├ícia je nielen skvel├í pre ─żud├ş s celiakiou, ale je tie┼ż vynikaj├║cou vo─żbou pre zistenie, ak├ę potraviny m├┤┼żete jes┼ą a ktor├ę nem├┤┼żete. Potravinov├ę alergie alebo nezn├í┼íanlivos┼ą. To je ve─żmi u┼żito─Źn├ę pre t├Żch, ktor├ş boli ned├ívno diagnostikovan├ş a potrebuj├║ podporu. Zistite, ak├ę potraviny m├┤┼żete a nem├┤┼żete jes┼ą, Alebo ak existuje jedlo, ktor├ę ste nikdy nesk├║┼íali a chcete vedie┼ą, ─Źi v├ím to vad├ş. Ak nezn├í┼íate lakt├│zu, frukt├│zu, histam├şn, lepok, sorbitol alebo kyselinu salicylov├║ so zoznamom netolerantn├Żch potrav├şn, nebudete ma┼ą probl├ęm so stravou bez alerg├ęnov a nebudete vedie┼ą, ─Źo m├┤┼żete a nem├┤┼żete jes┼ą.

Po otvoren├ş aplik├ície m├┤┼że┼í si vybra┼ą intolerancia (V tomto pr├şpade je to lepok, ke─Ć hovor├şme o celiakii) a vypo─Ź├ştavame kompatibilitu s ak├Żmko─żvek jedlom. In├Żmi slovami, ak h─żad├íte nejak├Ż druh jedla, zistite, ako ho odpor├║─Źate z d├┤vodu nezn├í┼íanlivosti. Varovania sa zobrazuj├║ farebne. a pohybuje sa od zelenej (vysok├í tolerancia) po ┼żlt├║, oran┼żov├║ a ─Źerven├║ (nem├┤┼żete ju konzumova┼ą). V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żete tie┼ż definova┼ą svoju vlastn├║ ├║rove┼ł nezn├í┼íanlivosti, ak nes├║hlas├şte s v├Żsledkami aplik├ície. Napr├şklad, ak v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş dok├í┼że tolerova┼ą tento druh jedla, nie je to pre v├ís. Takto si to v┼żdy pam├Ąt├íte.

Zoznam mojich potravinov├Żch intoleranci├ş "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21203

Pomocou tejto aplik├ície je ─żahk├ę preh─żad├íva┼ą r├┤zne kateg├│rie a Vyh─żadajte medzi tis├şckami potrav├şn v┼íetk├ęho druhu. Toto je jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre ─żud├ş s celiakiou, preto┼że to v┼żdy nazna─Źuje, ─Źo jes┼ą, a tie┼ż poskytuje v├Ż┼żivov├ę inform├ície o po┼żadovanej zlo┼żke. Rovnako ako mnoho podobn├Żch aplik├íci├ş, M├┤┼żete u┼íetri┼ą jedlo Pok├║sili ste sa spomen├║┼ą si, ─Źi tieto alebo in├ę potraviny funguj├║ pri va┼íej strave. Sta─Ź├ş sa obr├íti┼ą na Register potravinovej intolerancie, aby ste zistili, ─Źi je materi├íl vhodn├Ż pre ─żud├ş s celiakiou alebo inou intoleranciou. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

V┼íetko, ─Źo m├┤┼żem jes┼ą, je lepkov├í aplik├ícia "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21202

Nájdite ma bez lepku

Toto je jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre ─żud├ş s celiakiou, ak chcete N├íjdite re┼ítaur├ície s bezlepkov├Żmi mo┼żnos┼ąami menu. Tento u┼żito─Źn├Ż n├ístroj v├ím pom├┤┼że udr┼ża┼ą si stravu, aj ke─Ć ste pri jedle, cho─Ćte do in├ęho mesta alebo s priate─żmi. Mus├şte iba vyh─żada┼ą konkr├ętne miesto a zobrazi┼ą v┼íetky miesta na mape, ktor├ę pon├║kaj├║ bezlepkov├ę alternat├şvy na obed alebo ve─Źeru. N├íjdete tu najr├┤znej┼íie re┼ítaur├ície, re┼ítaur├ície s r├Żchlym ob─Źerstven├şm, bary, kaviarne alebo supermarkety, kde m├┤┼żete ─żahko najes┼ą alebo nakupova┼ą. A t├íto aplik├ícia je k dispoz├şcii. V r├┤znych mest├ích

Pon├║ka r├┤zne mo┼żnosti na v├Żber a je mo┼żn├ę zvoli┼ą prvotriednu re┼ítaur├íciu so ┼ípeci├ílnymi parametrami: bezlepkov├ę re┼ítaur├ície bl├şzko 100% alebo klasifikovan├ę ako najlep┼íia vo─żba pre ─żud├ş trpiacich celiakmi, pod─ża odborn├şkov a ─Ćal┼í├şch pou┼ż├şvate─żov aplik├ície. pou┼ż├şvate─ża m├┤┼że uverej┼łova┼ą koment├íre a fotografie jedl├í ako TripAdvisor, v─Ćaka ktor├Żm je t├íto komunita d├┤le┼żit├í pri h─żadan├ş najlep┼í├şch miest na n├ív┼ítevu. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

Nájdite ma bez lepku "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size-full wp-image-21206

Bezlepkov├Ż skener

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, t├íto aplik├ícia je Skener, ktor├Ż v├ís upozorn├ş na jedlo, ktor├ę chcete jes┼ą, je vhodn├Ż pre bezlepkov├║ di├ętu alebo inak tomu zabr├íni┼ą, aby ste si nev┼íimli ┼żiadny z negat├şvnych sympt├│mov spojen├Żch s chorobou. Toto je ve─żmi z├íkladn├í aplik├ícia ┼Żiadny probl├ęm Jedn├í sa o jednoduch├Ż skener ─Źiarov├Żch k├│dov, ktor├Ż umo┼ż┼łuje r├Żchlo a ─żahko skenova┼ą v┼íetky produkty. Pon├║ka rozsiahlu datab├ízu r├┤znych jed├íl.

Existuj├║ dva sp├┤soby pou┼żitia tejto aplik├ície: Do vyh─żad├ívacieho n├ístroja zadajte n├ízov potraviny Alebo naskenujte ─Źiarov├Ż k├│d aplik├ície a okam┼żite zistite, ─Źi je jedlo bezlepkov├ę alebo nie. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

Bezlepkov├Ż skener "width =" 750 "height =" 666 "class =" alignnone size wp-image-21205

lahodn├Ż

Yummy je jednou z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na varenie pre Android. Najlep┼íie zo v┼íetk├ęho je, ┼że pon├║ka ve─ża kulin├írskych n├ípadov. V┼íetky druhy bezlepkov├Żch receptov. Pomocou tejto aplik├ície m├┤┼żete ka┼żd├Ż de┼ł n├íjs┼ą tis├şce receptov. Je to v┼íak u┼żito─Źn├ę, ak m├í niekto z va┼íej rodiny celiakiu a potrebuje za ┼łu vari┼ą. Ak chcete vyh─żad├íva┼ą v┼íetky typy receptov, jednoducho vyberte Vo vyh─żad├ívacom paneli je polo┼żka ÔÇ×Bezlepkov├íÔÇť a automaticky filtruje v┼íetky dostupn├ę mo┼żnosti.

Toto je jedna z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na varenie na trhu, ktor├í pon├║ka podrobn├ę vide├í, p├şsomn├ę vysvetlenia, zoznamy zlo┼żiek a dokonca kr├ítke videoklipy, ktor├ę ilustruj├║ pokyny. Existuje cel├Ż rad receptov na celiakiu, ako s├║ dezerty, ob─Źerstvenie a predjedl├í. M├┤┼żete tie┼ż filtrova┼ą pod─ża nieko─żk├Żch parametrov: v z├ívislosti od ├║rovne obtia┼żnosti, Druh jedla (ra┼łajky, obed at─Ć.) Alebo Krajina p├┤vodu (Mexiko, Taliansko, Gr├ęcko at─Ć.) Pri pou┼żit├ş filtrov v programe Tasty n├íjdete v┼íetky v├Żsledky pod─ża toho, ─Źo h─żad├íte, a nestr├ícajte ─Źas h─żadan├şm v┼íetk├Żch nekone─Źn├Żch mo┼żnost├ş, ktor├ę pon├║ka aplik├ícia. M├┤┼żete tie┼ż skontrolova┼ą, ktor├ę sa v├ím najviac p├í─Źia, v ─Źasti ÔÇ×M├┤j receptÔÇť, tak┼że ich m├┤┼żete kedyko─żvek znova pou┼żi┼ą, kedyko─żvek budete pripraven├ş vari┼ą. (Stiahnu┼ą Ôľ╝)

Aplik├ícia bez chutn├ęho lepku "width =" 750 "height =" 667 "class =" alignnone size wp-image-21207