Baldurova brána 3 odhalila hrateľnosť a vyzerá veľkolepo!

Baldurova brána 3 odhaľuje, do akej miery hra prináša viac aktívnych prvkov D&D. ako údaje d20. a interaktivita s prostredím

Baldurova brána 3 (alebo Baldurova brána III) je jednou z najočakávanejších hier pre fanúšikov RPG v roku 2020. Vyvinula ju Larian Studios, nové hra prináša koreňu veľmi vítanú podobnosť s iným titulom z toho istého štúdia, Božstvo: Pôvodný hriech 2, ktorá sa považuje za jednu z najlepších počítačových hier na hranie rolí. A zdá sa, že sľubuje prekročiť očakávania mnohých.

Ukazuje sa, že počas PAX East 2020, Baldurova brána 3 mal okrem úvodného videa odhalený hrateľnosť zobrazený prvýkrát a internet bol touto novinkou zbláznený. Ale prečo sa tejto hre dostáva toľko pozornosti?

Kombinácia úspechu a RPG

Úspech Baldurova brána 3 musí z veľkej časti robiť kombináciu ťahovej hry, ktorá sa objavila vo svete kúpanom v odkazoch, pravidlách a systémoch slávnej D & D, to znamená, Dungeons and Dragons, Okrem toho, samozrejme, už prepadne krásny vzhľad s realistickou grafikou, aj keď je stále vo vývoji.

sistema hry sa podobá iným titulom štúdia s kontrolou 2 znaky pre miestne hry a samotáraa dokonca 4 znaky pre multiplayer družstvá. ďalej Baldurova brána 3 stále dodáva prvok, ktorý je v podstate symbolom RPG hier: D20 die.

Počas hry sú niektoré akcie závislé od počtu kociek a pozorovanie, ako sa točí na obrazovke, čakanie na dobrý výsledok je zážitok, ktorý hráčom priblíži pocit v klasickom RPG stola.

Baldurova brána vo zvislej polohe 3

V Baldurovej bráne 3, je možné robiť skoky, ale buďte opatrní, pretože môžu byť smrtiaceV Baldurovej bráne 3, je možné robiť skoky, ale buďte opatrní, pretože môžu byť smrtiace

Ďalším zaujímavým bodom v hre sú mapy a tzv. „Vertikálnosť“ hry. To znamená, že je možné zmeniť úroveň terénu skokmi, ktoré je potrebné dobre vypočítať, alebo sa stanú príliš nebezpečnými a dokonca smrteľnými.

na hra, je tiež možné použiť objekty, ktoré pomáhajú pri týchto preskočeniach a pridávajú tam pomlčku stratégie pomocou prieskumného nástroja. Potrebná je aj kreativita, pretože je možné manipulovať s prakticky akýmkoľvek objektom v hre. Niekedy je rozdiel v tom, ako skočiť na prieskum strechy, v poli v ľavom rohu javiska.

Autentický zážitok z D&D

Pre zvýšenie výhody proti nepriateľovi je možné zvoliť vyšší terénPre zvýšenie výhody proti nepriateľovi je možné zvoliť vyšší terén

Kreativita je koniec koncov jedným z pilierov RPG hier D & D. A v tomto ohľade Baldurova brána 3 nesklame. Ťahová hra so stratégiami a nádychom šťastia v kockách dokáže sprostredkovať na obrazovke počítača pocit, že je v stolnej RPG relácii s majstrovstvom, a pridáva výhodné detaily, ako je vizuálny zážitok.

Vývojár v skutočnosti povedal, že ide skutočne o to, aby sa hráč cítil, akoby sa hral v RPG na mape, ktorú vyrobili, a kde by bol hlavným vypravcom.

Hranie s priateľmi

Počas kooperatívnej hry môže hráč vidieť výber ostatných hráčovPočas kooperatívnej hry môže hráč vidieť výber ostatných hráčov

Baldurova brána 3 ponúka možnosť miestnej kooperatívnej hry až do 2 hráči a on-line s hore 4, Jednou zo zaujímavých detailov kooperatívneho hazardu je to, že hráč môže vidieť dialógové scény ostatných hráčov a dokonca aj niektoré dôležité alebo dramatické scény.

Napríklad v jednej zo scén hrá jeden z hráčov Astarion, upírska postava, ostatní uvidia, kedy bude musieť v noci vybrať medzi útočením a kŕmením niekoho v bezvedomí.

A štúdio dokonca implementovalo sistema kde hru môžu sledovať iní ľudia a títo ľudia môžu stále ovplyvňovať zomieranie hráča, čo ešte viac pohlcuje zážitok.

Tu stojí za zmienku, že Božstvo: Pôvodný hriech 2, Baldurova brána 3 tiež ponúka rad postáv už vytvorených so zaujímavými príbehmi pre pozadia bohatší. Na druhej strane, pre tých, ktorí dávajú prednosť vytvoreniu svojej postavy od nuly, aby boli jedineční, hra stále ponúka množstvo detailov a možností prispôsobenia, takže všetko je čo najoptimálnejšie.

Hranie

na hrateľnosť Po spustení je možné si všimnúť ďalšie zaujímavé podrobnosti, ako napríklad dve možnosti použitia kamier. V prvom môže byť umiestnený zhora ako bežná hra pre tretie osoby, v druhom je to ďalej za postavou, ako niekto, kto má naň bližší výhľad.

Počas dialógov je tiež možné si všimnúť, že existuje niekoľko možností odozvy, čo dáva hráčovi väčšiu kontrolu a väčšiu otvorenosť pri výbere toho, ktorý sa mu najviac páči. Okrem toho sú tieto možnosti často iba gestami a reakciami postáv, ktoré pomáhajú utvárať osobnosť a ovplyvňujú príbeh.

Počas boja je možné vidieť percento náhody, že postava musí zasiahnuť nepriateľa, a dokonca sa môže pohybovať smerom k zvýšeniu tohto percenta, napríklad ísť na vyššiu zem a zaručiť výhodu.

Pozrite sa na hrateľnosť full:

Baldurova brána 3 bude prepustený dňa parný neskôr v tomto roku, ale zatiaľ nie je potvrdený dátum vydania. Peknou novinkou je, že hra bude mať aj verziu pre štadióny, službu streamovania videohier vyrobenú spoločnosťou Google a spustenú v novembri minulého roka.

Zdroj: Baldurova brána 3: 2 Hodiny v predaji a predané – IGN