Bezdrôtový Android Auto sa rozširuje do 15 krajín v Strednej a Južnej Amerike

Android Auto zostal nehybný po väčšiu časť svojej existencie, ale Google začal venovať pozornosť neskoro. Pred nedávnom to bola veľká prestavba a Asistent Driving Mode je nastavený tak, aby nahradil režim smartfónov Auto – aj keď spoločnosti Google sa nám stále podarilo zmiasť nás všetky jeho mätúcou implementáciou. Možnosti bezdrôtového pripojenia spoločnosti Auto nedávno posilnili dosah telefónov Samsung a táto funkcia teraz zasahuje viac ako tucet nových krajín.

Google práve aktualizoval stránku podpory, aby zobrazila zoznam všetkých krajín, v ktorých môže Android Auto pracovať bezdrôtovo. Až donedávna boli na zozname iba tri severoamerické krajiny – Kanada, Mexiko a Spojené štáty americké, ktoré sa teraz rozšírili o ďalších 15 krajín Strednej a Južnej Ameriky, pričom ich celkový počet predstavuje 18. Ide o všetky trhy, ktoré sa práve pripojili:

Argentína Bolívia Brazília Čile Kolumbia Kostarika Dominikánska republika Ekvádor Guatemala Panama Paraguaj Peru Portoriko Uruguaj Venezuela

Bezdrôtové pripojenie odstraňuje ďalší krok spočívajúci v nutnosti pripojenia telefónu k hlavnej jednotke vozidla každý deň pred jazdou. Účelom je zabezpečiť plynulý zážitok, pretože spojenie sa vytvára automaticky prostredníctvom Wi-Fi Direct. Táto schopnosť si vyžaduje nové hlavné jednotky – ktoré sú často drahé – a nemožno ich preniesť na staršie jednotky (alebo autá), ktoré podporujú iba káblové riešenie. Okrem toho je bezdrôtové auto v súčasnosti podporované hrstkou prémií smartphones, napriek dlhodobému návrhu spoločnosti Google na vyššiu dostupnosť.

Android Auto - Mapy Google, médiá a správy

Android Auto - Mapy Google, médiá a správy

Skúste postupovať